Odkryj urządzenia Xperia 

Zapoznaj się ze wskazówkami i poradami na temat najnowszych funkcji i aktualizacji Xperia.

Bezpieczny i prosty sposób przesyłania danych z urządzenia iPhone lub smartfonu z systemem Android 

Aplikacja Xperia Transfer 2 pozwala na przesyłanie ważnej zawartości ze starego smartfonu na nowe urządzenie Xperia. Łatwo, szybko i bezpiecznie prześlesz dowolną zawartość — od zdjęć, filmów i muzyki po kontakty, kalendarz, historię połączeń, wiadomości (SMS/MMS) oraz dokumenty.

Poznaj aplikację Xperia Transfer 2

Obejrzyj film i dowiedz się, jak aplikacja Xperia Transfer 2 umożliwia bezproblemowe przejście na smartfon Xperia.

Przesyłanie danych jest bardzo proste, zarówno w opcji przewodowej, jak i bezprzewodowej

Dzięki aplikacji Xperia Transfer 2 możesz przesyłać dane za pomocą połączenia przewodowego lub przez bezprzewodowe sparowanie swojego urządzenia — wybór należy do Ciebie.

Przewodowe przesyłanie danych 

Wykonaj te proste kroki, aby przesłać dane między urządzeniami za pomocą połączenia przewodowego.

Krok 1 — wybierz urządzenie

Wybierz typ poprzedniego urządzenia — Xperia / z systemem Android lub iPhone — oraz opcję „Przewód” jako metodę przesyłania. Aby przenieść dane z urządzenia z systemem Android, musisz na obu urządzeniach zainstalować aplikację Xperia Transfer 2 ze sklepu Google Play. Aby przenieść dane z urządzenia iPhone, nie musisz pobierać na nie aplikacji Xperia Transfer 2 — po prostu zainstaluj ją na smartfonie Xperia.

Krok 2 — połącz za pomocą przewodu USB

Połącz poprzedni telefon z nowym smartfonem Xperia za pomocą odpowiedniego przewodu USB. Aplikacja poinformuje Cię, jakiego typu przewodu USB potrzebujesz lub czy potrzebny będzie adapter.

Krok 3 — rozpocznij przesyłanie danych

Teraz po prostu wybierz typy danych, które chcesz przenieść z poprzedniego telefonu — muzykę, kontakty, zdjęcia itd. — i rozpocznij przesyłanie.

Bezprzewodowe przesyłanie danych

Chcesz bezprzewodowo przesłać dane ze swojego starego urządzenia na nowy smartfon Xperia? Oto, jak to zrobić.

Krok 1 — wybierz urządzenie

Wybierz typ poprzedniego urządzenia i metodę przesyłania — „Bezprzewodowo” w przypadku smartfonów Xperia / z systemem Android lub „iCloud” w przypadku urządzeń iPhone. Aby przenieść dane z urządzenia z systemem Android, musisz na obu urządzeniach zainstalować aplikację Xperia Transfer 2 ze sklepu Google Play. Aby przenieść dane z urządzenia iPhone, nie musisz pobierać na nie aplikacji Xperia Transfer 2 — po prostu zainstaluj ją na smartfonie Xperia.

Krok 2 — przygotuj się do przesyłu danych

W przypadku smartfonów Xperia / z systemem Android poczekaj, aż oba urządzenia zostaną sparowane bezprzewodowo (zajmie to tylko kilka chwil), a następnie naciśnij przycisk „Dalej”. W przypadku urządzenia iPhone dane zostaną pobrane z usługi iCloud, więc parowanie nie jest wymagane — wystarczy się zalogować w usłudze iCloud.

Krok 3 — rozpocznij przesyłanie danych

Teraz po prostu wybierz typy danych, które chcesz przenieść z poprzedniego telefonu — muzykę, kontakty, zdjęcia itd. — i rozpocznij przesyłanie.

Dowiedz się o funkcjach urządzeń Xperia
Wykorzystaj wszystkie możliwości swojego smartfonu Xperia dzięki funkcji zewnętrznego monitora

Niezależnie od tego, czy jesteś vlogerem czy YouTuberem, czy po prostu prowadzisz rozmowę konferencyjną, funkcja zewnętrznego monitora otworzy przed Tobą cały świat nowych możliwości. Możesz na przykład połączyć telefon Xperia ze zgodnym aparatem, a będziesz mieć możliwość przybliżania widoku palcami, aby sprawdzić, czy obiekt jest ostry. Możesz też dodawać linie siatki i ramek w celu dostosowania kompozycji, a nawet regulować jasność monitora w zależności od warunków oświetleniowych.

Aktywacja funkcji zewnętrznego monitora

Aby skorzystać z funkcji zewnętrznego monitora, musisz ją aktywować w menu Ustawienia:

1. Wybierz opcję „Połączenie urządzenia”.

2. Następnie wybierz opcję „Preferencje połączenia”.

3. Włącz „Zewnętrzny monitor”. Na ekranie głównym pojawi się ikona tej funkcji.

Poznaj funkcję zewnętrznego monitora w akcji

Chcesz się dowiedzieć więcej o funkcji zewnętrznego monitora? Ten film przedstawia wszystko, co musisz wiedzieć.

