Identyfikator artykułu : 00134640 / Ostatnia modyfikacja : 05.05.2017

Telewizor jest ciepły lub gorący

Produkty i kategorie związane z tym artykułem

Telewizor LCD po kilku godzinach używania może być ciepły lub gorący. Ze względu na smukły profil i mniejszy rozmiar obudowy telewizorów LCD ciepło wytwarzane przez podświetlenie LED w dolnej części odbiornika jest bardziej odczuwalne. Jest to normalny efekt i nie powinien stanowić powodu do niepokoju. Nie wskazuje to na żaden defekt, nie wpływa także na niezawodność ani długość okresu użytkowania produktu.

Tak jak w przypadku każdego urządzenia elektronicznego w celu uniknięcia przegrzania należy upewnić się, czy telewizor ma zapewnioną odpowiednią wentylację. Aby zmniejszyć zużycie energii i emisję ciepła, należy zmienić ustawienia trybu obrazu lub zmniejszyć poziom jasności.

W celu zmiany ustawień wykonaj czynności opisane poniżej:

Zmiana ustawień obrazu z trybu [Vivid] (Żywego) na [Standard] (Standardowy)

Przycisk [HOME] (Ekran główny) na pilocie > [Settings] (Ustawienia) > [TV - Display] (Wyświetlacz telewizora) > [Picture] (Obraz) > [Picture mode] (Tryb obrazu) > [Standard] (Standardowy).

Zmiana poziomu jasności

Przycisk [HOME] (Ekran główny) na pilocie > [Settings] (Ustawienia) > [TV - Display] (Wyświetlacz telewizora) > [Picture] (Obraz) > [Brightness] (Jasność).

WAŻNE: Utrzymuj telewizor w temperaturze 0–40°C i chroń go przed bezpośrednim oddziaływaniem światła słonecznego.