Pełny realizm

Za każdym ekranem telewizora Sony kryje się gama wyjątkowych technologii przetwarzania sygnału i panelu sterowania, które razem tworzą zapierające dech w piersiach obrazy.

Oto świat Sony 8K, możliwy dzięki X1™ Ultimate

Cztery razy więcej szczegółów – to najbardziej realistyczny obraz, jaki udało nam się uzyskać 

Oferowana przez nas technologia 8K HDR, która dzięki procesorowi X1™ Ultimate daje obraz wielkości 7680 × 4320 pikseli, generuje rozdzielczość cztery razy większą niż 4K, zapewniając niezwykle realistyczne wrażenia. Obraz wypełnia pole widzenia, jest pełen niesamowitej głębi i szczegółowych faktur. Możesz dostrzec najdrobniejsze szczegóły, które wcześniej nie były widoczne.  

Fragment obrazu 1080p
1080p
Szczegóły w 4K
4K
Fragment obrazu 8K
8K
Możliwości, jakie oferuje nasza interpolacja 8K

Proste podbicie sygnału 2K lub 4K do 8K nie pozwoli na osiągnięcie niezwykle wysokich standardów jakości 8K, wymagana jest więc specjalna technologia interpolacji 8K. Rozwiązanie 8K X-Reality™ PRO spełnia te wymagania dzięki zastosowaniu dostępnej wyłącznie u nas bazy danych 8K. Z jej użyciem powtarzające się w scenach wzorce są analizowane i udoskonalane, co pozwala wygenerować najbardziej dokładne faktury i cechy pozwalające uzyskać niezwykle szczegółowy, realistyczny obraz 8K. 

Niezrównana jasność 8K

Ze względu na niską transmisję danych uzyskanie dobrej jasności na panelu 8K jest trudne. Poprzez precyzyjne równoważenie ilości światła na ekranie, niezależne zaciemnianie niektórych diod LED i rozjaśnianie innych technologia X-tended Dynamic Range™ PRO zapewnia kilka razy większą jasność niż konwencjonalne telewizory z podświetleniem LED. 

Jakość obrazu 4K
Zwykły obraz 4K

Gdy wystarczająca ilość światła przedostanie się przez każdy piksel, ekran rozjaśni się bez jakichkolwiek problemów związanych z niską prędkością transmisji danych.

Jakość obrazu 8K po interpolacji
Standardowy obraz 8K

Ponieważ gęstość pikseli w rozdzielczości 8K jest większa, przedostaje się przez nie mniejsza ilość światła niż w przypadku rozdzielczości 4K, przez co ekran staje się ciemniejszy.

Niezrównany kontrast — głębsza czerń, jaśniejsze oświetlenie

Podświetlenie Backlight Master Drive może wyświetlać niebywały zakres dynamiczny z niezwykle głęboką czernią i oszałamiającym oświetleniem. Ten system podświetlenia ma bardzo gęstą strukturę diod LED, unikatowy algorytm lokalnego przyciemniania i konstrukcję optyczną.

Pełna kontrola, zachwycający kunszt

NIEZALEŻNE KONTROLOWANIE MODUŁEM LED

Aby osiągnąć możliwie najwięcej z podświetleniem Backlight Master Drive, innowacyjny algorytm steruje gęstą strukturą diod LED. Każdy moduł LED jest oddzielnie kontrolowany, a całość tworzy spektakularnie dokładny obraz.

Światło dociera tam, gdzie jest potrzebne

Skalibrowana wiązka światła LED

Podświetlenie Backlight Master Drive szczyci się unikatową konstrukcją, która zbiera światło LED w jednym miejscu, redukując rozpraszanie światła i efekt flary widoczny w innych telewizorach z rozwiązaniem Full Array LED. Technologia gwarantuje, że każda dioda LED emituje prosty promień światła zapewniający wyraźny obraz z żywym oświetleniem i głęboką czernią.

Standardowa konstrukcja
Standardowa konstrukcja
Skalibrowana wiązka światła LED
Skalibrowana wiązka światła LED
Przetwarzanie sygnału 
Zobacz, co czyni te procesory wyjątkowymi
Procesor obrazu X1™ Ultimate
Procesor obrazu X1™ Ultimate

Dostępne funkcje:

Technologia Object-based Super Resolution
Technologia Object-based HDR remaster
Super Bit Mapping HDR
Przetwarzanie Dual database
System Dynamic Contrast Enhancer
Technologia Precision Colour Mapping

Procesor obrazu 4K HDR Processor X1™ Extreme
Procesor obrazu 4K HDR Processor X1™ Extreme

Funkcje:

Technologia Object-based HDR remaster
Super Bit Mapping HDR
Przetwarzanie Dual database
System Dynamic Contrast Enhancer
Technologia Precision Colour Mapping

Procesor 4K HDR Processor X1
Procesor obrazu 4K HDR Processor X1™

Funkcje:

Technologia Object-based HDR remaster
Super Bit Mapping HDR
System Dynamic Contrast Enhancer

Analizowanie i udoskonalanie pojedynczych obiektów

Object-based Super Resolution

Nasze telewizory wyposażone w technologię Object-based Super Resolution wykrywają poszczególne obiekty obrazu i uwydatniają szczegóły na ekranie. Identyfikowane są setki obiektów, których rozdzielczość jest indywidualnie poprawiana, by zapewnić obrazowi wyjątkową dokładność i szczegółowość.

