Tworzenie odtwarzacza Walkman®

Rozmowa z mózgiem projektu ZX2 Walkman®

Jako młodzieniec Tomoaki Sato słuchał Billy'ego Joela i studiował różne tonacje fortepianu. Grał ulubione utwory ze słuchu, marząc o lepszej jakości dźwięku. To właśnie stąd wzięła się pasja do jakości obecnego kierownika projektu odtwarzacza Walkman®.

Obecnie największą przyjemnością Sato jest umożliwianie miłośnikom muzyki słuchania dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Dzięki swojemu doświadczeniu oraz pasji do muzyki potrafi on wyłapywać najdrobniejsze szczegóły, doskonaląc w ten sposób brzmienie muzyki.

Walkman® — z pasji do muzyki

Pierwszym odtwarzaczem Sato był Walkman® zakupiony w 1. klasie szkoły średniej. Wtedy nie było go stać na domowy zestaw H-Fi, więc wybór padł na Walkmana®.

— Jako posiadacz Walkmana® mogłem uciec do innego świata, który miałem na wyłączność — wspomina Sato. — Podczas projektowania odtwarzacza ZX2 Walkman® chciałem, by jego użytkownicy mogli czuć to samo, a dodatkowo słuchali muzyki o wiernym brzmieniu wysokiej jakości.

— Jako posiadacz Walkmana® mogłem uciec do innego świata, który miałem na wyłączność — wspomina Sato. — Podczas projektowania odtwarzacza ZX2 Walkman® chciałem, by jego użytkownicy mogli czuć to samo, a dodatkowo słuchali muzyki o wiernym brzmieniu wysokiej jakości.

Przyjemne wspomnienia i wczesne doświadczenia zainspirowały Sato do stworzenia odtwarzacza Walkman® oferującego dźwięk najwyższej jakości. Aby osiągnąć cel, na etapie poszczególnych prototypów Sato zasięgał profesjonalnej opinii inżynierów dźwięku ze studia nagrań Sony, aby jak najlepiej przenieść jakość studyjną do odtwarzacza.

— W muzyce płynącej z odtwarzacza ZX2 usłyszysz poszczególne instrumenty i niuanse wokalu — twierdzi Sato. — To urządzenie z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości sprawi, że poczujesz się jak na występie wykonawcy.

Nowy model odtwarzacza Walkman®

Najnowszym projektem Sato spod znaku Walkman® jest model ZX2. W poprzednich latach miłośnicy muzyki szukali czegoś lekkiego i małego, jednak najnowszy model ZX2 jest cięższy i większy od pozostałych urządzeń tego typu na rynku. Zdaniem Sato coraz więcej osób zaczyna doceniać jakość dźwięku bardziej od wagi i wielkości odtwarzacza.

Słuchając muzyki płynącej z odtwarzacza ZX2 Walkman® z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości, melomani mogą lepiej poznać intencje wykonawców

Więcej niż przenośny odtwarzacz muzyczny

Zdaniem Sato słuchanie ulubionych utworów z nowego odtwarzacza ZX2 Walkman® będzie zupełnie innym doświadczeniem. To urządzenie z technologią dźwięku o wysokiej rozdzielczości ma 6,5× większą pojemność od odtwarzaczy CD, więc zmieścisz w nim wszystkie ulubione albumy. Odtwarzacz ZX2 Walkman® nie tylko obsługuje dźwięk o wysokiej rozdzielczości, ale także podnosi jakość posiadanych już plików muzycznych.

Celem Sato od zawsze było tworzenie narzędzia dającego miłośnikom muzyki możliwość czerpania maksimum przyjemności ze słuchania. Jego zdaniem takim narzędziem jest odtwarzacz ZX2 Walkman®.

Muzyka i życie: trendy i wiadomości dla melomanów i audiofilów