Pure Geometry

Symfonia elementów audiowizualnych i wewnętrznych

Zestaw kina domowego staje daje jeszcze więcej rozrywki, lecz nadal stanowi idealny dodatek do salonu. Odpowiedź kryje się w tym, jak oddziaływają na siebie elementy różnych produktów.

Harmonia wiążąca kategorie produktów

W przypadku telewizorów BRAVIA® poszukiwania wzornictwa, które zapewniłoby doskonały obraz oraz wyrazistość, zaczęły się w 2010 roku od Monolithic Design. Następnie w 2013 pojawił się Sense of Quartz, a w 2014 nadeszła pora Pure Geometry. Najważniejsze funkcje telewizory przybrały wyraziste, minimalistyczne kształty geometryczne. Dzięki temu doświadczenia widza są jeszcze lepsze, a sam sprzęt idealnie dopasowuje się do mebli oraz innych geometrycznych kształtów salonu

W 2015 roku zestawy kina domowego firmy Sony stały się jeszcze bardziej atrakcyjne dzięki estetyce pochodzącej z telewizorów, soundbarów i odtwarzaczy Blu-ray Disc™. Wspólnie te produkty decydują o wyglądzie pokoju. Nowy poziom zharmonizowania oraz skoordynowanego wizualnie sprzętu to dopiero początek. Te urządzenia pasują też do mebli i ujednolicają cały pokój. Właściwości każdego dostosowanego urządzenia są jasne, a ich zadania są odzwierciedlane przez wyraziste kształty geometryczne. Kształty te współgrają ze sobą, przekraczając swoje kategorie. Urządzenia razem ze sobą wyglądają naturalnie, niezależnie od ich ustawienia.

Uwidacznianie funkcji
Uwidacznianie funkcji
w poruszający sposób

Praktyczne zastosowania ekranów, głośników, podstaw i innych elementów są eksponowane przez różnorodne wykończenia, takie jak szczotkowany metal oraz skórzana ziarnistość. Te charakterystyczne materiały stanową część języka designu wspólnego dla tych produktów, a który obejmuje nawet takie drobiazgi, jak spójne zakrzywienia krawędzi. Dzięki temu produkty świetnie prezentują się razem ze sobą.

Design pokazuje cel

Tako, starszy dyrektor kreatywny

Design nie ma sensu, jeśli nie odzwierciedla przeznaczenia produktu. Niektóre dodatki są zbędne. Jeśli usunie się takie dodatki, lecz pozwoli się elementowi wypełniać jego zadanie, najczęściej efektem jest forma geometryczna. Czystość geometrii oznacza, że różne kształty idealnie układają się obok siebie. Dzięki temu osiągamy wizualną harmonię w różnych produktach.

Wzornictwo Pure z delikatnym akcentem

Wzornictwo Pure Geometry jest bardziej wyraziste w linii BRAVIA i podkreśla najważniejsze cechy tych telewizorów. Nowe wzornictwo BRAVIA stanie się centrum Twojego salonu, lecz nie zdominuje go.

Forma i funkcjonalność

Modele telewizorów BRAVIA 4K z 2015 roku pozwalają zaoszczędzić miejsce w salonie. Wygląd każdego z elementów został dopasowany do funkcji, dzięki czemu zestaw wygląda na jeszcze bardziej optymalnie. Widać to po samym ekranie, który jest cieńszy i sprawia wrażenie niezapisanej kartki. Podstawa jest teraz chudsza, lecz nadal tak samo wytrzymała. Podstawa z aluminium o wysokim połysku podtrzymuje duży ekran przy małej liczbie punktów styku. Oszczędność miejsca jest także widoczna w innych elementach, tak jak unoszący się inteligentny rdzeń pod ekranem, który stał się cieńszy i mniejszy. Te ważne usprawnienia nadają zestawom lekkości.

