Xperia 5 II

Szybka i kompaktowa

Przedstawiamy najbardziej kompaktowy telefon Xperia z technologią 5G. Przejdź na nowy poziom rozrywki i kreatywności dzięki smartfonowi Xperia 5 II.

SMARTFONY

Xperia 5 II — kompaktowe wzornictwo | Wyświetlacz CinemaWide™ o proporcjach 21:9 | Funkcja Eye AF w czasie rzeczywistym

Xperia 5 II
Xperia 5 II w kolorze niebieskim, przód i tył

blueblack

Produkt nagrodzony
Styl, który kochasz i technologia, której potrzebujesz

Nie daj się zwieść pozorom — ten kompaktowy smartfon mieści się w dłoni i kieszeni, ale wykorzystuje najnowszą technologię Sony. Odkryj smartfon Xperia 5 II.

Dla fotografów
Niesamowicie ostry obraz dzięki technologii znanej z aparatów Alpha

Dzięki technologii zapożyczonej z profesjonalnych aparatów Alpha smartfon Xperia 5 II zapewnia szybkość i dokładność potrzebne do uchwycenia magicznych chwil w niesamowitej ostrości i przy doskonałej ekspozycji.

Doskonałe portrety za każdym razem

Nie da się idealnie zapozować do każdego portretu. Czasem potrzeba czegoś bardziej spontanicznego. Właśnie w takich sytuacjach, bez względu na to, czy fotografujesz poruszające się osoby, czy zwierzęta, niezastąpiona okazuje się funkcja Eye AF w czasie rzeczywistym.

Zdjęcie kobiety wykonane przy użyciu funkcji Eye AF w czasie rzeczywistym
Zdjęcia najwyższej jakości

Dzięki funkcji Eye AF w czasie rzeczywistym możesz mieć pewność, że aparat wyeksponuje najbardziej wyrazistą część twarzy, nawet jeśli jedno oko fotografowanej osoby zostanie zasłonięte lub gdy będzie się ona szybko ruszać.

Wyrazisty i z charakterem

Nie musisz się martwić, jeśli obiekt, który chcesz sfotografować, nie będzie współpracował — smartfon Xperia 5 II sam wykryje oczy i szybko wyostrzy obraz, by zrobić doskonałe zdjęcie.

Zdjęcie psa wykonane przy użyciu funkcji Eye AF w czasie rzeczywistym
Uchwycone ulotne chwile, zawsze ostre
Uchwycone ulotne chwile, zawsze ostre

Chcesz uchwycić bezcenne, ulotne chwile w idealnej ostrości, za każdym razem? Tryb zdjęć seryjnych z szybkością do 20 kl./s , z autofokusem i automatyczną ekspozycją, zapewnia szybkość, której potrzebujesz. 

Znakomita jakość ZEISS w Xperia

Wszechstronny aparat z trzema obiektywami uchwyci piękne krajobrazy i portrety, a także pozwoli zobaczyć odległe obiekty w powiększeniu. Soczewki firmy ZEISS skalibrowano specjalnie do smartfonu Xperia 5 II i pokryto cenioną powłoką ZEISS T* redukującą odbicia, co zapewnia doskonały kontrast i świetne odwzorowanie obrazu.

Znakomita jakość ZEISS w Xperia
Obiektyw ultraszerokokątny 16 mm
Obiektyw ultraszerokokątny 16 mm

Wybierz obiektyw ultraszerokokątny 16 mm, jeśli chcesz zmieścić na zdjęciu wszystko, co ważne.

Obiektyw szerokokątny 24 mm
Obiektyw szerokokątny 24 mm

Wszechstronny, szerokokątny obiektyw 24 mm sprawdza się w większości sytuacji.

Teleobiektyw 70 mm
Teleobiektyw 70 mm

Jeśli chcesz zbliżyć się do fotografowanego obiektu, wybierz teleobiektyw 70 mm z nawet trzykrotnym zoomem optycznym.

Xperia 5 II z dedykowanym ergonomicznym przyciskiem spustu migawki
Smartfon z przyciskiem spustu migawki

Smartfon Xperia 5 II jest wyposażony w dedykowany ergonomiczny przycisk spustu migawki — tak samo jak profesjonalne aparaty.

