Pełny realizm

Za każdym ekranem telewizora Sony kryje się gama wyjątkowych technologii przetwarzania sygnału i panelu sterowania, które razem tworzą zapierające dech w piersiach obrazy.

Zobacz, co czyni te procesory wyjątkowymi

Procesor obrazu 4K HDR Processor X1™ Extreme

Procesor obrazu 4K HDR Processor X1™ Extreme

Funkcje:

Technologia Object-based HDR remaster
Super Bit Mapping™ 4K HDR
Przetwarzanie Dual database processing
System Dynamic Contrast Enhancer
Technologia Precision Colour Mapping

Procesor 4K HDR Processor X1

Procesor obrazu 4K HDR Processor X1

Funkcje:

Technologia Object-based HDR remaster
Super Bit Mapping™ 4K HDR
System Dynamic Contrast Enhancer

Bardziej realistyczne kolory i kontrast

Technologia object-based HDR remaster

Dzięki remasteringowi obiektowemu HDR kolor poszczególnych obiektów na ekranie jest analizowany, a ich kontrast odpowiednio dostosowywany, w przeciwieństwie do większości telewizorów, w których kontrast jest regulowany wyłącznie w oparciu o krzywą kontrastu między czernią i bielą. Jako że obiekty są remasterowane pojedynczo, ten telewizor odtwarza lepszą głębię, tekstury i bardziej realistyczny obraz.

Mniej pasmowania — bardziej jednolity obraz

Super Bit Mapping™ 4K HDR 

Zachód słońca to tysiące tonów, odcieni i przejść tonalnych światła. Technologia Super Bit Mapping 4K HDR ujawnia je wszystkie. Tworzy gładki, naturalny obraz bez efektu pasmowania, który może występować w innych telewizorach.

Bez technologii Super Bit Mapping 4K HDR
8-BITOWE ŹRÓDŁO
8-bitowe źródło w porównaniu z technologią Super Bit Mapping 4K HDR
PO 14-BITOWYM PRZETWARZANIU

Bardziej szczegółowy obraz z pomocą baz danych na temat redukcji zakłóceń i interpolacji

Przetwarzanie dual database processing

Jedna baza danych jest wykorzystywana do oczyszczania obrazu i redukowania zakłóceń na ekranie. Drugiej bazy danych używa się do interpolacji rozdzielczości i poprawiania wyrazistości. Te dwie zaawansowane bazy danych poprawiające obraz współpracują ze sobą, dynamicznie poprawiając jakość pikseli w czasie rzeczywistym. Każda baza danych ma dziesiątki tysięcy odniesień, zbieranych z naszych doświadczeń z tworzeniem treści dla telewizji i filmów na przestrzeni wielu lat.

1. Baza danych redukcji zakłóceń

Skompresowane zakłócenia w obrazie są identyfikowane przez bazę danych, która zawiera dane „przed i po” dotyczące wyglądu obrazu, i usuwa te zakłócenia.

2. Baza danych interpolacji

Baza danych interpolacji również zawiera dane „przed i po”, które wykorzystuje się do interpolacji sygnału i tworzenia bardziej realistycznego obrazu.

Moc udoskonalenia każdego obrazu

Wiedza zdobyta podczas tworzenia i produkowania kinowych hitów i programów telewizyjnych sprawia, że nasze kultowe układy 4K X-Reality PRO i X-Reality PRO są tak wyjątkowe. Pojawiające się w każdej scenie schematy są analizowane, a ich wygląd jest poprawiany przy użyciu specjalnej bazy danych o obrazach, która znajduje najlepsze poziomu odcieni, nasycenia i jasności, aby zapewnić zachwycającą rozdzielczość 4K.

Logo 4K X-Reality™ PRO
Logo X-Reality™ PRO
  • Każdy szczegół pełen życia
  • Nowy standard szczegółowości obrazu

Miliony sterowanych niezależnie diod OLED

Ekran zawiera miliony autonomicznie podświetlanych pikseli OLED, które można włączać niezależnie od siebie, aby odtwarzać niezwykle żywe obrazy. Dzięki temu, że w technologii OLED każdy piksel jest niezależnie podświetlany, dostrzeżesz więcej szczegółów, kolorów oraz odcieni w każdej scenie.

