Identyfikator artykułu : 00077717 / Ostatnia modyfikacja : 03.02.2022Drukowanie

Czy można podłączyć aparat do telewizora, aby oglądać zdjęcia?

  Zdjęcia z aparatu można przeglądać na telewizorze na kilka sposobów, w zależności od funkcji obydwu urządzeń. Obsługiwane funkcje można sprawdzić w instrukcji obsługi.

  Jeśli telewizor jest wyposażony w gniazdo obsługujące urządzenia pamięci masowej, wówczas można podłączyć aparat do telewizora za pomocą dostarczonego kabla USB i wyświetlić zdjęcia. W takim przypadku wykorzystywany jest odtwarzacz plików multimedialnych telewizora.

  Ponadto jeśli telewizor ma wejście HDMI, można wyświetlać zdjęcia, podłączając aparat za pomocą kabla HDMI (sprzedawany oddzielnie). W takim przypadku aparat pełni funkcję odtwarzacza plików multimedialnych.

  WAŻNE: Po podłączeniu aparatu do telewizora za pomocą kabla HDMI należy wybrać w telewizorze odpowiednie wejście HDMI umożliwiające odbieranie sygnałów z aparatu. W razie potrzeby informacje można znaleźć w instrukcji obsługi telewizora.

  Jeśli aparat i telewizor obsługują funkcję Bravia Sync (lub inne złącze CEC), można wygodnie przeglądać zdjęcia za pomocą pilota telewizora. Dostępne opcje i operacje zależą od typu złącza.

  UWAGI:

  • Po podłączeniu do telewizora ekran LCD aparatu się wyłączy.
  • Jeśli telewizor nie obsługuje standardu Adobe RGB, saturacja koloru zdjęć zarejestrowanych z zastosowaniem przestrzeni kolorów Adobe® RGB będzie niska.

  Starsze modele lustrzanek cyfrowych (DSLR-A100, DSLR-A200, DSLR-A300, DSLR-A350) są wyposażone w analogowe złącze kompozytowe do przeglądania zdjęć na telewizorze (kabel kompozytowy w zestawie). Modele DSLR-A700, DSLR-A850, DSLR-A900 mają zarówno złącze kompozytowe, jak i złącze HDMI.