Identyfikator artykułu : S700024555 / Ostatnia modyfikacja : 12.07.2018

PROGRAM DOBROWOLNEJ WYMIANY ZASILACZY VGP-AC19V18 DO KOMPUTEROW VAIO  Drogi Użytkowniku Sony VAIO,

  Dziękujemy za stałe zainteresowanie produktami Sony.

  Firma Sony wykryła ostatnio wadę wewnętrznej izolacji w modelu zasilacza VGP-AC19V18, która może doprowadzić do powstania zwarcia wewnątrz zasilacza podczas jego użytkowania.
  Zasilacze te zostały sprzedane w Europie z niektórymi komputerami osobistymi Sony VAIO typu „all-in-one” w okresie od października 2007 r. do października 2009 r. (seria VGC-LT, VGC-LN, VGC-LM, VGC-JS2 i VGC-JS3), oraz ze stacją dokującą komputera osobistego VAIO sprzedaną w Europie w okresie od października 2005 r. do października 2009 r. (VGP-PRBX1 oraz VGP-PRFE1). 
  Tylko niektóre zasilacze VAIO są objęte programem dobrowolnej wymiany zasilaczy. Program ten nie dotyczy żadnych innych zasilaczy firmy Sony.
   
  Sprzedawany na  rynku europejskim zasilacz VGP-AC19V18 jest wyposażony w uziemioną wtyczkę.

  Oznacza to, że jeśli zasilacz jest podłączony do uziemionego gniazda ściennego, w przypadku ewentualnego zwarcia wbudowany bezpiecznik ulegnie przepaleniu, a zasilacz przestanie działać.

  Jedynie w przypadku, gdy zasilacz nie jest podłączony do uziemionego gniazda, wystąpienie wewnętrznego zwarcia może prowadzić do porażenia użytkownika prądem, jeśli dotknie on jakiejkolwiek metalowej części zasilacza, samego komputera lub wszelkich podłączonych urządzeń peryferyjnych.

  ...

  Firma Sony nieodpłatnie dostarczy zastępcze zasilacze użytkownikom posiadającym modele objęte programem wymiany.

  Kliknij tutaj, aby sprawdzić, czy posiadasz zasilacz kwalifikujący się do wymiany i zamówić zastępczy egzemplarz.

  Serdecznie przepraszamy za wszelkie utrudnienia związane z ww. wadą. Dziękujemy za zrozumienie i współpracę. Firma Sony stara się stale podnosić jakość swoich produktów.

  Pozdrawiamy, 
  Zespół ds. Pomocy Technicznej VAIO