Dziewczynka bawiąca się w strumieniu i chlapiąca wodą w stronę aparatu
Rób niezapomniane zdjęcia smartfonem Xperia

Zaprosiliśmy do współpracy zawodowych fotografów, żeby pokazać Wam, jak zrobić niesamowite zdjęcia różnych scen smartfonem Xperia.

Mniej szumów na zdjęciach w słabym świetle

Xperia 5 II świetnie sobie radzi w trudnych warunkach oświetleniowych.

Dla miłośników filmów
Rozrywka na szerokim ekranie w Twojej dłoni

Jeśli kochasz filmy, potrzebujesz smartfona, na którym będą wyglądać najlepiej. Dzięki łączności 5G możesz pobierać i przesyłać treści strumieniowo szybciej niż kiedykolwiek, a odświeżanie ekranu 120 Hz zapewnia płynne przewijanie.

Zanurz się w akcji

Dzięki kinowym proporcjom obrazu i dużemu obszarowi wyświetlania wyświetlacz CinemaWide™ OLED FHD+ ze wsparciem dla HDR o przekątnej 6,1 cala i proporcjach 21:9 pozwala całkowicie zanurzyć się w akcji i doświadczyć pełni wrażeń podczas oglądania.

 Wyraźniejszy, jaśniejszy i lepszy kontrast bez względu na to, co oglądasz

Procesor X1™ do urządzeń mobilnych wykorzystuje technologię remasteringu BRAVIA HDR, poprawiając kontrast, kolory i wyrazistość wszystkich oglądanych treści, nawet tych z usług transmisji strumieniowej.

Oglądanie Netfliksa na smartfonie Xperia 5 II

Obejrzyj film „Tyler Rake: Ocalenie” na platformie Netflix.

Kolory rodem z Hollywood

Tryb twórcy „oparty na technologii CineAlta” jest inspirowany odwzorowaniem kolorów znanym z profesjonalnych monitorów referencyjnych Sony serii Master, używanych w czołowych hollywoodzkich produkcjach. Dzięki niemu będziesz się cieszyć niezrównanie wiernymi kolorami treści ożywionych tak, aby odpowiadały wizji twórców.

Doświadcz dźwięku przestrzennego z Dolby Atmos®

Oglądanie filmu z Dolby Atmos® to wciągające doświadczenie — dźwięk przestrzenny otoczy Cię z każdej strony. Smartfon Xperia 5 II pozwala Ci doświadczyć dźwięku Dolby Atmos® udoskonalonego we współpracy z Sony Pictures Entertainment podczas korzystania ze słuchawek przewodowych i bezprzewodowych lub głośników przednich zapewniających prawdziwy dźwięk stereo.

Doświadcz dźwięku przestrzennego z Dolby Atmos®
60 Hz w porównaniu do 120 Hz
Płynniejsze przewijanie

Dzięki częstotliwości odświeżania 120 Hz wyświetlacz OLED gwarantuje płynne przewijanie i przejścia obrazu.

Dla graczy mobilnych
Żyj grą. Króluj w rankingach.

Model Xperia 5 II przeniesie Cię w głąb akcji dzięki niesamowitemu wyświetlaczowi o proporcjach 21:9, a dzięki aplikacji Pomocnik gracza, ultraszybkiej wydajności, częstotliwości odświeżania ekranu 120 Hz i precyzyjnej reakcji na dotyk wygrana będzie po Twojej stronie.

Zoptymalizowany pod kątem gry Call of Duty: Mobile

Xperia to oficjalny smartfon gry Call of Duty®: Mobile, a model Xperia 5 II jest gotowy do boju. Niezależnie od tego, czy grasz dla zabawy czy na poważnie, gra jest zoptymalizowana pod kątem technologii Qualcomm® Snapdragon Elite Gaming™, tak aby zwiększyć wrażenia podczas rozgrywki.


©2020 Activision Publishing, Inc. ACTIVISION i CALL OF DUTY są znakami towarowymi firmy Activision Publishing, Inc.
Qualcomm i Snapdragon są znakami towarowymi firmy Qualcomm Incorporated, zarejestrowanymi w Stanach Zjednoczonych oraz innych krajach. Wykorzystano je za zgodą właściciela. Snapdragon Elite Gaming jest znakiem towarowym firmy Qualcomm Incorporated. Qualcomm Snapdragon Elite Gaming jest produktem firmy Qualcomm Technologies, Inc. lub jej spółek zależnych.