Niezawodna bateria 

Dla Twojej wygody i spokoju ducha smartfony Xperia są wyposażone w wydajne i niezawodne baterie, które pozwolą Ci dłużej robić to, co lubisz.

Ilustracja wykresu przedstawiającego porównanie normalnego i szybkiego ładowania urządzenia Xperia
Szybkie ładowanie i ochrona baterii

Smartfon Xperia jest wyposażony w potężną baterię z funkcją szybkiego ładowania. Jeśli więc gdzieś się spieszysz, a Twoja bateria jest na granicy wyczerpania, możesz ją naładować nawet do 50% w zaledwie 30 minut dzięki unikatowemu algorytmowi firmy Sony.

1 —  Kontynuacja ładowania po osiągnięciu poziomu 100% może uszkodzić baterię. 
2 — Algorytm Xperia skraca do minimum czas ładowania po osiągnięciu poziomu 100%.

Ustawienia wydłużające żywotność baterii

Nasze technologie ładowania pozwalają dłużej utrzymać baterię w dobrej kondycji. Ustawienie limitu ładowania w telefonie Xperia na maksymalnie 80% lub 90% za pomocą funkcji Ochrona baterii zapobiega nadmiernemu obciążeniu baterii.

Zrzuty ekranu stron poświęconych ochronie baterii Xperia
Efektowne zbliżenia na dwa smartfony Xperia, jedno zrobione z tyłu, a drugie pod kątem z przodu.
„Doskonała żywotność baterii, niezależnie od tego, czy częstotliwość odświeżania wynosi 120 Hz czy nie, a także świetne funkcje ochrony baterii”.
Łączenie jednym dotknięciem przez NFC 

NFC (Near Field Communication) to technologia łączności bezprzewodowej, która umożliwia szybką komunikację na niewielką odległość pomiędzy smartfonem Xperia a innymi urządzeniami elektronicznymi, w tym aparatami Sony Alpha. Łączenie jednym dotknięciem przez NFC sprawia, że robienie i udostępnianie zdjęć jest łatwiejsze niż kiedykolwiek — wystarczy aplikacja Imaging Edge Mobile.

Prezentowanie jednym dotknięciem

Udostępnianie jednym dotknięciem to bardzo prosty sposób na natychmiastowe przesłanie zdjęcia z aparatu Alpha do smartfonu Xperia. 

Zdalne sterowanie jednym dotknięciem

Sterowanie jednym dotknięciem pozwala na zdalne sterowanie aparatem Alpha za pomocą smartfonu Xperia. Umożliwia robienie zdjęć, które w innym przypadku byłyby niemożliwe do wykonania.

Popraw jakość swojej muzyki dzięki sztucznej inteligencji — DSEE Ultimate

Dzięki mocy sztucznej inteligencji DSEE Ultimate poprawia w czasie rzeczywistym jakość wszystkiego, czego słuchasz — zarówno pod względem częstotliwości dźwięku, jak i zakresu dynamicznego. Nie ma znaczenia, czy używasz słuchawek przewodowych czy bezprzewodowych, ani czy słuchasz pliku zapisanego lokalnie czy przesyłanego strumieniowo — usłyszysz wyraźniejszy dźwięk, który będzie bliższy jakości dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

Jak aktywować DSEE Ultimate

Aby poprawić jakość muzyki, po prostu włącz „DSEE Ultimate” na ekranie ustawień dźwięku swojego telefonu Xperia. Jeśli słuchasz muzyki z Dolby Atmos, odpowiednie ustawienie zostanie zastosowane automatycznie. Aby cieszyć się dźwiękiem wysokiej rozdzielczości, musisz posiadać zgodny zestaw słuchawkowy.

Dowiedz się więcej o DSEE Ultimate

Obejrzyj ten film i dowiedz się, jak DSEE Ultimate sprawia, że słuchanie muzyki na smartfonie Xperia jest jeszcze przyjemniejsze.

Sprawdź najnowsze aktualizacje funkcji smartfonów Xperia
Fotografowanie w trybie RAW — już dostępne

Od teraz możesz robić zdjęcia w trybie RAW za pomocą funkcji Photography Pro na smartfonach Xperia 5 II i Xperia 1 II . Po każdym zrobionym zdjęciu możesz dostosować ekspozycję, balans bieli, kontrast oraz ostrość.  

[Z lewej] Zdjęcie oryginalne [Z prawej] Zdjęcie edytowane

Rejestrowanie w zwolnionym tempie 120 kl./s w jakości 4K HDR — dostępne już teraz

Od teraz możesz nagrywać zachwycające sceny w zwolnionym tempie 120 kl./s w rozdzielczości 4K HDR na smartfonach Xperia 5 II i Xperia 1 II.

Zdjęcia mają wyłącznie charakter poglądowy.

Android jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Google LLC. iPhone jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Apple Inc. iOS jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Cisco w Stanach Zjednoczonych oraz innych krajach, używanym na podstawie licencji.