ODROBINA FINEZJI

Fragment życia

Większy komfort domowej rozrywki

Chociaż oglądanie telewizji na telewizorze Sony porusza zmysły, salon pozostaje niewzruszony. Tajemnica polega na wykorzystaniu wystroju wnętrza w nowym wzornictwie produktu.

Paleta wzorów

Wzornictwo pasujące do każdego wnętrza 

Wyobraźmy sobie paletę wzorów, w tym kształty, desenie i inne elementy, które znajdziemy w dowolnym fragmencie salonu. Większość takich fragmentów składa się z płaskich przedmiotów, np. obrazów na ścianie, książek na półce czy naczyń na stole. Właśnie te podstawowe elementy wykorzystaliśmy przy opracowywaniu wzornictwa naszych produktów.

Za pomocą tej palety wzorów i prostych kształtów ukazaliśmy styl naszych nowych telewizorów, których smukła sylwetka współtworzy harmonię salonu, a jednocześnie przykuwa wzrok.

W trosce o wygodę w salonie

Smuklejsze panele i cieńsze ramki telewizorów pozwalają zdjąć je z pola widzenia, dzięki czemu salon jako taki ma większy wpływ na komfort oglądania telewizji. Chociaż nie zrezygnowaliśmy z atrakcyjnych funkcji modeli BRAVIA™, uznaliśmy, że pora wyjść poza utarte schematy i skupić się na wygodzie salonu. Ta szersza perspektywa – przejście od samego oglądania do oglądania w salonie – stała się punktem wyjścia do opracowania wzornictwa Fragment życia.

Tako, starszy dyrektor kreatywny

Nowy standard o prostej konstrukcji

Telewizory BRAVIA® na rok 2016 mają prostą konstrukcję, która współgra z wystrojem salonu. Prostokątne kształty zauważalne są w podstawie, która wygląda, jakby wycięto ją ze ściany lub podłogi, oraz w ekranie, który przypomina obraz lub okno. Telewizory te są nie tylko smukłe, ale również pozbawione zbędnych elementów. We wszystkich modelach nowej linii przewody biegną wewnątrz podstawy i są zupełnie niewidoczne. Tym samym wyznaczyliśmy nowy standard eleganckiego telewizora wpisującego się w wygodny salon.

SERIA ZD9

Solidna, bogata i zaawansowana: smukła konstrukcja potęgująca wrażenia przy oglądaniu

Seria ZD9 równoważy harmonię przestrzeni naszej idei Fragment życia z wyszukanym wyglądem, stanowiąc ucieleśnienie modelu wysokiej klasy, który zapewnia najlepsze wrażenia przy oglądaniu. Z przodu konstrukcja emanuje wyrafinowaniem w formie prostej, czarnej płyty, dzięki czemu wszyscy mogą zanurzyć się w zachwycającej mocy technologii 4K HDR (High Dynamic Range).

Podkreślając widok z boku, w miejscu, w którym przednia i tylna płyta łączą się, zastosowano złote linie, które uzupełniają wygląd silnym, metalicznym tonem i dodają kolejnego wymiaru wizualnego do ogólnego wrażenia.

Współgrając z geometrycznymi tonami konstrukcji wewnętrznej i architektury, panel tylny szczyci się płynnym wzorem siatki, który łagodzi linie różnych części i stwarza wizualne dopełnienie swojego otoczenia. Konstrukcja utrzymuje również wszystkie kable w całkowitym ukryciu, dzięki czemu urządzenie uderza eleganckim wyglądem pod każdym kątem.

Seria XD94/93

Wyważone, piękne kształty

Za niezrównaną jakością obrazu 4K HDR w XD94/93 kryją się dwie płaskie warstwy uatrakcyjniające obraz – powierzchnia ekranu i nowa technologia podświetlenia Slim Backlight Drive™. Między nimi, po bokach telewizora, biegnie cienka linia o złotym połysku. Elegancka, płaska ramka scala wizualnie wszystkie strony i boki, podkreślając bardzo małą grubość telewizora.

Chcemy, aby eleganckie wzornictwo obejmowało każdy element telewizora, w tym podstawę. Modele z serii XD94/93 zostały wyposażone w stylowy, wąski panel przedni, który unosi i pochyla telewizor, stwarzając wrażenie lekkiej, ale stabilnej konstrukcji. Aluminiowe wykończenie podstawy o ciepłym, srebrzystym odcieniu stanowi idealne dopełnienie telewizora oraz pomieszczenia.

Telewizor można zamontować na ścianie, a dzięki specjalnie zaprojektowanemu tylnemu otworowi i uchwytowi telewizor wygląda w pokoju równie naturalnie jak okno.

SERIA XD85

W serii XD85 z aluminiową ramką zastosowano tę samą prostą kombinację paneli co w serii XD94/93, ale górna linia, która zbiega w dół po bokach, jest srebrna, a elegancki panel przedni podstawy zwęża się do wewnątrz.

Udane połączenie wzornictwa i technologii

Czy wzornictwo Fragment życia będzie się podobać? Zebraliśmy opinie z kilku krajów. Opinie na temat modeli prototypowych – zwłaszcza podstaw, które mają różne kształty, kąty, kolory i tworzywa – pozwoliły zapoznać się z preferencjami klientów. Szczegóły wzorów, do których nabraliśmy przekonania, ustaliliśmy z inżynierami. Nawet w przypadku tak wymagających konstrukcyjnie modeli jak te nasza ścisła współpraca pozwoliła opracować ostateczny wzór bez uszczerbku dla jakości.

Yokota, dyrektor kreatywny

Nasze nowe modele BRAVIA® nie ograniczają się do wyjątkowych technologii i eleganckiego wzornictwa. Wpisują się w szerszą misję zmiany sposobu postrzegania domowej rozrywki. Rozumiemy związek i interakcję produktów z otoczeniem, dzięki czemu możemy nadać telewizji, muzyce i grom głębszy, emocjonalny wymiar. Odkryj, jak wiele mogą zmienić produkty Sony w Twoim domu.