Podkręć basy z Sony EXTRA BASS

Sprawdź, co stoi za powalającym dźwiękiem modeli Sony EXTRA BASS

Jeśli śledzisz scenę muzyczną, wiesz na pewno, że powstające dziś przeboje mają zazwyczaj jedną wspólną cechę: bas jest w nich zawsze bardzo ważny. Na pewno rozumieją to fani EDM (i Meghan Trainor). Z kolei z raportu opublikowanego po szczycie 2016 International Music Summit na Ibizie wynika, że wartość przemysłu elektronicznej muzyki tanecznej to obecnie 7,1 mld, co oznacza 60-procentowy wzrost w ciągu ostatnich trzech lat.

Jeśli Twoja lista utworów do słuchania w ruchu opiera się na takich kawałkach, jak „Don’t Let Me Down” zespołu The Chainsmokers, „This Is What You Came For” Calvina Harrisa czy „Never Be Like You” zespołu Flume, to głośniki i słuchawki Sony EXTRA BASS na pewno Ci się spodobają. Słuchasz muzyki, wylegując się na basenie, urządzasz sobie własne jam session, a może wybierasz się na zmontowaną na poczekaniu imprezkę? Bez względu na okoliczności technologia EXTRA BASS podkręci atmosferę. Z dalszej części tekstu dowiesz się, na czym bazuje technologia Sony EXTRA BASS oraz które głośniki i słuchawki z tej serii będą najlepiej pasować do Twojego stylu życia. 

Technologia użyta w serii Sony EXTRA BASS

W słuchawkach i głośnikach Sony EXTRA BASS zastosowano technologię Electro Bass Booster, która podkreśli linię basu największych hitów i sprawi, że słuchacze sami zaczną tańczyć do rytmu. Przycisk Electro Bass Booster powstał specjalnie dla tych, którzy poza tańcem lubią dosłownie poczuć muzykę. Ten zasilany z baterii układ wzmacniający podbija cyfrowo niskie tony, pozwalając wielbicielom basów cieszyć się głębokim, potężnym brzmieniem i rytmem. Funkcję wzmocnienia basu można włączyć lub wyłączyć — w zależności od utworu i nastroju słuchających. 

Każdy głośnik i każda para słuchawek zostały zaprojektowane pod kątem funkcji EXTRA BASS. Stworzono je tak, aby słuchacz mógł zawsze poczuć dokładnie taką dawkę niskich tonów, jakiej pragnie. Nieważne, czy rytm towarzyszy Ci podczas spotkań z przyjaciółmi, słuchasz muzyki samotnie, czy zabierasz ją z sobą w podróż. W gamie produktów Sony EXTRA BASS z pewnością znajdzie się gadżet audio w sam raz dla Ciebie. 

Głośnik Sony GTK-XB7 EXTRA BASS

Twój własny klub

Uwielbiasz dobrą imprezę? A może chcesz zostać DJ-em? Sony ma dla Ciebie głośnik GTK-XB7 EXTRA BASS. Ten obudowany diodami LED, kolorowy głośnik z obsługą Bluetooth® ma jednobryłową konstrukcję i rączkę do przenoszenia. To impreza sama w sobie! Możesz korzystać z niego w dowolnym miejscu, gdy tylko poczujesz natchnienie, i urządzić imprezę z tańcami. Wbudowany czujnik włączy odpowiednie jednostki wysokotonowe, więc nie musisz sprawdzać, czy głośnik stoi pionowo czy poziomo. Później wystarczy już tylko połączyć się przez NFC lub Bluetooth® i można zacząć strumieniowe odtwarzanie najlepszych kawałków. 

Chcesz jeszcze trochę podkręcić atmosferę? Przyciemnij oświetlenie i zsynchronizuj lampki głośnika z rytmem. Możesz także użyć efektu stroboskopu, a nawet wzbogacić składankę o didżejskie efekty dźwiękowe za pomocą aplikacji Sony | Music Center. Dzięki tej ostatniej możesz mieszać i miksować z dala od stanowiska DJ-a. Dostępne funkcje obejmują zmianę wzorów świecenia, dodawanie zabawnych efektów, a także sterowanie kolejnością odtwarzania za pomocą smartfona.

