Personalizacja w niespotykanym dotąd wymiarze!
  Przedstawiamy Android™ 13

  System Android doczekał się kolejnej wersji: Android 13. Dopracowano w niej możliwości personalizacji i rozrywki, aby dostosować je do dzisiejszych potrzeb i standardów funkcjonalności.

  Teraz kolor ikon na ekranie głównym może być dostosowany do koloru motywu. Panel Szybkie ustawienia umożliwia otwarcie skanera kodów QR Code i zatrzymywanie uruchomionych, ale nieużywanych aplikacji. W różnych aplikacjach można używać różnych języków, odpowiednio do potrzeb. Nowa technologia Bluetooth® LE Audio umożliwia udostępnianie dźwięku wielu osobom równocześnie.

  Oprócz tego w aplikacji Monitor zewnętrzny pojawiła się nowa funkcja strumieniowej transmisji na żywo, dzięki której smartfony Xperia zyskują dodatkowe możliwości rozrywkowe.

  A więc mamy nową wersję. Poznaj nowe, atrakcyjne funkcje Androida 13!

  Dostosowywanie motywu kolorów

  Z jakich powodów zmieniasz tapetę w smartfonie Xperia? Żeby zmienić nastrój? Bo przyszła zima? Bez względu na powód, na pewno zdarzało Ci się już zmieniać tapetę na ekranie głównym.

  Ale teraz, dzięki Androidowi 13, możesz w jeszcze większym stopniu spersonalizować swoje urządzenie, automatycznie dostosowując motyw kolorystyczny panelu Szybkie ustawienia oraz ikony aplikacji obsługiwanych przez panel uruchamiania Androida do obecnej tapety.

  Wystarczy, że naciśniesz puste miejsce na ekranie głównym i skonfigurujesz ustawienia. Nie zajmie to nawet minuty.

  Ciesz się pełniejszą personalizacją smartfona Xperia, która wprowadzi dodatkowy akcent do Twojej codzienności!

  Nowy panel Szybkie ustawienia

  Być może zdarzyło Ci się, że bateria smartfona Xperia wyładowała się nadspodziewanie szybko lub że smartfon nagle się zawiesił. Istnieje spora szansa, że było to spowodowane zbyt dużą liczbą uruchomionych aplikacji, które pracowały równocześnie bez Twojej wiedzy.

  W panelu Szybkie ustawienia w systemie Android 13 pojawiła się nowa funkcja, która służy do wyświetlania listy aplikacji pracujących w tle (A).

  Dzięki temu możesz szybko zobaczyć, które z uruchomionych aplikacji są niepotrzebne, i zatrzymać je jednym naciśnięciem przycisku obok nazwy aplikacji. Nowy panel Szybkie ustawienia pozwala również szybko otworzyć skaner kodów QR Code (B).

  Ten nowy panel znacznie usprawnia i ułatwia posługiwanie się smartfonem Xperia. To zawsze cieszy, prawda?

  Chcesz użyć innego języka?

  Na świecie nie brakuje osób posługujących się wieloma językami. Tacy wielojęzyczni użytkownicy mogą wybrać do obsługi smartfona Xperia swój podstawowy język, natomiast w aplikacjach używać innych języków. Wcześniej zmiana języka aplikacji — choćby jednej — wymagała przełączenia języka w całym smartfonie Xperia. Nie był to szczyt szczęścia.

  W celu rozwiązania tego problemu system Android 13 pozwala na niezależne wybieranie języka dla poszczególnych aplikacji. Dzięki temu po otwarciu aplikacji od razu zobaczysz preferowaną wersję językową.

  Oszczędzaj czas i wygodnie poruszaj się po tym wielojęzycznym świecie!

  Dziel się dźwiękiem!

  Przebywając z bliskimi znajomymi, w naturalny sposób chcesz podzielić się z nimi tym, co lubisz. Do tej kategorii z pewnością należy ulubiona muzyka.

  W systemie Android 13 pojawił się nowy sposób udostępniania dźwięku: technologia Bluetooth LE Audio. Umożliwia ona równoczesne, bezprzewodowe przesyłanie dźwięku z urządzenia Xperia do wszystkich zgodnych słuchawek używanych przez znajomych. Ponieważ dźwięk udostępniany z urządzenia źródłowego LE Audio dociera do wszystkich w tym samym czasie, każdy może słuchać muzyki we własnych słuchawkach.

  Nie ma więc obaw, że dźwięk będzie za głośny i zacznie przeszkadzać otoczeniu.

  Udostępnij muzykę bliskim, aby dobrze się bawić!

  * W pewnych krajach i regionach wprowadzenie technologii LE Audio nastąpi w ramach aktualizacji oprogramowania, która zostanie wydana później niż aktualizacja systemu Android do wersji 13.

  Transmituj na żywo!

  Załóżmy, że jesteś w miejscu, z którego rozpościera się fantastyczny widok. Wyobraź sobie teraz, że możesz transmitować ten widok w całej okazałości, w czasie rzeczywistym, do znajomych albo na cały świat.

  Wcześniejsze wersje Androida umożliwiały podłączenie zgodnego aparatu poprzez aplikację Zewnętrzny monitor i użycie smartfona Xperia jako wizjera.

  Teraz, w systemie Android 13, aplikacja ta ma nową funkcję strumieniowej transmisji na żywo. Kiedy rejestrujesz wideo o wysokiej jakości zgodnym aparatem, możesz je również transmitować na żywo za pośrednictwem serwisu do strumieniowej transmisji filmów. Czy to nie wspaniałe?

  Aby dotrzeć do innych, nie musisz być zawodowcem — wystarczy pomysł i smartfon Xperia!

  Uwaga: ten artykuł nie dotyczy konkretnego urządzenia. Dostępność opisanych w nim cech i funkcji zależy od urządzenia i/lub wersji oprogramowania.

  Android i Google Play są znakami towarowymi Google LLC.