Treść unosi się
na najcieńszym z ekranów

Seria X900C

Prostota dużego ekranu może zaskakiwać. Tak przestronny ekran zasługuje na równie minimalistyczne, eleganckie funkcje. Tak właśnie jest w przypadku serii X900C. Cieniutka ramka sprawia, że panel ma jedynie 4,9 mm w najcieńszym miejscu, co jest możliwe dzięki połączeniu nowej struktury oraz technologii powlekania krawędzi opracowanej przez firmę Sony. To, co widzisz na ekranie, zdaje się unosić w powietrzu. Dolny pasek tłoczonego aluminium jest smukły lecz solidny. Jest to struktura odpowiednio lekka dla takiego ekranu. Gdy ekran jest montowany na ścianie, przylega do niej tak ściśle, że sprawia wrażenie wpuszczonego w nią. Ekran wystaje jedynie 40 mm od ściany. Struktury z tyłu ekranu są praktyczne i oszczędne pod względem miejsca: od efektywnego zarządzania przewodami i wentylacji po sprytne umieszczenie mocowania podstawy. Stylowe, skóro-podobne wykończenie tyły sprawia, że ekran wygląda atrakcyjnie z każdej strony.

Jakość obrazu
wsparta na dźwięku

Seria X930C

Kształty, o których mowa, to prostokątny rozmach ekranu 4K i trójkątna podstawa, odpowiednio duża by pomieścić spore głośniki. Model X930C sprawia wrażenie, jakby jego ekran odchylał się do tyłu i opiera się na podstawie gotowej na doskonały dźwięk. Patrząc z boku, wzornictwo podkreśla ekran dzięki kształtowi Wedge o ciemniejszym, przytłumionym wykończeniu lustrzanym. Z tyłu pseudoskórzane wykończenie przywodzi na myśl luksusowe sofy i salony. A podstawa z aluminium zapewnia stabilność, zachowując smukłość kształtów. Podtrzymuje ona ekran i głośniki bez dominowania ich. Pomiędzy kontrastującymi kształtami ekranu i głośników osiągnięta zostaje równowaga.

Ideał prostoty

Seria X850C

Telewizor X850C ma najprostsze wzornictwo spośród nowych modeli BRAVIA i wyznacza nowe standardy wśród telewizorów 4K. Na telewizor składają się tylko kluczowe elementy, ekran i podstawa, które bez problemu dopasują się do każdego salonu. Szczotkowane wykończenie podkreśla wyraziste krawędzie, które uatrakcyjniają wąski ekran i elementy z aluminium. Wykonana z aluminium podstawa jest solidna, lecz nie sprawia wrażenia ciężkiej. Lustrzane wykończenie sprawia, że odbija ona otoczenie i nie wychodzi na pierwszy plan.

Sztuka designu idealnie dopasowana do pokojów

Yokota, projektant

Dzięki cieńszym ekranom nowe telewizory BRAVIA jeszcze lepiej prezentują się w salonie. Jednak sprawienie, by telewizor wyglądał tak lekko wiązało się z ogromnych wysiłkiem minimalizowania każdego elementu. Modele X900C korzystają z nowoczesnej technologii powlekania krawędzi i posiadają postawę z tłoczonego aluminium, która jest wytrzymałą i cienka. Modele X930C posiadają profesjonalnie wykonaną podstawę z aluminium. To wzornictwo opiera się na doświadczeniu produkcyjnym.

Design łączący produkty i tworzący harmonię

Design łączący kategorie wprowadza rozrywkę do Twojego salonu poprzez skoordynowany wygląd i dźwięk telewizorów, soundbarów i odtwarzaczy Blu-ray Disc™ firmy Sony. Ta nowa perspektywa to rewolucja dla zestawów kina domowego.

Styl ujednolicony przez geometrię

Poszukiwania nowej stylistyki dla zestawów kina domowego, która byłaby dopasowana do mebli i salonów (oraz, oczywiście, telewizorów BRAVIA®), doprowadziło do stworzenia wzornictwa Pure Geometry dla soundbarów oraz odtwarzaczy Blu-ray Disc. Wyselekcjonowano kluczowe charakterystyki, a elementy funkcyjne zostały obleczone w minimalistyczne kształty geometryczne. Dzięki temu produkty sprawiają wrażenie jednolitych i pasują do pokoi, mimo tego że należą do różnych kategorii.

