Identyfikator artykułu : 00201014 / Ostatnia modyfikacja : 19.07.2022Drukowanie

Ostrzeżenie przed zakupem fałszywych akumulatorów Sony „NP-FZ100”

  Pytanie 1: Co to jest fałszywy akumulator Sony NP-FZ100?

  Odpowiedź 1: Akumulator, który wyglądem łudząco przypomina model Sony NP-FZ100 i na którym bez zezwolenia umieszczone jest logo Sony.

  Pytanie 2: Jakie są różnice między fałszywymi a oryginalnymi produktami? Dlaczego różnice te nie zostały szeroko ogłoszone?

  Odpowiedź 2: Jest wiele rodzajów fałszywych produktów, a ich właściwości nieustannie się zmieniają. Z tego powodu nie informujemy o różnicach. Aktualnie mamy potwierdzony przypadek fałszywego produktu z niewłaściwie ukształtowanym złączem do podłączenia aparatu (akumulator nie daje się zamocować na aparacie itp.).

  Pytanie 3: Co zrobić, jeśli mam fałszywy akumulator?

  Odpowiedź 3: Sony nie dokonuje wymiany na oryginalne produkty ani nie oferuje wsparcia w przypadku problemów. Prosimy o kierowanie pytań do sklepu, w którym dokonany został zakup.

  Pytanie 4: W jaki sposób konsument może odróżnić w sklepie fałszywe produkty od oryginalnych? Co powinien zrobić, nie mogąc stwierdzić różnicy?

  Odpowiedź 4: Opakowanie i wygląd większości fałszywych produktów łudząco przypominają nasze produkty, trudno jest więc rozpoznać fałszerstwo po samym wyglądzie. Prosimy o kierowanie pytań do sklepu, w którym dokonany został zakup.

  Pytanie 5: Czy fałszywe produkty są rozpowszechniane tylko w tej strefie?

  Odpowiedź 5: Fałszywe produkty są rozpowszechniane także w innych strefach.

  Pytanie 6: Co przemawia za tym, że dany produkt z Internetu jest bezużyteczny?

  Odpowiedź 6: Nie możemy podać jednoznacznej odpowiedzi co do objawów, ale zamieszczamy poniżej kilka przykładów:

    • Nie włącza się zasilanie.

    • Zasilanie bez ostrzeżenia wyłącza się w czasie pracy, a dane nie są poprawnie zapisywane.

  • Pojemność akumulatora jest mniejsza niż oryginału.

  Pytanie 7: Czy odnotowano wypadki spowodowane przez fałszywe produkty?

  Odpowiedź 7: Nie możemy udzielać odpowiedzi dotyczących konkretnych przypadków.

  Sony potwierdziło fakt prowadzenia sprzedaży fałszywych akumulatorów „NP-FZ100”, które są oznaczone logo Sony i wyglądają bardzo podobnie do prawdziwego akumulatora Sony.

  Stwierdzono też, że po zainstalowaniu w aparacie fałszywy akumulator może powodować następujące problemy:

  • brak zasilania aparatu,
  • niespodziewane wyłączenie aparatu skutkujące nieprawidłowym zapisem danych.

  Potwierdzono też fakt rozpowszechniania na rynku fałszywych produktów, których pojemność jest mniejsza niż oryginalnego akumulatora. Użycie fałszywych akumulatorów pociąga za sobą ryzyko pożaru lub wybuchu.

  Z tego powodu zalecamy ostrożność przy zakupach wszelkiego rodzaju akumulatorów Sony, w tym NP-FZ100, i upewnianie się, że akumulator nie jest fałszywy.

  Firma Sony nie może ponosić odpowiedzialności za awarie produktów, które mogą wystąpić wskutek użycia fałszywych akumulatorów. Dodatkowo zwracamy uwagę na fakt, że Sony nie wymieni fałszywego produktu na oryginalny ani nie naprawi fałszywego produktu.

  Sony zawsze sugeruje ostrożność w związku z fałszowaniem akumulatorów i zdecydowanie zaleca zakupy i użytkowanie wyłącznie oryginalnych akumulatorów Sony.

  Informacje o tym, jak unikać fałszywych produktów, zawierają następujące artykuły: