Identyfikator artykułu : 00134640 / Ostatnia modyfikacja : 05.05.2017Drukowanie

Telewizor jest ciepły lub gorący

  Telewizor LCD po kilku godzinach używania może być ciepły lub gorący. Ze względu na smukły profil i mniejszy rozmiar obudowy telewizorów LCD ciepło wytwarzane przez podświetlenie LED w dolnej części odbiornika jest bardziej odczuwalne. Jest to normalny efekt i nie powinien stanowić powodu do niepokoju. Nie wskazuje to na żaden defekt, nie wpływa także na niezawodność ani długość okresu użytkowania produktu.

  Tak jak w przypadku każdego urządzenia elektronicznego w celu uniknięcia przegrzania należy upewnić się, czy telewizor ma zapewnioną odpowiednią wentylację. Aby zmniejszyć zużycie energii i emisję ciepła, należy zmienić ustawienia trybu obrazu lub zmniejszyć poziom jasności.

  W celu zmiany ustawień wykonaj czynności opisane poniżej:

  Zmiana ustawień obrazu z trybu [Vivid] (Żywego) na [Standard] (Standardowy)

  Przycisk [HOME] (Ekran główny) na pilocie > [Settings] (Ustawienia) > [TV - Display] (Wyświetlacz telewizora) > [Picture] (Obraz) > [Picture mode] (Tryb obrazu) > [Standard] (Standardowy).

  Zmiana poziomu jasności

  Przycisk [HOME] (Ekran główny) na pilocie > [Settings] (Ustawienia) > [TV - Display] (Wyświetlacz telewizora) > [Picture] (Obraz) > [Brightness] (Jasność).

  WAŻNE: Utrzymuj telewizor w temperaturze 0–40°C i chroń go przed bezpośrednim oddziaływaniem światła słonecznego.