POZA GRANICAMI RZECZYWISTOŚCI

Mistrzowie światła

Telewizory Sony reprodukują szerszy zakres jasności, odzwierciedlając bardziej realny obraz niż większość innych telewizorów. Zapewniają szerszy i lepszy kontrast, wyższą szczegółowość i naturalne barwy.

Sekret Sony 4K HDR

4K High Dynamic Range

Technologia High Dynamic Range jest nowym standardem w kontekście jakości obrazu. Oferuje ona znacznie szerszy zakres kolorów, kontrastu i wyrazistości. Telewizor Sony 4K HDR TV poprawia obraz jeszcze bardziej, korzystając z technologii takich jak 4K X-Reality Pro™, X-tended Dynamic Range™ PRO i TRILUMINOS Display™, aby odkrywać wcześniej niedostępne poziomy realizmu i sprawiać, że widz poczuje się częścią sceny.

Bez technologii Sony 4K HDR
Z technologią Sony 4K HDR
Technologia Sony 4K HDR
Standardowy zakres dynamiczny
Niezrównany kontrast — głębsza czerń, jaśniejsze oświetlenie.

Podświetlenie Backlight Master Drive™ 

Podświetlenie Backlight Master Drive™ może wyświetlać niebywały zakres dynamiczny z niezwykle głęboką czernią i oszałamiającym oświetleniem dzięki procesorowi 4K HDR Processor X1™ Extreme. Ten system podświetlenia ma bardzo gęstą strukturę diod LED, unikatowy algorytm lokalnego przyciemniania i konstrukcję optyczną.

Podświetlenie Backlight Master Drive™
STEROWANIE PODŚWIETLENIEM
Sterowanie podświetleniem
PODŚWIETLENIE BACKLIGHT MASTER DRIVE

Dyskretne sterowanie oświetleniem LED

Pełna kontrola, zachwycający kunszt

Aby osiągnąć możliwie najwięcej z podświetleniem Backlight Master Drive™, nowy, innowacyjny algorytm steruje niezwykle gęstą strukturą diod LED. Każda dioda LED jest dyskretnie kontrolowana, a całość tworzy spektakularnie dokładny obraz.

Światło dociera tam, gdzie jest potrzebne

Skalibrowana wiązka światła LED

Podświetlenie Backlight Master Drive™ szczyci się unikatową konstrukcją, która zbiera światło LED w jednym miejscu, redukując rozpraszanie światła i efekt flary widoczny w innych telewizorach z rozwiązaniem Full Array LED. Technologia gwarantuje, że każda dioda LED emituje prosty promień światła zapewniający wyraźny obraz z żywym oświetleniem i głęboką czernią.

Standardowa konstrukcja
Standardowa konstrukcja
Skalibrowana wiązka światła LED
Skalibrowana wiązka światła LED
Zachwycająco jasny, niezwykle smukły

Slim Backlight Drive+

Innowacyjna technologia Slim Backlight Drive+ w inteligentny sposób kieruje światło do tych części ekranu, gdzie jest ono potrzebne. Zapewnia wyjątkową jasność i głębsze cienie niż w przypadku zwykłych telewizorów z podświetleniem LED o ultracienkiej konstrukcji.

Jak działa technologia Slim Backlight Drive+

Dwuwarstwowa struktura podświetlenia krawędzi kieruje światło tam, gdzie jest potrzebne

Technologia Slim Backlight Drive+ wykorzystuje dwie warstwy płyt kierujących światło. Umożliwia to precyzyjne lokalne sterowanie przyciemnieniem i poprawę jakości w stosunku do zwykłych telewizorów z podświetleniem EDGE LED. Nasza unikalna struktura czterokrawędziowych diod LED oraz algorytm podświetlenia X-tended Dynamic Range™ PRO zapewniają niezrównaną jakość i przepiękny kontrast przy niezwykle niewielkich rozmiarach obudowy.

Konwencjonalne podświetlenie Edge LED
Konwencjonalne podświetlenie Edge LED
Konwencjonalne pełne podświetlenie LED
Konwencjonalne pełne podświetlenie LED
Slim Backlight Drive™
Slim Backlight Drive™
Pełny zakres ciemnych i jasnych obszarów

Technologia X-tended Dynamic Range PRO™

Przez równoważenie ilości światła na ekranie, zaciemnianie części obszarów i rozjaśnianie innych technologia X-tended Dynamic Range PRO™ zapewnia kilka razy większą jasność niż zwykłe telewizory z podświetleniem LED i ulepsza obraz do jakości bliskiej HDR o większym zakresie jasności.

Technologia X-tended Dynamic Range PRO
TECHNOLOGIA X-TENDED DYNAMIC RANGE PRO
Zwykły telewizor
ZWYKŁY TELEWIZOR
Najwyższa wydajność

Jak działa technologia X-tended Dynamic Range PRO™

Dzięki wyjątkowej precyzji w kontroli podświetlenia technologia X-tended Dynamic Range PRO umożliwia wydajne wyświetlanie ciemniejszych i jaśniejszych obszarów, dzięki czemu każda scena jest niezwykle dynamiczna.

Jak działa technologia X-tended Dynamic Range PRO
Znakomita technologia, niesamowity kontrast

Dzięki szerokiemu wyborowi technologii podświetlenia oraz magii technologii X-tended Dynamic Range™ PRO każda scena oglądana na ekranach naszych telewizorów tętni życiem i odznacza się niezwykłym kontrastem.

ZD9
16-krotny kontrast ZD9

XDR

Backlight Master Drive™
X-tended Dynamic Range™ PRO

XE94/93
XE94/93

10-krotnie większy kontrast XDR

Slim Backlight Drive+
X-tended Dynamic Range™ PRO

X90E
XE90

5-krotny kontrast XE90

XDR

X-tended Dynamic Range™ PRO

Optymalizacja jasności poszczególnych klatek obrazu

Procesor obrazu 4K X1™ z systemem Dynamic Contrast Enhancer

Telewizory 4K z procesorem obrazu 4K X1 znacznie poprawiają zakres jasności, nawet bez technologii X-tended Dynamic Range PRO. Zapewnia to system Dynamic Contrast Enhancer, który optymalizuje jasność poszczególnych klatek obrazu w oparciu o to, co dzieje się na ekranie.

Szeroka gama jasności

Procesor obrazu 4K X1 sprawia, że na każdym obrazie ujrzysz jeszcze lepsze jasne i czarne obszary

Z procesorem obrazu 4K X1
Z PROCESOREM OBRAZU 4K X1
Bez procesora obrazu 4K X1
BEZ PROCESORA OBRAZU 4K X1