Slice of Living 2017
Stylizacja przestrzeni i wrażeń podczas oglądania

Koncept "Fragment życia" związany z projektowaniem produktów dla przestrzeni domowej zapewnia wyjątkowe wrażenia podczas oglądania. Bez zaburzania komfortu i harmonii pokoju dziennego, w zgodzie z estetyką całego pomieszczenia nadaje telewizorowi nowy wymiar.

Połączenie elementów pokoju dziennego

Ekrany telewizorów stają się coraz większe. Pokój dzienny powinien być miejscem komfortu i przestrzeni. Koncept Fragment życia polega na szukaniu równowagi w tym aspekcie – równowagi między produktami dla domu, a przestrzenią salonu. Idea kryjąca się za nowym wzornictwem produktów jest prosta: biorąc wszystkie elementy, materiały i podstawowe zasady, które zawsze składały się na obraz idealnego salonu, rozdzielając je, a następnie łącząc je na nowe sposoby można odkryć nowe aranżacje pozwalające na bardziej harmonijny wystrój pokoju dziennego.

Trzymając się tej koncepcji projektanci rozpoczęli badanie praktycznie wszystkich obiektów, które można znaleźć w salonie – od sylwetek krzeseł i innych mebli, przez materiały ścian i wzory płytek po tekstury tkanin i skóry. Ponowne zestawienie tych elementów oraz narzędzia do projektowania mebli i architektury pozwoliły naszemu zespołowi uformować innowacyjne podejście do produktów dla domu. Podejście, w którym przedmioty nie tylko współgrają z otoczeniem, ale też same w sobie stanowią ozdobę pomieszczenia.

Półka na książki
Życie w przestrzeni
Stolik do relaksu
Elementy i materiały
Stały element naszych wyobrażeń o przestrzeni do życia

Co staje Ci przed oczami, gdy wyobrażasz sobie wygodną przestrzeń życiową? Gdzie stanie sofa? Co zrobimy z książkami, wazonami itp.? Na jaki styl się zdecydować? A gdzie w tej wizji jest miejsce na stały element krajobrazu mieszkania — telewizor? Chcieliśmy mieć pewność, że wzornictwo naszych produktów dla domu pozwoli włączyć je w proces projektowania idealnego salonu.

Tako, główny dyrektor artystyczny

Współgra z koncepcją nowoczesnego stylu

W przypadku modeli z serii BRAVIA™ na 2017 r. pragnęliśmy uzyskać lekki, komfortowy wygląd, który trafiałby w nowoczesne gusta. Na to podstawowe podejście składają się różne elementy wzornicze. Stojak stwarza skojarzenie ze smukłym kształtem krzesła. Tylny panel przywodzi na myśl tekstury ściany i tkanin, a odważne połączenie gładkich, ciepłych materiałów dodaje ekstrawagancji współczesnej architekturze wnętrz.

Piękno w każdym elemencie

Seria XE94/93

Seria X94/93 to wysokiej klasy mariaż obrazu HDR 4K i fantastycznego wzornictwa wnętrz. Modele te mają tylny panel zapewniający doskonały wygląd w każdym miejscu salonu. Tylny panel nie jest już tylko drugorzędnym uzupełnieniem wyglądu — teraz odgrywa ważną rolę w budowaniu wrażenia estetycznego, a jego zdecydowany, geometryczny kształt przywodzi na myśl ściany i kafle. Te niezwykłe zmiany nie zaszły tylko w wyglądzie panelu. Linie jego pokrywy i szczeliny wentylacyjne tworzą spójny wzór, pozbawiając całość jakichkolwiek elementów technicznego gadżeciarstwa, które wciąż można znaleźć na tylnych ściankach większości telewizorów. Dopełnieniem tego jest pokrywa z materiału skóropodobnego, dzięki któremu telewizor silniej akcentuje swoją obecność.

Podstawka telewizora jest smukła, a dzięki zastosowaniu nóg przypominających nogi krzesła oraz cienkiej płytki osiągnięto dodatkowe wrażenie zwiewności i uzyskano stabilność. Podstawka mieści w sobie wszystkie kable, przez co przestrzeń poniżej wygląda na bardziej uporządkowaną. Panel LCD uzupełnia prosta struktura z dwóch płyt w odmiennych kolorach. Pełnią one różne role: czarna płyta to dyskretne tło, które pozwala zanurzyć się w oglądanym obrazie, a metaliczny odcień tylnej płyty sprawia, że telewizor lepiej współgra z wystrojem salonu. U dołu obu płyt znajdują się pionowe podcięcia, co zapewnia miejsce na głośniki emitujące dźwięk na wprost, maksymalizując jego jakość.

Geometryczny panel tylny
Tekstura skóry
Cienkie nogi jak u krzesła
Płaska konstrukcja
Skromne i subtelne

Seria XE90

Ramka modeli z serii XE90 jest tak cienka, że wygląda jak naszkicowana ołówkiem, przez co żaden kształt nie psuje wrażeń podczas oglądania. Wzornictwo tego modelu nadaje nowe znaczenie pojęciu minimalizmu. Podstawka, która łączy się z cienką płytką i wspiera na smukłych nóżkach, dodatkowo wzmacnia to wrażenie swymi delikatnymi kształtami. Dopełnienie formy tego modelu stanowi elegancki i zmniejszony do minimum obszar złączy urządzeń peryferyjnych na tylnym panelu.

Kształt, który pasuje do wnętrz

Seria XE85/XE80

Modele z serii XE85/XE80 charakteryzują się srebrnym paskiem, który rozpoczyna się w górnej części panelu i biegnie w dół po jego bokach, będąc wizualnym podkreśleniem smukłego profilu i rozdzielając dwie proste płyty stanowiące strukturę obudowy. Dodatkowo górna powierzchnia podstawki o wyrazistej sylwetce wykonana jest ze szczotkowanego metalu i pogłębia wrażenie obcowania z wyjątkowo wyrafinowanym wzorem. Telewizor utrzymany jest w tonacji ciepłych szarości, więc całość może być dobrym uzupełnieniem drewnianego regału lub podłogi i dodać atrakcyjności otoczeniu.

Piękny z każdej strony, pasujący do każdego wnętrza

Tworząc serię BRAVIA®, nie chcieliśmy ograniczać się do projektowania świetnie wyglądających paneli przednich. Oczywiście cienka ramka sprzyja zacieraniu granicy między przestrzenią domu a obrazem na ekranie, ale nam zależało, by także tył telewizora był atrakcyjny wizualnie, bo daje to ogromną swobodę aranżacji wnętrz. Nasze wzornictwo pozwala inaczej spojrzeć na telewizor — teraz to nie jest płaska powierzchnia, dla której znajdzie się miejsce gdzieś w kącie, tylko wielowymiarowa bryła, którą można postawić praktycznie wszędzie. Zapewnia to pełną swobodę podczas urządzania salonu.

Yokota, dyrektor kreatywny

Koncepcja Slice of Living pozwoliła z nowej perspektywy spojrzeć na podstawową ludzką potrzebę, jaką jest kształtowanie własnej przestrzeni życiowej i znaleźć inspirację, dzięki której powstały nowe modele telewizorów. Niezwykłość nowych modeli nie ogranicza się tylko do ich wspaniałego obrazu i dźwięku. Wrażenie doskonałości tworzą tak naprawdę ich harmonijne bryły, które mogą wtopić się w każde wnętrze.