Każde z najważniejszych zadań (odtwarzanie wyrazistego dźwięku lub wyświetlanie niezwykłego obrazu) jest idealnie dopasowane do geometrycznego kształtu i charakterystycznego wykończenia. W przypadku soundbarów te proste geometryczne kształty to elementy, które generują doskonały dźwięk, czyli głośniki i wzmacniacze. W przypadku odtwarzaczy Blu-ray Disc oznaczają są to elementy odczytujące i kontrolujące płyty, takie jak tacka i elementy sterujące. Wyróżnikiem tych elementów są także matowe, błyszczące lub inne charakterystyczne wykończenia. Spójność systemów jest dodatkowo podkreślana przez konsekwentne wykorzystywanie tych elementów.

Jasny i solidny
jak generowany przez niego dźwięk

HT-ST9

HT-ST9

Wyśrubowane standardy audio zostały odwzorowane w modelu HT-ST9, doskonałym soundbarze Hi-Res. Wydłużona, sześcioboczna obudowa podkreśla doskonałą scenę dźwiękową oraz wyrazistość dźwięku. Fasety z obu stron sugerują solidność, jednocześnie tworząc elegancki, smukły wygląd. Dzięki mniejszej liczbie równoległych powierzchni heksagonalna obudowa zapewnia przewagę nad głośnikami konkurencji. Skórzane wykończenie znajduje się w obu miejscach. Nie tylko pasuje ono do urządzeń BRAVIA, ale też stanowi znak jakości głośnika. Praktycznym plusem tego wykończenia jest lepszy sygnał Wi-FI.

Ukształtowany przez praktykę montażu

HT-CT780 / HT-CT380

Charakterystyczny profil równoległoboku tworzonego przez te soundbary ułatwia montaż na blatach i ścianach. W obu przypadkach modele HT-CT780 i HT-CT380 zapewniają świetne doznania dźwiękowe. Soundbary są często stawiane przed telewizorem, a romboidalny kształt sprawia, że te duże głośniki nie blokują ekranu. Są pochylone pod kątem i nie przeszkadzają w oglądaniu. Gdy soundbary są zamontowane na ścianie, kształt pozwala oszczędzić miejsce bez zwracania głośników w inną stronę. Design nie tylko gwarantuje doskonałe wrażenia dźwiękowe, ale pomaga im z gracją wpasować się w każdy salon.

Pięknie osadzone kwadraty

BDP-S6500 / BDP-S5500

BDP-S6500 / BDP-S5500

Odtwarzacze Blu-ray są najczęściej stawiane obok telewizorów i głośników. Wybranie prostej formy prostokąta pozwala osiągnąć formę pasującą do obu tych produktów. Minimalistyczna stylistyka modeli BDP-S6500 i BDP-S5500 sprawia, że każda jednostka funkcjonalna odtwarzacza ma swoją prostokątną przestrzeń na obudowie. Te kusząco proste kształty odróżniają się od siebie wykończeniami, np. szczotkowany metal przy tacce, błyszczące wykończenie przy przyciskach i matowe przy podstawie. Razem tworzą piękną całość. Łączenie prostych kształtów to esencja wzornictwa Pure Geometry.

Wzornictwo bliskie funkcjom produktu

Oikawa, kierownik działu designu

Wzornictwo Pure Geometry to więcej niż tylko sztuczna stylistyka. Idea związana jest z funkcjami produktów. W przypadku soundbarów szczere podejście do idealnych akustycznie form przybliżyło nas do kształtów geometrycznych. Aby zapewnić rozrywkę na najwyższym poziomie, staraliśmy się stworzyć wzornictwo, które podkreśliłoby pełen potencjał funkcji produktu. Telewizory oraz zestawy kina domowego Sony także korzystają z tej estetyki, więc różne produkty w salonie uzupełniają się.

Wzornictwo łączące kategorie idealnie wpasowuje się w salon. Znajduje ono zastosowanie w telewizorach BRAVIA oraz zestawach kina domowego Sony. Wygląd i dźwięk wtapiają się w pokój, a użytkownik może oddać się rozrywce.

Obszar ujemny
Sony Design

Pokazujemy, co kryje się za doskonałym dźwiękiem. Poznaj historie inspiracji designerów.