Odkryj urządzenia Xperia 

Zapoznaj się ze wskazówkami i poradami na temat najnowszych funkcji i aktualizacji Xperia.

Bezpieczny i prosty sposób przesyłania danych z urządzenia iPhone lub smartfonu z systemem Android 

Aplikacja Xperia Transfer 2 pozwala na przesyłanie ważnej zawartości ze starego smartfonu na nowe urządzenie Xperia. Łatwo, szybko i bezpiecznie prześlesz dowolną zawartość — od zdjęć, filmów i muzyki po kontakty, kalendarz, historię połączeń, wiadomości (SMS/MMS) oraz dokumenty.

Poznaj aplikację Xperia Transfer 2

Obejrzyj film i dowiedz się, jak aplikacja Xperia Transfer 2 umożliwia bezproblemowe przejście na smartfon Xperia.

Przesyłanie danych jest bardzo proste, zarówno w opcji przewodowej, jak i bezprzewodowej

Dzięki aplikacji Xperia Transfer 2 możesz przesyłać dane za pomocą połączenia przewodowego lub przez bezprzewodowe sparowanie swojego urządzenia — wybór należy do Ciebie.

Przewodowe przesyłanie danych 

Wykonaj te proste kroki, aby przesłać dane między urządzeniami za pomocą połączenia przewodowego.

Krok 1 — wybierz urządzenie

Wybierz typ poprzedniego urządzenia — Xperia / z systemem Android lub iPhone — oraz opcję „Przewód” jako metodę przesyłania. Aby przenieść dane z urządzenia z systemem Android, musisz na obu urządzeniach zainstalować aplikację Xperia Transfer 2 ze sklepu Google Play. Aby przenieść dane z urządzenia iPhone, nie musisz pobierać na nie aplikacji Xperia Transfer 2 — po prostu zainstaluj ją na smartfonie Xperia.

Krok 2 — połącz za pomocą przewodu USB

Połącz poprzedni telefon z nowym smartfonem Xperia za pomocą odpowiedniego przewodu USB. Aplikacja poinformuje Cię, jakiego typu przewodu USB potrzebujesz lub czy potrzebny będzie adapter.

Krok 3 — rozpocznij przesyłanie danych

Teraz po prostu wybierz typy danych, które chcesz przenieść z poprzedniego telefonu — muzykę, kontakty, zdjęcia itd. — i rozpocznij przesyłanie.

Bezprzewodowe przesyłanie danych

Chcesz bezprzewodowo przesłać dane ze swojego starego urządzenia na nowy smartfon Xperia? Oto, jak to zrobić.

Krok 1 — wybierz urządzenie

Wybierz typ poprzedniego urządzenia i metodę przesyłania — „Bezprzewodowo” w przypadku smartfonów Xperia / z systemem Android lub „iCloud” w przypadku urządzeń iPhone. Aby przenieść dane z urządzenia z systemem Android, musisz na obu urządzeniach zainstalować aplikację Xperia Transfer 2 ze sklepu Google Play. Aby przenieść dane z urządzenia iPhone, nie musisz pobierać na nie aplikacji Xperia Transfer 2 — po prostu zainstaluj ją na smartfonie Xperia.

Krok 2 — przygotuj się do przesyłu danych

W przypadku smartfonów Xperia / z systemem Android poczekaj, aż oba urządzenia zostaną sparowane bezprzewodowo (zajmie to tylko kilka chwil), a następnie naciśnij przycisk „Dalej”. W przypadku urządzenia iPhone dane zostaną pobrane z usługi iCloud, więc parowanie nie jest wymagane — wystarczy się zalogować w usłudze iCloud.

Krok 3 — rozpocznij przesyłanie danych

Teraz po prostu wybierz typy danych, które chcesz przenieść z poprzedniego telefonu — muzykę, kontakty, zdjęcia itd. — i rozpocznij przesyłanie.

Dowiedz się o funkcjach urządzeń Xperia
Łączenie jednym dotknięciem przez NFC 

NFC (Near Field Communication) to technologia łączności bezprzewodowej, która umożliwia szybką komunikację na niewielką odległość pomiędzy smartfonem Xperia a innymi urządzeniami elektronicznymi, w tym aparatami Sony Alpha. Łączenie jednym dotknięciem przez NFC sprawia, że robienie i udostępnianie zdjęć jest łatwiejsze niż kiedykolwiek — wystarczy aplikacja Imaging Edge Mobile.

