Słuchawki MDR-1A: obrazy
Słuchawki MDR-1A: obrazy
Słuchawki MDR-1A: obrazy
Tak jak chcieli artyści

Ciesz się najbardziej subtelnymi niuansami dźwięku studyjnej jakości, lepszej niż na płycie CD, dzięki High-Resolution Audio. Pasja do muzyki połączyła wszystkie elementy — od sygnału po głośniki — masz więc wrażenie, że artysta występuje przed Tobą.

Czysty dźwięk dla melomana

Moc i precyzja odtwarzania Twoich ulubionych utworów

Ciesz się czystym brzmieniem, na które zasługują najlepsze utwory. Pasmo częstotliwości do 100 kHz sprawia, że słuchawki MDR-1A o wysokiej rozdzielczości dźwięku uchwycą najdrobniejsze niuanse brzmienia każdego utworu, zapewniając efekt niezwykle zbliżony do oryginalnego nagrania. Uzyskany dźwięk charakteryzuje się autentycznością i precyzją, bez względu na to, czy chodzi o głębokie basy, czy wysokie koloratury.

Przetwornik akustyczny 40 mm
Komfort słuchania

Ciesz się idealną akustyką dzięki dużemu przetwornikowi akustycznemu oraz nausznikom, które zapewniają komfortowe dopasowanie wokół uszu.

Bardzo szerokie pasmo przenoszenia
Wyjątkowo szerokie pasmo przenoszenia

Słuchaj krystalicznie czystych tonów wysokich i głębokich tonów z szerokiego, obejmującego nawet 100 Khz zakresu częstotliwości.

Wysoka czułość na poziomie 105 db/mW
Duża czułość

Odtwarzaj muzykę głośno i wyraźnie za pośrednictwem dowolnego zestawu domowego lub urządzenia przenośnego dzięki czułości 105 dB/mW.

Z pasją dążymy do wiernego odtwarzania dźwięku

Precyzyjne odwzorowanie każdego niuansu brzmienia

Ciesz się czystym i zrównoważonym dźwiękiem, wiernym oryginalnemu nagraniu, niezależnie od wybranego poziomu głośności. Przetwornik akustyczny HD 40 mm z membraną z polimeru ciekłokrystalicznego (LCP) pokrytą lekką, a zarazem wytrzymałą mechanicznie powłoką aluminiową zapewnia bardziej wyrazisty i precyzyjny dźwięk w całym paśmie częstotliwości w przeciwieństwie do klasycznego przetwornika wyposażonego w membranę LCP.

Czym jest High-Resolution Audio?

Określenie „dźwięk o wysokiej rozdzielczości” odnosi się do zbioru procesów cyfrowych umożliwiających kodowanie i odtwarzanie muzyki za pomocą częstotliwości próbkowania wyższej niż ta wykorzystywana w nagraniach CD.

Nagrywanie w wysokiej częstotliwości
Nagrywaj w częstotliwości wyższej niż CD

Zapis dźwięku o wysokiej rozdzielczości zwykle odbywa się w częstotliwości 96 kHz (24 bity) lub nawet 192 kHz (24 bity) – znacznie wyższej od częstotliwości nagrań CD.

Szeroki zakres częstotliwości
Słuchaj dźwięku, który budzi emocje

Podczas gdy najwyższe częstotliwości CD i MP3 wynoszą około 20 kHz, zapis dźwięku o wysokiej rozdzielczości obsługuje częstotliwości wynoszące ponad 24 kHz (w tym modelu zakres częstotliwość może wynosić nawet 100 kHz) i szerszy zakres dynamiczny.

Prawdziwe doznania muzyczne

Poczuj wyjątkowo realistyczne brzemienie dźwięku o wysokiej rozdzielczości dobywającego się z głośników. Odwiedź serwis Hdtracks już teraz i posłuchaj próbek dźwięku HD.