Telewizor OLED firmy Sony z górskim krajobrazem na ekranie

Niezawodność ekranów OLED firmy Sony

Nasze telewizory OLED projektujemy tak, by na ekranie nie wypalał się obraz. Technologia 4K HDR Processor X1™ Extreme wykrywa obecność statycznego obrazu na ekranie i przesuwa piksele w celu uniknięcia wypalenia lub utrwalenia się obrazu.

Niezrównany kontrast — głębsza czerń, jaśniejsze oświetlenie

Podświetlenie Backlight Master Drive może wyświetlać niebywały zakres dynamiczny z niezwykle głęboką czernią i oszałamiającym oświetleniem dzięki procesorowi 4K HDR Processor X1™ Extreme. Ten system podświetlenia ma bardzo gęstą strukturę diod LED, unikatowy algorytm lokalnego przyciemniania i konstrukcję optyczną.

Sterowanie podświetleniem
STEROWANIE PODŚWIETLENIEM
Porównanie sterowania podświetleniem z podświetleniem Backlight Master Drive™
PODŚWIETLENIE BACKLIGHT MASTER DRIVE 

Pełna kontrola, zachwycający kunszt

DYSKRETNE STEROWANIE DIODAMI LED

Aby osiągnąć możliwie najwięcej z podświetleniem Backlight Master Drive, innowacyjny algorytm steruje gęstą strukturą diod LED. Każda dioda LED jest kontrolowana, a całość tworzy spektakularnie dokładny obraz.

Światło dociera tam, gdzie jest potrzebne

Skalibrowana wiązka światła LED

Podświetlenie Backlight Master Drive szczyci się unikatową konstrukcją, która zbiera światło LED w jednym miejscu, redukując rozpraszanie światła i efekt flary widoczny w innych telewizorach z pełnym podświetleniem LED. Technologia gwarantuje, że każda dioda LED emituje prosty promień światła zapewniający wyraźny obraz z żywym oświetleniem i głęboką czernią.

Standardowa konstrukcja

Standardowa konstrukcja

Skalibrowana wiązka światła LED

Skalibrowana wiązka światła LED

Pełny zakres ciemnych i jasnych obszarów

Przez równoważenie ilości światła na ekranie, zaciemnianie części obszarów i rozjaśnianie innych technologia X-tended Dynamic Range PRO™ zapewnia trzy razy większą jasność niż zwykłe telewizory z podświetleniem LED i ulepsza obraz z dowolnego źródła do jakości bliskiej HDR o większym zakresie jasności.

Jasne i wyraźne sceny z szybko zmieniającym się obrazem

Na niektórych ekranach sport i sceny z szybko zmieniającym się obrazem wyglądają na rozmyte. Nasza najnowsza technologia X-Motion Clarity sprawia, że wszystko jest płynne, jasne i wyraźne. Każde „mignięcie” jest indywidualnie sterowane, a jego czas trwania jest zoptymalizowany. Ponadto w razie konieczności można zwiększyć jasność, więc niczego nie przeoczysz.

1. X-Motion Clarity

2. Zwykły telewizor

Nowe wrażenia z oglądania

Technologia HDR

Technologia HDR (High Dynamic Range) poprawia zakres dynamiczny obrazu, zwiększając kontrast pomiędzy jego najjaśniejszymi a najciemniejszymi elementami. Każdy piksel jest bardziej dokładny, niezależnie od rozdzielczości, co ożywia każdą oglądaną scenę dzięki większej ilości szczegółów. Filmy i programy telewizyjne w formacie HDR są bliższe oryginalnemu nagraniu oraz wizji reżysera dzięki większej jasności, kontrastowi i większemu zakresowi kolorów, co zapewnia naprawdę realistyczny obraz.

Szerszy zakres barw

Wyświetlacze TRILUMINOS™ Display doskonale odwzorowują odcienie czerwone, zielone i niebieskie – kolory trudne do precyzyjnego odtworzenia w telewizorach. Aby zapewnić najwyższą jakość obrazu, odwzorowywane są nawet najdrobniejsze wariacje barw.