Absolutna perfekcja

Projektowanie telewizorów odzwierciedlających założenia twórców to nasza pasja. Telewizory MASTER Series spełniają wymagania najlepszych inżynierów i sprawiają, że piękne obrazy stają się rzeczywistością. Twórcy nareszcie mogą realizować swoje wyobrażenia i podziwiać efekty w domu. 

Inspirujemy twórców nadzwyczajnymi zdjęciami

Przekonaj się, jak telewizory MASTER Series pozwalają graczom cieszyć się realistycznym światem gry Gran Turismo®, odtwarzając subtelne detale kolorystyczne, światło i cienie – tak jak zamierzyli twórcy.  

Flagowa jakość dzięki kalibracji fabrycznej 

Dowiedz się, jak ciężka praca i poświęcenie naszego zespołu produkcyjnego zapewnia, żę każdy telewizor z serii MASTER odtwarza realistyczny obraz.

Mikichika Sakata, zastępca kierownika, dział projektowania produktów

„To naprawdę wzruszające zobaczyć jakość obrazu taką, ja na naszym prototypie. Pragniemy przekazywać te same emocje jak największej liczbie klientów”.


Mikichika Sakata
zastępca kierownika, dział projektowania produktów

Jun Moritsugu, asystent kierownika, inżynier produkcji

„Seria MASTER to produkty pełne pasji i entuzjazmu inżynierów. Dążymy do tworzenia produktów, które nie tracą nic z tego entuzjazmu”.


Jun Moritsugu
asystent kierownika, dział inżynierii produkcji

Tamio Haruyama, starszy kierownik

„Ten proces jest przeciwieństwem pojęcia wydajności produkcji. Celowo jednak z niego korzystamy, by osiągnąć najwyższą jakość odpowiednią dla flagowego modelu”.


Tamio Haruyama
starszy kierownik, dział produkcji

Zobacz film SPIDER-VERSE tak, jak widzą go jego twórcy w studiu.

Poznaj pasję, z jaką stworzono nagradzany film SPIDER-MAN: UNIWERSUM, i odkryj, w jaki sposób telewizory MASTER Series odwzorowują to, co widzieli jego twórcy w studiu.

Rodney Rothman

„Telewizor Sony, który właśnie widzieliśmy, to pierwszy produkt przeznaczony dla konsumentów, który jest w stanie oddać całą pasję, którą wkładamy w to, co robimy”. 


Rodney Rothman
reżyser i współscenarzysta

Bob Persichetti

„Biorąc pod uwagę jakość obrazu i wierność odwzorowywania w telewizorze Sony BRAVIA MASTER Series, można odnieść wrażenie, że został on stworzony z myślą o pracy w studiu, a nie domowym użytku”.


Bob Persichetti
reżyser 

Peter Ramsay

Po zobaczeniu telewizora Sony BRAVIA MASTER Series wiem, że efekty naszej pracy są w dobrych rękach”.


Peter Ramsay
reżyser

Realizowanie zamierzeń twórców

Od ponad 50 lat przesuwamy granice jakości obrazu telewizyjnego. Teraz nasza wiedza w zakresie tworzenia jak najlepszych treści razem z filmowcami oraz produkcji telewizorów oddających zamierzenia twórcy łączy się w telewizorach MASTER Series.

Kino w domowym zaciszu

Dzięki produkcji filmów i tworzeniu profesjonalnego sprzętu do nagrywania staliśmy się pionierami filmowymi, opracowaliśmy również telewizory zapewniające kinowe wrażenia w domu. Naszym celem jest stworzenie telewizora, który wiernie oddaje zamierzenia twórcy. 

Odtwarzanie każdej emocji

Staramy się stworzyć jakość obrazu o jasności podświetlającej każdy szczegół, ciemności mogącej pochłonąć widzów i chwytających za serce kolorach. Odtwarzamy każdą emocję dla całkowitego realizmu.

Wyzwanie dla twórców

Chcemy, aby twórcy w pełni wykorzystali tę technologię i odkryli swoją kreatywność. Teraz filmowcy mogą rozwijać nowe pomysły, które zostaną dokładni odtworzone w domach.

Procesor obrazu X1™ Ultimate

Autentyczne odwzorowanie każdej myśli

Przejście od filmu do telewizji wymaga cyfrowego skompresowania treści, które odbija się na jakości obrazu. Opracowując telewizory MASTER Series, chcieliśmy zachować idealne wykończenie obrazu w formie cyfrowego sygnału przy zminimalizowaniu zniekształceń. Wymagało to nowego, zaawansowanego procesora. 

Wyzwanie: konwersja

To, co twórca widzi podczas kręcenia, jest przed transmisją kodowane, a następnie dekodowane i konwertowane – dzięki temu możliwe jest wyświetlenie filmu na panelu. Procesor obrazu X1™ Ultimate minimalizuje odkształcenia obrazu podczas tego procesu.

Przetwarzanie sygnału z ultrawysoką przepływnością

Opracowując procesor obrazu X1™ Ultimate, kierowaliśmy się założeniem „liczy się każdy bit”. Sygnał przetwarzany jest z ultrawysoką przepływnością, a następnie przywracana jest jego oryginalna jakość. 

Korekta sygnału odpowiednia do konkretnego panelu

Procesor obrazu X1™ Ultimate rozpoznaje różnice między parametrami poszczególnych paneli i typów paneli, na podstawie których odpowiednio koryguje sygnał – to nasza najbardziej zaawansowana technologia korekty do tej pory. 