Dźwięk to dla Ciebie poważna sprawa? Funkcja Party Chain pozwoli Ci korzystać z dodatkowych głośników. Wystarczy, że połączysz głośnik Sony GTK-XB7 EXTRA BASS z zestawem pracującym w trybie „gospodarz imprezy” i zsynchronizujesz muzykę z wybranymi przez siebie głośnikami. 

Głośnik przenośny Sony SRS-XB3 EXTRA BASS

Zrób wrażenie 

Jesteś stale w ruchu i potrzebny Ci głośnik, który będzie łatwiej zabrać z sobą? Wypróbuj kompaktowy model EXTRA BASS Sony SRS-XB3 z obsługą Bluetooth®. Jest mały, ale mocny, a dzięki odpowiedniej konstrukcji świetnie radzi sobie z basami. Zastosowano w nim opracowany niedawno przetwornik pełnozakresowy w rozmiarze 1,89 cala, który mieści w sobie silny magnes i membranę o dużej amplitudzie ruchów, co pozwala na odtwarzanie nawet najgłębszych niskich tonów. Lekka membrana generuje wysokie ciśnienie akustyczne, pozwalając uzyskać uderzające brzmienie basu i podkreślić średnie i wysokie tony. 

Ten głośnik Sony EXTRA BASS doskonale nadaje się do użycia podczas letnich spotkań nad wodą. Jest wodoodporny, więc możesz bez obaw zabrać go na plażę, na basen lub nad jezioro i przy dźwiękach muzyki zażywać kąpieli w promieniach słońca. Nie musisz się martwić, jeśli dzień nad wodą przeciągnie się do godzin wieczornych: ten bezprzewodowy głośnik dysponuje sporym zapasem energii. Czas pracy akumulatora został wydłużony do 24 godzin, więc możesz śmiało imprezować dzień i noc.

Słuchawki Sony MDR-XB650BT EXTRA BASS 

Zorganizuj solową imprezę taneczną  

Jeśli należysz do tych miłośników basów, którzy wolą w samotności rozkoszować się mocnym, głębokim brzmieniem, wypróbuj słuchawki Sony MDR-XB650BT EXTRA BASS oferujące wyjątkowy dźwięk i jedyną w swoim rodzaju konstrukcję. Przy ich projektowaniu położono nacisk na jak najlepsze brzmienie basów, a zastosowane w nich miękkie, wyściełane nauszniki tworzą niemal hermetyczną przegrodę, pozwalając na bezpośredni odbiór niskich tonów. Regulowany pałąk zapewnia stabilne dopasowanie, które ogranicza wibracje powodowane przez potężny dźwięk. Model MDR-XB650BT świetnie nadaje się również dla osób, które często podróżują, bo obracane nauszniki ułatwiają spakowanie słuchawek do torby lub walizki. Nieważne, jakiego środka lokomocji używasz — teraz możesz swobodnie zabrać imprezę z sobą. 

Zniekształcenia dźwięku przy zwiększaniu głośności to już przeszłość. Te bezprzewodowe słuchawki EXTRA BASS firmy Sony są wyposażone w ultralekki, dynamiczny przetwornik o średnicy 1,18 z magnesem neodymowym i membranę o dużej czułości, dzięki której podkręcenie głośności nawet do maksimum nie spowoduje utraty czystości i wierności dźwięku. 

Zabawa na wyższych obrotach 

Nieważne, które z głośników lub słuchawek Sony EXTRA BASS najlepiej pasują do Twojego stylu życia — każdy model pozwoli Ci się cieszyć upragnionym potężnym, rytmicznym i głębokim basem. Seria EXTRA BASS obejmuje wyłącznie produkty przenośne, więc bez problemu zabierzesz imprezę z sobą. Potem musisz już tylko zaczekać na odpowiedni rytm. 

Muzyka i życie: trendy i wiadomości dla melomanów i audiofilów