POZA GRANICAMI RZECZYWISTOŚCI

Prawdziwe piękno 4K w każdym obrazie
4K od Sony: więcej niż zwykłe 4K

Obraz w telewizorach Sony jest wyostrzony i nadzwyczaj realistyczny dzięki najnowszym technologiom uwydatniania szczegółów i redukcji zakłóceń.

4K od Sony: więcej niż zwykłe 4K
TRADYCYJNE
4K od Sony: więcej niż zwykłe 4K
4K PROCESSOR X1™/4K HDR PROCESSOR X1 / 4K PROCESSOR X1™ EXTREME
Więcej mocy, wydajności i piękna

Procesor obrazu 4K HDR Processor X1™ Extreme 

Nasz nowy procesor obrazu 4K HDR Processor X1 Extreme cechuje się o 40% wyższym przetwarzaniem obrazu w czasie rzeczywistym w porównaniu z naszym uznanym procesorem 4K Processor X1™. Procesor interpoluje wyświetlany obraz do jakości bliskiej 4K HDR.

Tak blisko rzeczywistości, jak to możliwe

Object-based HDR remaster 

Teraz możesz oglądać wszystko w jakości zbliżonej do 4K HDR. Zobaczysz kontury gór, ukryte tekstury kwiatów, głębię chmur oraz kontrast i kolory dzikiej natury, ciesząc się bardziej naturalnym i realistycznym obrazem na ekranie.

Typowe przetwarzanie
Z technologią object-based HDR remaster
Z technologią object-based HDR remaster
Bez technologii object-based HDR remaster
Bardziej realistyczne kolory i kontrast

Z remasteringiem Object-based HDR remaster (1) kolor poszczególnych obiektów na ekranie jest analizowany, a ich kontrast odpowiednio dostosowywany, w przeciwieństwie do większości telewizorów, w których kontrast jest regulowany wyłącznie w oparciu o krzywą kontrastu między czernią i bielą (2). Jako że obiekty są remasterowane pojedynczo, ten telewizor może reprodukować lepszą głębię, tekstury i bardziej realistyczne obrazy. 

Mniej pasmowania — bardziej jednolity obraz

Super Bit Mapping™ 4K HDR 

Zachód słońca to tysiące tonów, odcieni i przejść tonalnych światła. Technologia Super Bit Mapping 4K HDR ujawnia je wszystkie, tworząc gładki, naturalny obraz podczas oglądania, bez efektu pasmowania, który może występować w innych telewizorach.

Bez technologii Super Bit Mapping 4K HDR
8-BITOWE ŹRÓDŁO
Z technologią Super Bit Mapping 4K HDR
PO 14-BITOWYM PRZETWARZANIU
64 razy więcej poziomów kolorów w każdej scenie

14-bitowe przetwarzanie sygnału rozbija stałe pasma kolorów, efektywnie wygładzając przejścia tonalne między odcieniami. Technologia wyświetla 14-bitowy ekwiwalent przejść tonalnych, nawet w przypadku 8-bitowego źródła, wyświetlając 64 razy więcej poziomów kolorów niż konwencjonalny wyświetlacz.

Przetwarzanie 8-bitowego źródła na 14-bitowy ekwiwalent

Bardziej szczegółowy obraz z pomocą baz danych na temat redukcji zakłóceń i interpolacji

Przetwarzanie dual database processing

Jedna baza danych jest wykorzystywana do oczyszczania obrazu i redukowania zakłóceń na ekranie. Drugiej bazy danych używa się do interpolacji rozdzielczości i poprawiania wyrazistości. Te dwie zaawansowane bazy danych poprawiające obraz współpracują ze sobą, dynamicznie poprawiając jakość pikseli w czasie rzeczywistym. Każda baza danych ma dziesiątki tysięcy odniesień, zbieranych z naszych doświadczeń z tworzeniem treści dla telewizji i filmów na przestrzeni wielu lat.

Bez przetwarzania dual database processing
TRADYCYJNE 
Z przetwarzaniem dual database processing
Z PRZETWARZANIEM DUAL DATABASE PROCESSING
1. Baza danych redukcji zakłóceń

Skompresowane zakłócenia w obrazie są identyfikowane przez bazę danych, która zawiera dane „przed i po” dotyczące wyglądu obrazu, i usuwa te zakłócenia.

2. Baza danych interpolacji

Baza danych interpolacji również zawiera dane „przed i po”, które wykorzystuje się do interpolacji sygnału i tworzenia bardziej realistycznego obrazu.

Interpolacja pięknych obrazów

Wyjątkowa technologie przetwarzania obrazu 4K X-Reality™ PRO i X-Reality™ PRO umożliwiają interpolację każdego piksela w celu zapewnienia wyjątkowej czystości obrazu. Zaawansowane mechanizmy usuwania zakłóceń oraz specjalna baza danych kształtów zapewniają każdej scenie wyjątkowy poziom szczegółowości.

Nowy standard szczegółowości obrazu

Wykorzystana w technologii 4K X-Reality™ PRO oraz X-Reality™ PRO szeroka gama technik redukcji zakłóceń wyostrza i optymalizuje obraz. Przekonaj się, że obrazy mogą być jeszcze wyraźniejsze, płynniejsze i bardziej naturalne.

Każdy szczegół pełen życia

Dzięki funkcjom 4K X-Reality™ PRO oraz X-Reality™ PRO wzory obrazu są porównywane ze wzorami przechowywanymi w unikatowej bazie danych, aby każdy piksel charakteryzował się najlepszym odcieniem, nasyceniem i jasnością. Wykorzystujemy wiedzę zdobytą podczas produkcji i kręcenia kinowych przebojów i programów telewizyjnych, aby uzyskać niezwykle naturalny wygląd szczegółów podczas oglądania telewizji.