W pełni wykorzystaj możliwości smartfonu Xperia 

Zapoznaj się ze wskazówkami i poradami na temat najnowszych funkcji i aktualizacji Xperia.

Bezpieczny i prosty sposób przesyłania danych z urządzenia iPhone lub smartfonu z systemem Android 

Aplikacja Xperia Transfer 2 pozwala na przesyłanie ważnej zawartości ze starego smartfonu na nowe urządzenie Xperia. Łatwo, szybko i bezpiecznie prześlesz dowolną zawartość — od zdjęć, filmów i muzyki po kontakty, kalendarz, historię połączeń, wiadomości (SMS/MMS) oraz dokumenty.


Aplikacja Xperia Transfer 2 umożliwia przesyłanie danych do następujących modeli Xperia: Xperia 5 II, Xperia 1 II oraz Xperia 10 II.
Dane można przesyłać ze smartfonów z systemem Android w wersji 6.0 lub nowszej oraz urządzeń iPhone z systemem iOS 9.0 lub nowszym.

Przesyłanie danych jest bardzo proste, zarówno w opcji przewodowej, jak i bezprzewodowej

Dzięki aplikacji Xperia Transfer 2 możesz przesyłać dane za pomocą połączenia przewodowego lub przez bezprzewodowe sparowanie swojego urządzenia — wybór należy do Ciebie.

Przewodowe przesyłanie danych 

Wykonaj te proste kroki, aby przesłać dane między urządzeniami za pomocą połączenia przewodowego.

Krok 1 — wybierz urządzenie

Wybierz typ poprzedniego urządzenia — Xperia / z systemem Android lub iPhone — oraz opcję „Przewód” jako metodę przesyłania. Aby przenieść dane z urządzenia z systemem Android, musisz na obu urządzeniach zainstalować aplikację Xperia Transfer 2 ze sklepu Google Play. Aby przenieść dane z urządzenia iPhone, nie musisz pobierać na nie aplikacji Xperia Transfer 2 — po prostu zainstaluj ją na smartfonie Xperia.

Krok 2 — połącz za pomocą przewodu USB

Połącz poprzedni telefon z nowym smartfonem Xperia za pomocą odpowiedniego przewodu USB. Aplikacja poinformuje Cię, jakiego typu przewodu USB potrzebujesz lub czy potrzebny będzie adapter.

Krok 3 — rozpocznij przesyłanie danych

Teraz po prostu wybierz typy danych, które chcesz przenieść z poprzedniego telefonu — muzykę, kontakty, zdjęcia itd. — i rozpocznij przesyłanie.

Bezprzewodowe przesyłanie danych

Chcesz bezprzewodowo przesłać dane ze swojego starego urządzenia na nowy smartfon Xperia? Oto, jak to zrobić.

Krok 1 — wybierz urządzenie

Wybierz typ poprzedniego urządzenia i metodę przesyłania — „Bezprzewodowo” w przypadku smartfonów Xperia / z systemem Android lub „iCloud” w przypadku urządzeń iPhone. Aby przenieść dane z urządzenia z systemem Android, musisz na obu urządzeniach zainstalować aplikację Xperia Transfer 2 ze sklepu Google Play. Aby przenieść dane z urządzenia iPhone, nie musisz pobierać na nie aplikacji Xperia Transfer 2 — po prostu zainstaluj ją na smartfonie Xperia.

Krok 2 — przygotuj się do przesyłu danych

W przypadku smartfonów Xperia / z systemem Android poczekaj, aż oba urządzenia zostaną sparowane bezprzewodowo (zajmie to tylko kilka chwil), a następnie naciśnij przycisk „Dalej”. W przypadku urządzenia iPhone dane zostaną pobrane z usługi iCloud, więc parowanie nie jest wymagane — wystarczy się zalogować w usłudze iCloud.

Krok 3 — rozpocznij przesyłanie danych

Teraz po prostu wybierz typy danych, które chcesz przenieść z poprzedniego telefonu — muzykę, kontakty, zdjęcia itd. — i rozpocznij przesyłanie.

Zdjęcia mają wyłącznie charakter poglądowy.

Android jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Google LLC. iPhone jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Apple Inc. iOS jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Cisco w Stanach Zjednoczonych oraz innych krajach, używanym na podstawie licencji.