Pełny realizm

Za każdym ekranem telewizora Sony kryje się gama wyjątkowych technologii przetwarzania sygnału i panelu sterowania, które razem tworzą zapierające dech w piersiach obrazy.

Zobacz, co czyni te procesory wyjątkowymi

Procesor obrazu X1™ Ultimate

Procesor obrazu X1™ Ultimate

Dostępne funkcje:

Technologia Object-based Super Resolution
Technologia Object-based HDR remaster
Super Bit Mapping 4K HDR
Przetwarzanie Dual database
System Dynamic Contrast Enhancer
Technologia Precision Colour Mapping

Procesor obrazu 4K HDR Processor X1™ Extreme

Procesor obrazu 4K HDR Processor X1™ Extreme

Funkcje:

Technologia Object-based HDR remaster
Super Bit Mapping 4K HDR
Przetwarzanie Dual database processing
System Dynamic Contrast Enhancer
Technologia Precision Colour Mapping

Procesor 4K HDR Processor X1

Procesor obrazu 4K HDR Processor X1

Funkcje:

Technologia Object-based HDR remaster
Super Bit Mapping 4K HDR
System Dynamic Contrast Enhancer

Analizowanie i udoskonalanie pojedynczych obiektów

Object-based Super Resolution

Nasze telewizory wyposażone w technologię Object-based Super Resolution wykrywają poszczególne obiekty obrazu i uwydatniają szczegóły na ekranie. Identyfikowane są setki obiektów, których rozdzielczość jest indywidualnie poprawiana, by zapewnić obrazowi wyjątkową dokładność i szczegółowość.

Bardziej realistyczne kolory i kontrast

Technologia object-based HDR remaster

Dzięki remasteringowi obiektowemu HDR kolor poszczególnych obiektów na ekranie jest analizowany, a ich kontrast odpowiednio dostosowywany, w przeciwieństwie do większości telewizorów, w których kontrast jest regulowany wyłącznie w oparciu o krzywą kontrastu między czernią i bielą. Jako że obiekty są remasterowane pojedynczo, ten telewizor odtwarza lepszą głębię, tekstury i bardziej realistyczny obraz.

Mniej pasmowania — bardziej jednolity obraz

Super Bit Mapping 4K HDR 

Zachód słońca to tysiące tonów, odcieni i przejść tonalnych światła. Technologia Super Bit Mapping 4K HDR ujawnia je wszystkie. Tworzy gładki, naturalny obraz bez efektu pasmowania, który może występować w innych telewizorach.

Bez technologii Super Bit Mapping 4K HDR
8-BITOWE ŹRÓDŁO
8-bitowe źródło w porównaniu z technologią Super Bit Mapping 4K HDR
PO 14-BITOWYM PRZETWARZANIU

Bardziej szczegółowy obraz z pomocą baz danych na temat redukcji zakłóceń i interpolacji

Przetwarzanie dual database processing

Jedna baza danych jest wykorzystywana do oczyszczania obrazu i redukowania zakłóceń na ekranie. Drugiej bazy danych używa się do interpolacji rozdzielczości i poprawiania wyrazistości. Te dwie zaawansowane bazy danych poprawiające obraz współpracują ze sobą, dynamicznie poprawiając jakość pikseli w czasie rzeczywistym. Każda baza danych ma dziesiątki tysięcy odniesień, zbieranych z naszych doświadczeń z tworzeniem treści dla telewizji i filmów na przestrzeni wielu lat.

1. Baza danych redukcji zakłóceń

Skompresowane zakłócenia w obrazie są identyfikowane przez bazę danych, która zawiera dane „przed i po” dotyczące wyglądu obrazu, i usuwa te zakłócenia.

2. Baza danych interpolacji

Baza danych interpolacji również zawiera dane „przed i po”, które wykorzystuje się do interpolacji sygnału i tworzenia bardziej realistycznego obrazu.

Moc udoskonalenia każdego obrazu

Wiedza zdobyta podczas tworzenia i produkowania kinowych hitów i programów telewizyjnych sprawia, że nasze kultowe układy 4K X-Reality PRO i X-Reality PRO są tak wyjątkowe. Pojawiające się w każdej scenie schematy są analizowane, a ich wygląd jest poprawiany przy użyciu specjalnej bazy danych o obrazach, która znajduje najlepsze poziomu odcieni, nasycenia i jasności, aby zapewnić zachwycającą rozdzielczość 4K.

Logo 4K X-Reality™ PRO
Logo X-Reality™ PRO
  • Każdy szczegół pełen życia
  • Nowy standard szczegółowości obrazu

Miliony sterowanych niezależnie diod OLED

Ekran zawiera miliony autonomicznie podświetlanych pikseli OLED, które można włączać niezależnie od siebie, aby odtwarzać niezwykle żywe obrazy. Dzięki temu, że w technologii OLED każdy piksel jest niezależnie podświetlany, dostrzeżesz więcej szczegółów, kolorów oraz odcieni w każdej scenie.

