Uchwyt do zdjęć w układzie pionowym: obrazy
Uchwyt do zdjęć w układzie pionowym: obrazy
Uchwyt do zdjęć w układzie pionowym: obrazy
Uchwyt do zdjęć w układzie pionowym: obrazy
Uchwyt do zdjęć w układzie pionowym: obrazy
Uchwyt do zdjęć w układzie pionowym: obrazy
Uchwyt do zdjęć w układzie pionowym: obrazy

Cechy

Łatwa obsługa w pionie

Elementy sterujące na uchwycie VG-C4EM są niemal takie same jak na korpusie aparatu. Zoptymalizowano rozmieszczenie, rozmiar oraz kształt przycisków, a użyte materiały są takie same jak w korpusach α9 II i α7R IV. W rezultacie układ i działanie przycisków oraz wrażenia przy ich naciskaniu podczas zdjęć w układzie pionowym są bardzo podobne jak przy używaniu elementów sterujących na samym korpusie.

Solidny, bezpieczny uchwyt

Pomysłowa konstrukcja ułatwia pewne trzymanie aparatu. Uchwyt pionowy pozwala łatwo robić zdjęcia, niezależnie od tego, czy trzymasz aparat poziomo, czy pionowo – możesz poświęcić pełną uwagę obiektowi i kompozycji.

Podwojony czas efektywnego działania

Uchwyt VG-C4EM mieści jedną lub dwie baterie NP-FZ100. Na dwóch bateriach aparat będzie działać niemal dwa razy dłużej niż na jednej. Pozostałe zasilanie bateryjne jest widoczne na ekranie LCD w odstępach 1-procentowych. Gdy jedna z baterii się wyczerpie, aparat zacznie automatycznie korzystać z drugiej, nie powodując przerw w pracy.

Ładowanie baterii lub zasilanie przez USB

Baterie w uchwycie można ładować przez port USB, nie odłączając uchwytu od aparatu. Podczas przedłużających się sesji fotograficznych można dodatkowo zasilać aparat przez jego port USB, używając przenośnego akumulatora lub zasilacza sieciowego.

Lekki, trwały korpus ze stopu magnezu

Obudowa uchwytu VG-C4EM jest wykonana ze stopu magnezu, takiego samego jak w korpusach α9 II i α7R IV. Ma dzięki temu zbliżoną sztywność i niewielką wagę.

Pewna ochrona przed kurzem i wilgocią

Złącze między aparatem a uchwytem jest wykonane z tego samego materiału uszczelniającego, co aparat, i zapobiega przedostawaniu się kurzu i wilgoci. Zwiększa to ogólną niezawodność systemu.

Uwaga

Jednoczesna instalacja tego urządzenia z adapterem mocowania LA-EA2 / EA4 nie jest możliwa. Przy jednoczesnej instalacji obu jednostek wąski odstęp pomiędzy urządzeniem a adapterem mocowania utrudnia trzymanie uchwytu. 

Informacje na temat kompatybilności

 

Przejdź do pomocy technicznej

Dane techniczne

  • Wymiary (szer. × wys. × gł.): Około 128,8 × 108,9 × 67 mm (5 1/8 × 4 3/8 × 2 3/4 cala)

  • Waga: Około 290 g

  • Typ baterii: NP-FZ100

Dowiedz się więcej o funkcjach oszczędzających energię i naszym zaangażowaniu w środowisko związanym ze zrównoważonym rozwojem Odwiedź naszą witrynę „Eko”

Recenzje

Co mówią użytkownicy