Prezentowanie jednym dotknięciem

Udostępnianie jednym dotknięciem to bardzo prosty sposób na natychmiastowe przesłanie zdjęcia z aparatu Alpha do smartfonu Xperia. 

Zdalne sterowanie jednym dotknięciem

Sterowanie jednym dotknięciem pozwala na zdalne sterowanie aparatem Alpha za pomocą smartfonu Xperia. Umożliwia robienie zdjęć, które w innym przypadku byłyby niemożliwe do wykonania.

Niezawodna bateria 

Dla Twojej wygody i spokoju ducha smartfony Xperia są wyposażone w wydajne i niezawodne baterie, które pozwolą Ci dłużej robić to, co lubisz.

Ilustracja wykresu przedstawiającego porównanie normalnego i szybkiego ładowania urządzenia Xperia
Szybkie ładowanie i ochrona baterii

Smartfon Xperia jest wyposażony w potężną baterię z funkcją szybkiego ładowania. Jeśli więc gdzieś się spieszysz, a Twoja bateria jest na granicy wyczerpania, możesz ją naładować nawet do 50% w zaledwie 30 minut dzięki unikatowemu algorytmowi firmy Sony.

Ustawienia wydłużające żywotność baterii

Nasze technologie ładowania pozwalają dłużej utrzymać baterię w dobrej kondycji. Ustawienie limitu ładowania w telefonie Xperia na maksymalnie 80% lub 90% za pomocą funkcji Ochrona baterii zapobiega nadmiernemu obciążeniu baterii.

Zrzuty ekranu stron poświęconych ochronie baterii Xperia
Efektowne zbliżenia na dwa smartfony Xperia, jedno zrobione z tyłu, a drugie pod kątem z przodu.
„Doskonała żywotność baterii, niezależnie od tego, czy częstotliwość odświeżania wynosi 120 Hz czy nie, a także świetne funkcje ochrony baterii”.
Popraw jakość swojej muzyki dzięki sztucznej inteligencji — DSEE Ultimate

Dzięki mocy sztucznej inteligencji DSEE Ultimate poprawia w czasie rzeczywistym jakość wszystkiego, czego słuchasz — zarówno pod względem częstotliwości dźwięku, jak i zakresu dynamicznego. Nie ma znaczenia, czy używasz słuchawek przewodowych czy bezprzewodowych, ani czy słuchasz pliku zapisanego lokalnie czy przesyłanego strumieniowo — usłyszysz wyraźniejszy dźwięk, który będzie bliższy jakości dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

Jak aktywować DSEE Ultimate

Aby poprawić jakość muzyki, po prostu włącz „DSEE Ultimate” na ekranie ustawień dźwięku swojego telefonu Xperia. Jeśli słuchasz muzyki z Dolby Atmos, odpowiednie ustawienie zostanie zastosowane automatycznie. Aby cieszyć się dźwiękiem wysokiej rozdzielczości, musisz posiadać zgodny zestaw słuchawkowy.

Dowiedz się więcej o DSEE Ultimate

Obejrzyj ten film i dowiedz się, jak DSEE Ultimate sprawia, że słuchanie muzyki na smartfonie Xperia jest jeszcze przyjemniejsze.

Dla Twojej wygody i spokoju ducha smartfony Xperia są wyposażone w wydajne i niezawodne baterie, które pozwolą Ci dłużej robić to, co lubisz.

Sprawdź najnowsze aktualizacje funkcji smartfonów Xperia
Fotografowanie w trybie RAW — już dostępne

Od teraz możesz robić zdjęcia w trybie RAW za pomocą funkcji Photography Pro na smartfonach Xperia 5 II i Xperia 1 II . Po każdym zrobionym zdjęciu możesz dostosować ekspozycję, balans bieli, kontrast oraz ostrość.  

[Z lewej] Zdjęcie oryginalne [Z prawej] Zdjęcie edytowane

Rejestrowanie w zwolnionym tempie 120 kl./s w jakości 4K HDR — dostępne już teraz

Od teraz możesz nagrywać zachwycające sceny w zwolnionym tempie 120 kl./s w rozdzielczości 4K HDR na smartfonach Xperia 5 II i Xperia 1 II.

Zdjęcia mają wyłącznie charakter poglądowy.

Android jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Google LLC. iPhone jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Apple Inc. iOS jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Cisco w Stanach Zjednoczonych oraz innych krajach, używanym na podstawie licencji.