Bardziej realistyczny obraz

Technologia object-based HDR remaster

Dzięki technologii Object-based HDR remaster kolor poszczególnych obiektów na ekranie jest analizowany, a ich kontrast odpowiednio dostosowywany, w przeciwieństwie do większości telewizorów, w których kontrast jest regulowany wyłącznie na podstawie krzywej kontrastu między czernią i bielą. Jako że obiekty są remasterowane pojedynczo, ten telewizor może reprodukować lepszą głębię, tekstury i bardziej realistyczne obrazy.

Mniej pasmowania — bardziej jednolity obraz

Super Bit Mapping HDR

Zachód słońca to tysiące tonów, odcieni i przejść tonalnych światła. Technologia Super Bit Mapping HDR ujawnia je wszystkie, tworząc gładki, naturalny obraz telewizyjny podczas oglądania, bez efektu pasmowania, który może występować w innych telewizorach.

Bez technologii Super Bit Mapping 4K HDR
8-BITOWE ŹRÓDŁO
8-bitowe źródło w porównaniu z technologią Super Bit Mapping 4K HDR
PO 14-BITOWYM PRZETWARZANIU
Bardziej szczegółowy obraz z pomocą baz danych na temat redukcji zakłóceń i interpolacji

Przetwarzanie dual database processing

Jedna baza danych jest wykorzystywana do oczyszczania obrazu i redukowania zakłóceń na ekranie. Drugiej bazy danych używa się do interpolacji rozdzielczości i poprawiania wyrazistości. Te dwie zaawansowane bazy danych poprawiające obraz współpracują ze sobą, dynamicznie poprawiając jakość pikseli w czasie rzeczywistym. Każda baza danych ma dziesiątki tysięcy odniesień, zbieranych z naszych doświadczeń z tworzeniem treści dla telewizji i filmów na przestrzeni wielu lat.

1. Baza danych redukcji zakłóceń

Skompresowane zakłócenia w obrazie są identyfikowane przez bazę danych, która zawiera dane „przed i po” dotyczące wyglądu obrazu, i usuwa te zakłócenia.

2. Baza danych interpolacji

Baza danych interpolacji również zawiera dane „przed i po”, które wykorzystuje się do interpolacji sygnału i tworzenia bardziej realistycznego obrazu.

Moc udoskonalenia każdego obrazu 

Wiedza zdobyta podczas tworzenia i produkowania kinowych hitów i programów telewizyjnych sprawia, że nasze kultowe układy 4K X-Reality™ PRO i X-Reality™ PRO są tak wyjątkowe. Pojawiające się w każdej scenie wzorce są analizowane, a ich wygląd jest poprawiany przy użyciu specjalnej bazy danych o obrazach, która znajduje najlepsze poziomy odcieni, nasycenia i jasności dla każdej rozdzielczości obrazu.

Panel sterowania OLED 
Miliony sterowanych niezależnie diod OLED

Ekran zawiera miliony autonomicznie podświetlanych pikseli OLED, które można włączać niezależnie od siebie, aby odtwarzać niezwykle żywe obrazy. Dzięki temu, że w technologii OLED każdy piksel jest niezależnie podświetlany, dostrzeżesz więcej szczegółów, kolorów oraz odcieni w każdej scenie.

Niezawodność ekranów OLED firmy Sony
Niezawodność ekranów OLED firmy Sony

Telewizory OLED projektujemy tak, by na ekranie nie wypalał się obraz. Procesor X1™ Ultimate oraz technologia 4K HDR Processor X1™ Extreme wykrywają statyczny obraz i przesuwają piksele w celu uniknięcia wypalenia lub utrwalenia się obrazu.

Szersza, bardziej naturalna gama barw 

Nasz oryginalny kontroler panelu do telewizorów OLED maksymalizuje zakres dynamiczny, poszerzając obszar odwzorowania kolorów przy wysokiej jakości. Obrazy są udoskonalane za sprawą dodatkowej szczegółowości i tekstury.

Panel sterowania LED 
Piękne kolory z każdej strony 

Oglądanie telewizji z boku jest teraz tak samo przyjemne jak siedzenie dokładnie przed telewizorem. Oryginalna konstrukcja optyczna Sony kontroluje podświetlenie, a panel X-Wide Angle gwarantuje, że kolory są wiernie odwzorowane, niezależnie od tego, co oglądasz.

Pełny zakres ciemnych i jasnych obszarów

Przez równoważenie ilości światła na ekranie, zaciemnianie części obszarów i rozjaśnianie innych technologia X-tended Dynamic Range™ PRO zapewnia trzy razy większą jasność niż zwykłe telewizory z podświetleniem LED i ulepsza obraz z dowolnego źródła do jakości bliskiej HDR o większym zakresie jasności.

HDR i szeroki zakres barw
Nowe wrażenia z oglądania

Technologia HDR

Technologia HDR (High Dynamic Range) poprawia zakres dynamiczny obrazu, zwiększając kontrast pomiędzy jego najjaśniejszymi a najciemniejszymi elementami. Każdy piksel jest bardziej dokładny, niezależnie od rozdzielczości, co ożywia każdą oglądaną scenę dzięki większej ilości szczegółów. Filmy i programy telewizyjne w formacie HDR są bliższe oryginalnemu nagraniu oraz wizji reżysera dzięki większej jasności, kontrastowi i większemu zakresowi kolorów, co zapewnia naprawdę realistyczny obraz.

Szerszy zakres barw

Wyświetlacze TRILUMINOS™ Display doskonale odwzorowują odcienie czerwone, zielone i niebieskie – kolory trudne do precyzyjnego odtworzenia w telewizorach. Aby zapewnić najwyższą jakość obrazu, odwzorowywane są nawet najdrobniejsze wariacje barw.