Szeroki wyświetlacz 21:9 w porównaniu do tradycyjnego wyświetlacza
Zobacz, czego brakuje konkurencji

Wyświetlacz o proporcjach 21:9 jest szerszy niż tradycyjne ekrany i widać na nim więcej akcji — zobaczysz przeciwników, zanim oni zobaczą Ciebie.

Płynna rozgrywka bez rozmyć

Wyświetlacz ze sprzętową częstotliwością odświeżania 120 Hz wyraźnie renderuje szybko poruszające się obiekty, więc rozgrywka jest naprawdę płynna. To jednak nie wszystko, bo dzięki częstotliwości osłabienia rozmycia poruszających się obiektów wynoszącej 240 Hz wyświetlacz smartfonu Xperia 5 II aktualizuje obraz 240 razy na sekundę, więc akcja na ekranie jest niezwykle płynna.

Precyzyjne i szybkie ruchy na smartfonie Xperia 5 II
Precyzyjne i szybkie ruchy

Xperia 5 II daje Ci przewagę również tam, gdzie liczą się szybkie ruchy — czyli podczas grania. Częstotliwość wykrywania dotyku w tym smartfonie wynosi 240 Hz — to cztery razy więcej niż w przypadku poprzedniego modelu, co oznacza, że możesz kontrolować wydarzenia na ekranie z niesamowitą precyzją. Szybkość reakcji na dotyk również jest większa, więc gdy dotykasz ekranu, telefon natychmiast rozpoznaje Twoje palce.

Wydobądź z każdej gry to, co najlepsze

W aplikacji Pomocnik gracza znajdziesz wiele funkcji i ustawień, które pomogą Ci ulepszyć rozgrywkę i sprawią, że będziesz częściej wygrywać. Jeśli chcesz, możesz też podzielić się z innymi swoimi najlepszymi chwilami w formie zrzutów ekranu, plików dźwiękowych lub filmów. 

Inne funkcje ułatwiające granie

Xperia 5 II oferuje szereg innych funkcji, dzięki którym stanowi idealny wybór dla graczy.

Dla miłośników muzyki
Inżynier masteringu Mark Wilder patrzący uważnie na smartfon Xperia
Słuchaj tak, jakby artysta stał obok Ciebie

Czerpiąc z naszych doświadczeń w produkcji sprzętu audio oraz przemyśle muzycznym, zaprojektowaliśmy smartfon Xperia 5 II tak, aby dostarczał realistycznych wrażeń podczas słuchania muzyki dzięki dźwiękowi dostrojonemu we współpracy z Sony Music Entertainment.

Gniazdo audio 3,5 mm zapewniające najwyższą jakość dźwięku

Podłącz swoje ulubione słuchawki do gniazda 3,5 mm i ciesz się wspaniałym i wyraźnym dźwiękiem, funkcją separacji dźwięku na kanał lewy i prawy oraz redukcją szumów do poziomu ledwie słyszalnych 20 dB — to ponad 90% mniej niż w przypadku poprzedniego modelu. 

Najlepsze możliwe wrażenia dźwiękowe

Smartfon Xperia 5 II pozwala w pełni cieszyć się muzyką niezależnie od cyfrowego formatu plików muzycznych.

Logo technologii DSEE Ultimate
Popraw jakość całej swojej muzyki

Technologia DSEE Ultimate poprawia jakość muzyki cyfrowej za pomocą sztucznej inteligencji, która automatycznie ulepsza częstotliwość dźwięku i zakres dynamiczny w czasie rzeczywistym. Poprawiane są zarówno tony wysokie, jak i niskie, dzięki czemu jakość każdego utworu zbliża się do jakości dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Technologia działa ze słuchawkami przewodowymi lub bezprzewodowymi, z plikami lokalnymi, a nawet z serwisami streamingowymi.

Logo technologii dźwięku Hi-Res, Hi-Res Wireless i LDAC
Lepsza jakość dźwięku niż na płytach CD

Dzięki technologii dźwięku o wysokiej rozdzielczości lub jego bezprzewodowej wersji z wykorzystaniem LDAC możesz słuchać muzyki o dynamice i szczegółowości przewyższającej nawet jakość dźwięku na płytach CD. Odtwarzany jest pełny zakres dźwięków, więc wszystko brzmi dokładnie tak, jak chciał wykonawca.