Telewizor OLED firmy Sony z górskim krajobrazem na ekranie

Niezawodność ekranów OLED firmy Sony

Telewizory OLED projektujemy tak, by na ekranie nie wypalał się obraz. Procesory 4K HDR Processor X1™ Extreme i X1™ Ultimate wykrywają obecność statycznego obrazu na ekranie i przesuwają piksele w celu uniknięcia wypalenia lub utrwalenia się obrazu.

Szersza, bardziej naturalna gama barw 

Pixel Contrast Booster™

Nasz oryginalny kontroler panelu do telewizorów OLED maksymalizuje zakres dynamiczny, poszerzając obszar odwzorowania kolorów przy wysokiej jakości. Obrazy są udoskonalane za sprawą dodatkowej szczegółowości i tekstury.

Niezrównany kontrast — głębsza czerń, jaśniejsze oświetlenie

Podświetlenie Backlight Master Drive™ może wyświetlać niebywały zakres dynamiczny z niezwykle głęboką czernią i oszałamiającym oświetleniem dzięki procesorowi 4K HDR Processor X1™ Extreme. Ten system podświetlenia ma bardzo gęstą strukturę diod LED, unikatowy algorytm lokalnego przyciemniania i konstrukcję optyczną.

Sterowanie podświetleniem
STEROWANIE PODŚWIETLENIEM
Porównanie sterowania podświetleniem z podświetleniem Backlight Master Drive™
PODŚWIETLENIE BACKLIGHT MASTER DRIVE 

Pełna kontrola, zachwycający kunszt

DYSKRETNE STEROWANIE DIODAMI LED

Aby osiągnąć możliwie najwięcej z podświetleniem Backlight Master Drive, innowacyjny algorytm steruje gęstą strukturą diod LED. Każda dioda LED jest kontrolowana, a całość tworzy spektakularnie dokładny obraz.

Światło dociera tam, gdzie jest potrzebne

Skalibrowana wiązka światła LED

Podświetlenie Backlight Master Drive szczyci się unikatową konstrukcją, która zbiera światło LED w jednym miejscu, redukując rozpraszanie światła i efekt flary widoczny w innych telewizorach z pełnym podświetleniem LED. Technologia gwarantuje, że każda dioda LED emituje prosty promień światła zapewniający wyraźny obraz z żywym oświetleniem i głęboką czernią.

Standardowa konstrukcja

Standardowa konstrukcja

Skalibrowana wiązka światła LED

Skalibrowana wiązka światła LED

Piękne kolory z każdej strony

X-Wide Angle

Oglądanie telewizji z boku jest teraz tak samo przyjemne jak siedzenie dokładnie przed telewizorem. Oryginalny design optyczny Sony kontroluje podświetlenie, a panel X-Wide Angle gwarantuje, że kolory są wiernie odwzorowane, niezależnie od tego, co oglądasz.

Pełny zakres ciemnych i jasnych obszarów

Przez równoważenie ilości światła na ekranie, zaciemnianie części obszarów i rozjaśnianie innych technologia X-tended Dynamic Range PRO™ zapewnia kilka razy większą jasność niż zwykłe telewizory z podświetleniem LED i ulepsza obraz z dowolnego źródła do jakości bliskiej HDR o większym zakresie jasności.

Jasne i wyraźne sceny z szybko zmieniającym się obrazem

Na niektórych ekranach sport i sceny z szybko zmieniającym się obrazem wyglądają na rozmyte. Nasza najnowsza technologia X-Motion Clarity sprawia, że wszystko jest płynne, jasne i wyraźne. Każde „mignięcie” jest indywidualnie sterowane, a jego czas trwania jest zoptymalizowany. Ponadto w razie konieczności można zwiększyć jasność, więc niczego nie przeoczysz.

1. X-Motion Clarity

2. Zwykły telewizor

Nowe wrażenia z oglądania

Technologia HDR

Technologia HDR (High Dynamic Range) poprawia zakres dynamiczny obrazu, zwiększając kontrast pomiędzy jego najjaśniejszymi a najciemniejszymi elementami. Każdy piksel jest bardziej dokładny, niezależnie od rozdzielczości, co ożywia każdą oglądaną scenę dzięki większej ilości szczegółów. Filmy i programy telewizyjne w formacie HDR są bliższe oryginalnemu nagraniu oraz wizji reżysera dzięki większej jasności, kontrastowi i większemu zakresowi kolorów, co zapewnia naprawdę realistyczny obraz.

Szerszy zakres barw

Wyświetlacze TRILUMINOS™ Display doskonale odwzorowują odcienie czerwone, zielone i niebieskie – kolory trudne do precyzyjnego odtworzenia w telewizorach. Aby zapewnić najwyższą jakość obrazu, odwzorowywane są nawet najdrobniejsze wariacje barw.