SŁUCHAWKI MDR-1AM2

Pełne dane techniczne i charakterystyka

MDR-1AM2

Wymiary i waga

Waga
187 g

Cechy ogólne

Typ słuchawek
Zamknięte, dynamiczne
Przetwornik akustyczny
40 mm, kopułkowy
Magnes
Magnes neodymowy
Impedancja (omów)
16Ω
Membrana
Ciekłe kryształy polimerowe pokryte aluminium
Pasmo przenoszenia
3–100 000 Hz
Czułości (dB/mW)
98 dB/mW
Typ przewodu
Odłączane / posrebrzane przewody OFC
Długość przewodu
1,2 m
Wtyk
Pozłacany, kątowy mini stereo
Sposób noszenia
Wokółuszne

Odmiany kolorystyczne

silverblack

Zawartość opakowania

  • Pokrowiec
  • Przewód słuchawkowy (z pilotem i przewód mikrofonowy) (ok. 1,2 m)
  • Symetryczny przewód słuchawkowy (ok. 1,2 m)
Placeholder

Cechy

Słuchawki MDR-1AM2: obraz

Ciesz się muzyką zgodnie z intencjami jej twórców dzięki dźwiękowi o wysokiej rozdzielczości 

Dźwięk o wysokiej rozdzielczości wyznacza nową jakość reprodukcji muzyki cyfrowej. Rejestracja sygnału audio odbywa z dokładnością większą niż na płytach CD. W rezultacie dźwięk o wysokiej rozdzielczości wierniej oddaje klimat oryginalnego nagrania w studiu i pozwala słuchać muzyki tak, jak tego chciał jej wykonawca.

Słuchawki MDR-1AM2: obraz

Powlekana aluminium membrana LCP: większa dokładność reprodukcji

Powlekane aluminium membrany z polimeru ciekłokrystalicznego gwarantują dokładniejszą, bardziej spójną reprodukcję pełnego pasma częstotliwości dźwiękowych niż zwykły przetwornik akustyczny LCP. Ze zwiększenia sztywności mogą szczególnie skorzystać wysokie częstotliwości o wysokiej rozdzielczości. Energia utracona podczas transmisji do obudowy słuchawek została ujednolicona, co zapewnia autentyczność przekazu. 

Słuchawki MDR-1AM2: obraz

Szerokie pasmo przenoszenia zapewnia pełny zakres dźwięku

Szerokie pasmo przenoszenia – od 3 Hz do 100 kHz – zostało stworzone z myślą o słuchaniu różnorodnych gatunków muzycznych. Takie szerokie pasmo przenoszenia umożliwiają słuchanie nawet zaawansowanych formatów dźwięku, które wymagają zastosowania znacznie większego spektrum – mogą one być odtwarzane bez limitów lub nachyleń częstotliwości, dzięki czemu muzyka jest pełna życia i realizmu.

Słuchawki MDR-1AM2: obraz

Osłona z wzorem zapewnia lepszą jakość ultrawysokich dźwięków

Osłony chronią membranę i zostały zaprojektowane specjalnie dla wyjątkowo wysokich częstotliwości bez dodawania dźwiękom „kolorytu”. Wzór osłony jest oparty na ciągu Fibonacciego dzięki czemu żadna częstotliwość nie będzie zniekształcona. Efektem tego są gładkie, dopracowane dźwięki w całym zakresie częstotliwości.

Słuchawki MDR-1AM2: obraz

W zestawie z symetrycznym przewodem słuchawkowym

Symetryczny przewód Φ4.4 oddziela sygnały dźwiękowe dla lewej i prawej strony, w przeciwieństwie do konwencjonalnych przewodów słuchawek ze wspólnym przewodem masy. Minimalizuje to straty transmisji sygnału skutkujące pogorszeniem jakości dźwięku, dzięki czemu słyszysz mniej zniekształceń i przesłuchów.

Słuchawki MDR-1AM2: obraz

Miedź beztlenowa powlekana srebrem

Przewody słuchawek MDR-1AM2 są wykonane z miedzi beztlenowej powlekanej srebrem i tak skonstruowane, aby minimalizować oporność i straty podczas przesyłania sygnału. W efekcie dźwięk nie traci zbytnio na jakości i jest bardziej szczegółowy, a wysokie tony wyraźniejsze.

Słuchawki MDR-1AM2: obraz

Mocny bas dzięki systemowi Beat Response Control

Wbudowany system Beat Response Control poprawia charakterystykę basów oraz precyzyjnie odzwierciedla rytm.

Słuchawki MDR-1AM2: obraz

Konstrukcja z zamkniętą tylną częścią szczelnie otacza dźwięk

Konstrukcja z zamkniętą tylną częścią otacza ucho, umożliwiając pełne zanurzenie się w muzyce. Precyzyjnie zaprojektowana akustyka sprawia, że odbity dźwięk trafia do ucha, dzięki czemu dobrze słuchać każdy niuans brzmienia. Taka konstrukcja przyczynia się również do lepszej reprodukcji linii basu. Dzięki niej wyraźnie odczujesz każde uderzenie.

Słuchawki MDR-1AM2: obraz

Pełny komfort dzięki zmniejszającym nacisk nausznikom

Nauszniki są wykonane z miękkiej syntetycznej skóry, a dzięki zmniejszającym nacisk poduszkom dobrze dopasowują się do uszu i są wygodne w noszeniu. Gładkie materiały i połączenia zapewniają trwałość i wygodę przy wielogodzinnym słuchaniu.

Słuchawki MDR-1AM2: obraz

Niezwykle lekka konstrukcja zapewniająca komfort

Słuchawki MDR-1AM2 z niezwykle lekką konstrukcją nie naciskają na uszy, dzięki czemu można słuchać muzyki komfortowo przez wiele godzin. 

Słuchawki MDR-1AM2: obraz

Obrotowa konstrukcja ułatwiająca podróżowanie

Te słuchawki możesz zabrać ze sobą wszędzie. Obrotowa konstrukcja ułatwia przechowywanie ich w podróży. Dzięki składanym na płasko nausznikom słuchawki z łatwością mieszczą się w dołączonym pokrowcu.