Usłysz i poczuj otaczający Cię dźwięk

Dzięki technologii 360 Reality Audio słuchanie muzyki wciąga, a jej brzmienie jest niezwykle realistyczne. Smartfon Xperia 5 II pozwala cieszyć się dźwiękiem podczas korzystania ze słuchawek przewodowych i bezprzewodowych. Telefon ma również wbudowaną funkcję dekodowania sprzętowego, która umożliwia zoptymalizowanie jakości dźwięku i obniżenie poboru mocy, co pozwala dłużej cieszyć się muzyką.

Otrzymaj 3-miesięczny darmowy dostęp do serwisu TIDAL ze smartfonem Xperia 5 II

Smartfon Xperia 5 II zaprojektowano z myślą o formacie 360 Reality Audio i wykorzystuje wyjątkowe dekodowanie sprzętowe, aby zoptymalizować jakość dźwięku podczas słuchania muzyki w serwisie TIDAL. A przy zakupie smartfona Xperia 5 II nowi abonenci serwisu TIDAL otrzymają bezpłatną, 3-miesięczną subskrypcję TIDAL Hi-Fi, pozwalającą również na korzystanie z funkcji 360 Reality Audio.

Konstrukcja i wygląd
Doskonałość w kieszonkowym rozmiarze

Xperia 5 II to długo wyczekiwany smartfon — zaprojektowany tak, by idealnie leżał w dłoni i kieszeni.

Ponadczasowy styl

Przyjemna dla oka i podczas użytkowania Xperia 5 II dostępna jest w kolorach, które doskonale wpasują się w Twój styl.

Stworzony do codziennych wyzwań

To urządzenie charakteryzuje się wodoodpornością i ochroną przed pyłem klasy IP65/68, które chronią je przed niekorzystnymi warunkami i złą pogodą, a ponadto jest wyposażone w twarde i wytrzymałe szkło Corning® Gorilla® Glass 6 z przodu i z tyłu.

Woda chlapiąca na smartfon Xperia 5 II
Zobacz więcej i rób więcej
Pracuj wydajnie
Logo łączności przez 5G
Odkryj prędkość sieci 5G

Model Xperia 5 II może łączyć się z superszybkimi sieciami 5G, gwarantując wysoką jakość pobierania oraz niezakłócone przesyłanie strumieniowe — nawet plików wysokiej rozdzielczości.

Logo certyfikatu sieci Wi-Fi 6
Przesyłaj strumieniowo i przeglądaj szybciej dzięki technologii Wi-Fi 6

Technologia Wi-Fi 6 zapewnia lepszą łączność, większą prędkość, mniejsze opóźnienia oraz ulepszone opcje zarządzania łącznością, więc możesz używać wielu urządzeń jednocześnie w tej samej sieci i mieć pewność, że jej nie przeciążysz.

Logo Wi-Fi 5G/4G
Najlepsze połączenie bez przerwy

Smartfon Xperia 5 II wykorzystuje pomysłową technologię do ciągłego analizowania jakości połączenia z siecią Wi-Fi. Gdy wykryje potencjalny spadek jakości, automatycznie przełączy się w tryb transmisji danych, dzięki czemu zawsze możesz cieszyć się najlepszym połączeniem.

Procesor Qualcomm® Snapdragon™ 865 5G Mobile Platform i system Snapdragon X55 5G Modem-RF
Moc zapewniająca wyjątkową wydajność

Xperia 5 II pozwala robić zdjęcia, grać, oglądać, słuchać i wykonywać wiele zadań jednocześnie jak nigdy wcześniej — a to wszystko dzięki procesorowi Qualcomm® Snapdragon™ 865 5G Mobile Platform i systemowi Snapdragon X55 5G Modem-RF. Korzystaj z niesamowitej, wielogigabitowej łączności 5G oraz układów CPU i GPU działających o 25% szybciej w porównaniu z poprzednim modelem. Zapnij pasy i ciesz się nowymi możliwościami.

