Identyfikator artykułu : 00280767 / Ostatnia modyfikacja : 25.07.2022Drukowanie

WH-1000XM5: Redukcja hałasu wydaje się ograniczona lub niewystarczająca

  Czy efekt redukcji hałasu w słuchawkach WH-1000XM5 wydaje się niewystarczający? Czy słuchawki przepuszczają więcej dźwięków z otoczenia, niż oczekujesz? Oto kilka wskazówek, które pomogą natychmiast zoptymalizować efekt redukcji hałasu.

  Czy doszło do przypadkowego naciśnięcia jakichś przycisków? Upewnij się, że system redukcji hałasu jest włączony

  Czy przypadkowo został naciśnięty przycisk NC-AMB? Kiedy po raz pierwszy włączasz słuchawki WH-1000XM5 — po zakupie lub inicjalizacji — automatycznie włącza się także system redukcji hałasu. Od tego momentu zapamiętywane są wszystkie zmiany w ustawieniach. Dalsze informacje o przycisku NC/AMB znajdziesz w artykule Użycie funkcji tłumienia szumów.


  Wykrywanie noszenia: Czy prawidłowo nosisz słuchawki WH-1000XM5?

  Dzięki wbudowanym czujnikom słuchawki WH-1000XM5 wykrywają, czy je nosisz, czy nie. Jeśli słuchawki są nieprawidłowo założone, czujniki mogą błędnie określić, że nie masz ich na głowie.

  Jeśli napotkasz jeden z poniższych problemów, skoryguj sposób noszenia słuchawek WH-1000XM5 na głowie:

  • Efekt redukcji hałasu wydaje się słaby lub niewystarczający.
  • Nie działa panel dotykowy lub przycisk NC/AMB (redukcji hałasu / dźwięków otoczenia).
  • Kiedy włączona jest funkcja Auto Power Off (automatyczne wyłączanie zasilania), słuchawki samoczynnie wyłączają się.
  • Słuchawki wstrzymują odtwarzanie muzyki.
  • Nie działa funkcja Speak-to-Chat.

  Zmień ustawienia za pomocą aplikacji Sony | Headphones Connect

  Automatyczne wyłączanie zasilania

  Możesz zapobiec automatycznemu wyłączaniu się słuchawek WH-1000XM5, zmieniając ustawienie Auto Power Off (automatyczne wyłączanie zasilania) w aplikacji.

  1. Otwórz w smartfonie aplikację Sony | Headphones Connect (jeśli nie jest ona jeszcze zainstalowana, pobierz ją).
  2. Przejdź do karty [System] i zmień ustawienie automatycznego wyłączania zasilania na [Do not turn off] (Nie wyłączaj).

  Funkcja Adaptive Sound Control

  Kiedy w aplikacji Sony | Headphones Connect włączona jest funkcja Adaptive Sound Control, słuchawki wykrywają aktywność użytkownika (np. chodzenie lub bieganie). W takim przypadku działanie systemu redukcji hałasu jest automatycznie dostosowywane do aktywności i może się włączać Tryb dźwięków otoczenia.

  Jeśli wolisz stale mieć włączony system redukcji hałasu, wyłącz funkcję Adaptive Sound Control i ręcznie włączaj system redukcji hałasu odpowiednio do potrzeb.

  Tryb dźwięków otoczenia

  Otwórz aplikację Sony | Headphones Connect i sprawdź ustawienie funkcji [Ambient Sound Control] (Sterowanie dźwiękami otoczenia). Przy wybranym ustawieniu [Ambient Sound] (Dźwięki otoczenia) efekt redukcji hałasu jest słabszy. Zmień ustawienie na Noise Cancelling Mode (Tryb redukcji hałasu).


  Kiedy system redukcji hałasu jest najwydajniejszy?

  System redukcji hałasu jest najwydajniejszy w paśmie niskich częstotliwości (występujących w samolocie, pociągu, biurze, blisko klimatyzatora itp.), nie działa natomiast równie skutecznie w przypadku wyższych częstotliwości (np. głosu ludzkiego). Aby dokładniej dowiedzieć się, jak działa technologia redukcji hałasu, zapoznaj się z artykułem Co to jest redukcja zewnętrznego hałasu i czego można oczekiwać?.


  Powiązane artykuły z przewodnika pomocniczego słuchawek WH-1000XM5