undefined : 00279170 / undefined : 07.06.2022

Wskazówki dotyczące użycia aplikacji Pomocnik gracza w smartfonie Xperia

  WAŻNE: Ten artykuł dotyczy tylko określonych produktów. Proszę sprawdzić Obowiązujące produkty na górze tego artykułu.

  Granie na smartfonach szybko staje się jednym z najpopularniejszych i najbardziej konkurencyjnych trendów w świecie gier. Sklep Google Play oferuje mnóstwo gier, o czym można się przekonać nawet podczas krótkich odwiedzin. W smartfonie Xperia jest fabrycznie zainstalowana aplikacja Pomocnik gracza, która zmienia smartfon w przenośną maszynę do gier. Dowiedz się, dlaczego smartfony Xperia są partnerami międzynarodowych turniejów organizowanych w 2022 r.

  Podstawowe informacje o aplikacji Pomocnik gracza Xperia

  Pomocnik gracza Xperia to jeden z najciekawszych dodatków, jakie pojawiły się w świecie gier na smartfony. Zdobądź przewagę nad przeciwnikami, dostosowując warunki gry w jednej zaawansowanej, łatwej w użyciu aplikacji.


  Twórz własne ustawienia

  Spersonalizuj ustawienia każdej gry. Aplikacja pozwala dostosować częstotliwość odświeżania ekranu, szybkość reakcji na dotyk i czułość panelu dotykowego.


  Spersonalizuj ustawienia jakości obrazu

  Dostosowuj ustawienia jakości obrazu w każdej grze z osobna, aby osiągnąć przewagę nad przeciwnikami. Możesz też zapisywać różne zestawy ustawień i przełączać się między nimi, aby zaoszczędzić czas lub zachować spójność ustawień między różnymi grami. W przypadku zgodnych gier możliwe jest odświeżanie ekranu z częstotliwością do 120 Hz. Intensywne granie wymaga dużej ilości energii, więc czasami telefon się nagrzewa. Aplikacja Pomocnik gracza potrafi wymusić obniżenie częstotliwości odświeżania do 60 Hz w celu utrzymania płynności gry i uniknięcia przegrzania telefonu.


  Wyreguluj ustawienia dźwięku

  Stwórz idealną oprawę dźwiękową przy użyciu korektora dźwięku. Wyeliminuj na czas gry niepożądane dźwięki otoczenia i skup się na dźwiękach, które zapewnią Ci przewagę nad przeciwnikami. Poeksperymentuj też z ustawieniami czatu głosowego, aby zoptymalizować brzmienie własnego głosu przechwytywanego przez mikrofon telefonu lub mikrofon zewnętrzny.


  Włącz funkcję „Sterowanie zasilaniem H.S.”, aby uzyskać wysoką wydajność w grach

  Zalecamy włączenie funkcji Sterowanie zasilaniem H.S. w celu wydłużenia czasu grania i uzyskania optymalnej wydajności smartfona. Funkcja ta zapobiega długoterminowemu pogorszeniu stanu baterii i zapewnia wydajne działanie telefonu.


  Skupienie dzięki ustawieniom koncentracji

  Zachowaj skupienie przez całą sesję, blokując wszystkie powiadomienia, takie jak rozmowy i alarmy. Ręcznie wybierz powiadomienia, które chcesz wyłączyć, lub skorzystaj z ustawienia Competition set, automatycznie blokującego wszystkie powiadomienia. Aby nic nie zakłócało gry, wyłącz przycisk aparatu, boczny sensor, automatyczną jasność i pasek nawigacyjny.


  Podziel się wspaniałymi chwilami z przyjaciółmi

  Kiedy podczas gry zdarzy się coś wspaniałego, zapisz to i udostępnij za pomocą funkcji Rekord R.T., która rejestruje obraz z ostatnich 30 sekund gry. Nigdy nie przeoczysz żadnej cennej chwili, nawet jeśli zapomnisz włączyć nagrywanie zawartości ekranu.


  Uwieczniaj pamiętne chwile

  Wolisz zrzuty ekranu zamiast filmów? Wypróbuj funkcję Seria w aplikacji „Pomocnik gracza”, aby uzyskać płynnie zmieniające się obrazy podczas szybkiej lub wolnej rozgrywki. W trybie zdjęć seryjnych rejestrowanych jest 20 zrzutów ekranu na sekundę, nie obawiaj się więc o zamazanie obrazu.


  Nagrywaj przebieg gry

  Utrwalaj przebieg gry z prędkością do 120 kl./s, włącz aparat z przodu w celu transmisji obrazu lub użyj funkcji „Zmiana głosu”, aby wprowadzić trochę zabawy i tajemniczości.


  Wielozadaniowość w czasie gry

  Podczas gry możesz odwiedzać strony internetowe, oglądać wideo z YouTube i używać różnych aplikacji.