Zastosowanie najdoskonalszych komponentów

Wysoce precyzyjne komponenty procesora sygnału pomagają zachować szczegóły całego obrazu, co przekłada się na wyjątkowy realizm i niesamowite wrażenia wizualne. 

Nasi specjaliści – od planu filmowego do kina domowego

W roku 2000 nasz zespół ds. telewizorów rozpoczął współpracę z Sony Pictures Entertainment, by wspólnie opracować Tryb Cinema – pierwszą funkcję jakości obrazu telewizyjnego przeznaczoną do kina domowego. Od tej pory wspólnie pracujemy nad standaryzacją nowych formatów, takich jak 4K i HDR, dzięki którym filmy oglądane w domu lepiej niż kiedykolwiek oddają zamysły twórców.

Profesjonaliści wysoko cenią telewizory MASTER Series

Zobacz, jak profesjonaliści z branży filmowej i telewizyjnej doceniają telewizory MASTER Series

Innowacje z myślą o oglądaniu w domu.
Ekosystem Sony i Netflix.

Dzięki technologicznym osiągnięciom ostatnich lat możliwości telewizji w zakresie odwzorowania wizji i inspiracji twórców są większe niż kiedykolwiek. W efekcie widzowie mogą w swoich domach cieszyć się różnorodnymi formami rozrywki pełnej emocji i wspaniałych obrazów. Od wielu lat Sony i Netflix zajmują czołową pozycję w branży, kształtując przyszłość telewizji poprzez pracę bezpośrednio z twórcami pragnącymi przekazać swoje historie miłośnikom rozrywki z całego świata. Dzięki supernowoczesnym technologiom, takim jak 4K i HDR, konsumenci mogą cieszyć się kinowymi wrażeniami we własnych domach.

Wymagana subskrypcja umożliwiająca strumieniową transmisję z serwisu Netflix

Dodatkowo firma Netflix aktywnie angażuje się w produkcję oryginalnego oprogramowania wykorzystującego najnowsze standardy wideo. W efekcie powstał tryb Netflix Calibrated Mode, który w połączeniu z rozwiązaniami Sony gwarantuje zachowanie jakości obrazu. Tryb opracowano specjalnie z myślą o odwzorowaniu w telewizji doskonałej studyjnej jakości obrazu, która pozwoli zachować wizję i zamysł twórców filmu.

Netflix Calibrated Mode

Najlepsza jakość rozrywki

Tryb Netflix Calibrated Mode daje widzowi możliwość oglądania serialu, filmu, dokumentu czy innego typu treści zgodnie z oryginalnymi założeniami twórców.

Standardowy telewizor studyjny

Standardowy telewizor studyjny 

Obiecując jakość obrazu zbliżoną do tej na referencyjnym monitorze głównym wykorzystywanym standardowo w studiach filmowych, telewizory MASTER Series po raz pierwszy prezentują telewizyjną rozrywkę w formie idealnej. 

Domowa rozrywka

Kinowe emocje w domu

Entuzjaści rozrywki mogą teraz cieszyć się tymi osiągnięciami we własnych domach, przed telewizorem MASTER Series z trybem Netflix Calibrated Mode, który wiernie odwzorowuje obraz, budząc historię do życia.

Prawdziwe partnerstwo

Dowiedz się, jak firmy Netflix i Sony rozwiązały problemy z kolorem, kontrastem i ruchem obrazu w pokoju telewizyjnym, wprowadzając tryb Netflix Calibrated Mode, który pozwoli Ci oglądać treści rozrywkowe tak, jak zamierzyli ich twórcy.

Optymalna kalibracja – klucz do wspaniałych kolorów

Co sprawia, że dany film jest wyjątkowy? Proces twórczy składa się z wielu elementów, takich jak skrypty, kompozycja scen, edytowanie i korekta kolorystyki. Wizja twórców jest widoczna, gdy te elementy są wiernie odwzorowane na ekranie telewizora, zapewniając wspaniałe wrażenia wizualne. Precyzyjne odwzorowanie kolorów ma kluczowe znaczenie; to dzięki niemu widoczne są cienie, mimika aktorów, subtelne szczegóły oraz zachwycające przejścia od ciemnych do jasnych odcieni. Telewizory MASTER Series są precyzyjnie kalibrowane w fabrykach, dzięki czemu balans bieli i jednolitość obrazu spełniają wymagania profesjonalnych twórców i zapewniają niezwykle wysoką jakość.

Logo CalMAN

Wierność pasji twórców

Aby skorygować różnice kolorów wynikające z procesu produkcji, telewizory MASTER Series mogą korzystać z oprogramowania do automatycznej kalibracji CalMAN® firmy Portrait Displays. Zapewnia ono niespotykany poziom kalibracji oraz umożliwia dostosowanie parametrów, które nie jest możliwe za pomocą standardowych ustawień obrazu. Reprodukcja kolorów jest wierna oryginalnemu sygnałowi telewizyjnemu oraz dopasowuje się do zmian w kolorach. Telewizory MASTER Series z oprogramowaniem CalMAN® pozwalają cieszyć się korzyściami oprogramowania używanego przez twórców wizualnych podczas postprodukcji i innych procesów, co odzwierciedla nasze zaangażowanie w cel, którym jest zapewnienie profesjonalnego odwzorowania kolorów w domowych warunkach.

Pobierz broszurę

Calibrating BRAVIA with CalMAN®