Niezawodna bateria
Naładowanie baterii do 50% w zaledwie 30 minut
Naładowanie baterii do 50% w zaledwie 30 minut

Smartfon Xperia 5 II jest wyposażony w potężną baterię o pojemności 4000 mAh z funkcją szybkiego ładowania. Jeśli więc gdzieś się spieszysz, a Twoja bateria jest na granicy wyczerpania, możesz podładować ją do 50% w zaledwie 30 minut.

Wykres przedstawiający stan baterii
Bateria w dobrym stanie po 2 latach użytkowania

Nasze technologie ładowania pozwalają dłużej utrzymać baterię w dobrej kondycji. Ochrona baterii zabezpiecza telefon przed przeładowaniem, a technologia ładowania adaptacyjnego Xperia monitoruje go podczas ładowania, odpowiednio regulując natężenie prądu.

1. Pojemność baterii
2. Czas pracy baterii
3. Normalne ładowanie

Do filmowania i fotografowania
Pierwszy w świecie smartfon z możliwością nagrywania filmów poklatkowych HDR w rozdzielczości 4K z szybkością 120 kl./s

Xperia 5 II umożliwia nagrywanie filmów 4K HDR z szybkością 120 kl./s i rejestrowanie zachwycających materiałów w zwolnionym tempie.

Nagrywaj profesjonalne filmy smartfonem Xperia 5 II
Filmuj jak zawodowcy

Teraz możesz nagrywać filmy, których nie powstydziliby się nawet profesjonalni filmowcy. Dzięki doświadczeniu naszych twórców cyfrowych kamer kinowych udało nam się wyposażyć model Xperia 5 II w szereg narzędzi, które pomogą Ci nagrywać lepsze filmy. Funkcje takie jak profile kolorystyczne (tzw. Look), nagrywanie w proporcjach 21:9, rozdzielczość 4K HDR przy 24, 25, 30, 60 i 120 kl./s (zwolnione tempo) oraz inteligentny filtr wiatru pozwolą Ci puścić wodze fantazji.

Funkcje i elementy sterujące inspirowane aparatami Alpha

Smartfon Xperia 5 II daje Ci całkowicie wolną rękę w kwestii robienia zdjęć dzięki elementom sterującym znanym z profesjonalnych aparatów. Wybierz ustawienia automatyczne lub ręcznie steruj czułością ISO, czasem otwarcia migawki, balansem bieli i nie tylko. Następnie zapisz pliki w formacie RAW (.DNG) za pomocą interfejsu inspirowanego aparatami Alpha.

Funkcje i elementy sterujące inspirowane aparatami Alpha

Wszystkie obrazy na ekranie służą wyłącznie do celów ilustracyjnych.

Sieć 5G i dostępność mogą się różnić w zależności od kraju, operatora, wersji oprogramowania i środowiska użytkownika.

Głębia obiektywu odpowiada ogniskowej 35 mm.

Dane techniczne i charakterystyka

Xperia 5 II wykorzystuje najnowsze technologie fotograficzne, audio i wyświetlania firmy Sony i pozwoli uwieczniać chwile, tworzyć, grać i dzielić się szybciej niż kiedykolwiek. Wszystko zamknięte w kompaktowej obudowie pozwalającej na łatwe używanie jedną ręką i wygodnie mieszczącej się w kieszeni.
  • Funkcja Eye AF w czasie rzeczywistym do fotografowania ludzi i zwierząt

  • Płynne przewijanie na wyświetlaczu o częstotliwości odświeżania 120 Hz

  • Wyświetlacz OLED FHD+ HDR CinemaWide o przekątnej 6,1 cala i proporcjach 21:9

  • Nagrywanie filmów 4K HDR w zwolnionym tempie z szybkością 120 kl./s

  • Procesor Qualcomm® Snapdragon™ 865 Mobile Platform

Wymiary
158 × 68 × 8 mm
Masa
163 g
Wodoodporność
Wodoodporność (IP65/68)
Liczba kart SIM
Obsługa dwóch kart SIM
Pojemność
4000 mAh
Firma Sony jest zaangażowana nie tylko w oferowanie produktów, usług i treści, które zapewniają ekscytujące wrażenia, ale też w pracę nad zerowym śladem ekologicznym firmy we wszystkich naszych działaniach biznesowych Dowiedz się więcej o firmie Sony i środowisku