Akustyka pod kontrolą

Zamknięta konstrukcja z ergonomicznymi nausznikami 3D sprawia, że dźwięki nie wydobywają się na zewnątrz, a odgłosy z otoczenia są skutecznie odizolowane. Odbity dźwięk trafia do ucha, dzięki czemu dobrze słychać każdy niuans brzmienia.

Zamknięta konstrukcja
Symetryczny przewód słuchawkowy
Zrównoważone brzmienie

Dołączony do modelu MDR-1AB symetryczny przewód słuchawkowy, złożony z czerech posrebrzanych żył miedzianych, umożliwia uzyskanie wyraźnego, dokładnego dźwięku w urządzeniach audio obsługujących połączenia symetryczne.

Luksusowy wygląd i wykonanie

Deklaracja stylu

Te kultowe słuchawki nie tylko doskonale wyglądają, ale również zapewniają wysoki komfort użytkowania. Elegancki metalowy pałąk współgra wizualnie z luksusowymi, wykończonymi czarną skórą nausznikami.

Pełen komfort

Usłysz lepiej muzykę w słuchawkach o dopasowanej konstrukcji z zamkniętą tylną częścią, zapewniających pewne mocowanie. Konstrukcja słuchawek umożliwia ich komfortowe noszenie przez wiele godzin, dzięki czemu można dłużej słuchać ulubionych utworów.

Słuchawki o dopasowanej konstrukcji z zamkniętą tylną częścią
Nauszniki redukujące nacisk

Nauszniki z miękkiej skóry zapewniają dokładne przyleganie i idealne dopasowanie.

Słuchawki o dopasowanej konstrukcji z zamkniętą tylną częścią
Bezszwowe łączenia

Dzięki gładszym materiałom i bezszwowym łączeniom słuchawki zapewniają najwyższy komfort i trwałość.

Pakujesz — i w drogę

Te słuchawki zabierzesz wszędzie: dzięki przesuwnemu, metalowemu pałąkowi i obracanym nausznikom z łatwością schowasz je do torby albo walizki.

Pilot i mikrofon na przewodzie
Bądź w kontakcie

Pilot i mikrofon na przewodzie umożliwiają rozmowę przez smartfon z systemem Android lub iPhone bez użycia rąk.

Aplikacja SmartKey
Kontroluj sytuację

Odtwarzaj i personalizuj własną muzykę. Dostosuj swoje połączenia. Aplikacja Sony SmartKey umożliwia sterowanie podstawowymi funkcjami z poziomu słuchawek.

Dane techniczne i charakterystyka

Ciesz się czystym brzmieniem, na które zasługują najlepsze utwory. Pasmo częstotliwości do 100 kHz sprawia, że słuchawki MDR-1A o wysokiej rozdzielczości dźwięku uchwycą najdrobniejsze niuanse brzmienia każdego utworu, zapewniając efekt niezwykle zbliżony do oryginalnego nagrania. Uzyskany dźwięk charakteryzuje się autentycznością i precyzją, bez względu na to, czy chodzi o głębokie basy, czy wysokie koloratury.
  • Zgodność z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości

  • Czysty dźwięk z czułego przetwornika z zastosowanym polimerem ciekłokrystalicznym

  • Współpraca ze smartfonami dzięki pilotowi na kablu

  • System Beat Response Control osłabiający zniekształcenia w mocnych basach

  • Wygodne przenoszenie dzięki możliwości obrócenia nauszników

Przetwornik akustyczny
40 mm, dynamiczny, kopułkowy
Pasmo przenoszenia
3–100 000 Hz
Długość przewodu
1,2 m

Zawartość opakowania

Karta gwarancyjna, Instrukcja obsługi, Pokrowiec, Przewód słuchawkowy (1,2 m), Przewód słuchawkowy z pilotem i przewód mikrofonowy (1,2 m)

Firma Sony jest zaangażowana nie tylko w oferowanie produktów, usług i treści, które zapewniają ekscytujące wrażenia, ale też w pracę nad zerowym śladem ekologicznym firmy we wszystkich naszych działaniach biznesowych Dowiedz się więcej o firmie Sony i środowisku

Recenzje i nagrody

Co mówią użytkownicy