Identyfikator artykułu : S700024552 / Ostatnia modyfikacja : 06.04.2010

nVidia Graphics (web announcement)

Produkty i kategorie związane z tym artykułem


4 sierpnia 2009


Firma NVIDIA poinformowała w lipcu br. oficjalnie o wadach, które wystąpiły w związku z niektórymi procesorami graficznymi (GPU) tej firmy, a których przyczyną jest wada materiałowa , która wystąpiła przy produkcyji chipów graficznych. Firmy NVIDIA i SONY przeprowadziły równocześnie wspólne badania w celu ustalenia, czy ta wada dotyczy także modeli VAIO wyposażonych w ten procesor graficzny. W tym czasie badania wykazały jednak, że przy modelach VAIO nie wystąpiły żadne problemy.
Po obszernych badaniach firma Sony musiała jednak stwierdzić, iż istnieje możliwość, że wyżej opisana wada jednak dotyczy niewielkiego procenta komputerów VAIO wyposażonych w ten chip NVIDIA.
Wskutek wadliwego chipa graficznego NVIDIA te komputery mogą ewentualnie odtwarzać tylko zniekształcone wideo i wyświetlać przypadkowe litery lub pusty obraz.

Usunięcie usterki

W ramach naszych kompleksowych działań w zakresie zabezpieczenia jakości przejmujemy bez świadczenia wzajemnego w terminie czterech lat od daty zakupu modelów, w których wystąpiła usterka (patrz załączona lista), w stosunku do wszystkich klientów, których komputery VAIO wskutek problemów z procesorem graficznym NVIDIA wymagają naprawy, koszty naprawy (koszty części zamiennych i czasu pracy).
Jeżeli Wasz model komputer jest wymieniony w poniższej liście, zapraszamy do nawiązania kontaktu z VAIO Support, w celu wykonania naprawy Waszego komputera.

Modele objęte naprawą

•    VGN-FZ11x, VGN-FZ18x, VGN-FZ21x, VGN-FZ31x, VGN-FZ38x
•    VGN-AR11x, VGN-AR21x, VGN-AR31x
•    VGN-C1Zx, VGN-C2Zx
•    VGC-LM1xx, VGC-LM2xx
•    VGC-LT1xx, VGC-LT2xx