Identyfikator artykułu : 00281981 / Ostatnia modyfikacja : 18.04.2023Drukowanie

Czym różnią się dwa dostarczone w zestawie piloty?

  WAŻNE: Ten artykuł dotyczy tylko określonych produktów. Proszę sprawdzić Obowiązujące produkty na górze tego artykułu.

  W opakowaniu są dwa piloty? To nie pomyłka! Jeden to pilot radiowy, a drugi — pilot na podczerwień.

  Oba mogą pełnić te same funkcje, ale każdy pozwala użyć pewnych funkcji szybciej niż drugi.

  Pilot RF (radiowy) z Asystentem Google lub przyciskiem MIC:

  Pilot RF doskonale sprawdza się przy oglądaniu materiałów z serwisów streamingowych. Znajdują się na nim przyciski pozwalające szybko przejść do takich serwisów, jak Netflix, Amazon Prime Video, Disney+ itp.

  Wbudowany mikrofon i Asystent Google eliminują potrzebę używania pewnych fizycznych przycisków. Zamiast raz za razem naciskać różne przyciski, obsługuj telewizor poleceniami głosowymi.

  Co więcej, nie musisz już kierować pilota w stronę telewizora. Piloty RF łączą się z telewizorem drogą radiową. Nie trzeba zatem w nienaturalny sposób wyciągać ręki, gdy odbiornik sygnału na telewizorze jest przesłonięty przez soundbar lub ozdobę.

  Oto przykłady skrótów na tym kompaktowym i minimalistycznym pilocie.

  • (HOME): wyświetla menu główne telewizora.
  • (Szybkie ustawienia): pozwala wybierać Ustawienia ogólne lub funkcje takie jak Tryb obrazu, Timer wyłączania i Wyjście audio podłączonych urządzeń.
  • (Menu sterowania): na tym pilocie nie ma fizycznej klawiatury numerycznej i innych przycisków tego rodzaju. Aby pojawiły się one na ekranie, naciśnij przycisk menu sterowania.


  Czy pamiętasz, że piloty radiowe łączą się z telewizorem bezprzewodowo? Jeśli nie możesz znaleźć takiego pilota, użyj funkcji Znajdź pilot. Powoduje ona emisję dźwięku z pilota — tak jak ze smartfona.

  Jak użyć funkcji „Znajdź pilot”


  Pilot IR (na podczerwień) bez Asystenta Google lub przycisku MIC:

  Pilot na podczerwień to stary dobry pilot, jakiego używasz od lat. Jeśli w większym stopniu oglądasz telewizję, a w mniejszym programy i filmy z serwisów streamingowych, zapewne wybierzesz ten pilot. Fizyczna klawiatura na pilocie może być wygodniejsza w użyciu niż klawiatura ekranowa wyświetlana przez pilot RF.