Niewielkie rozmiary, potężny dźwięk

HT-SF200 to soundbar z wbudowanym subwooferem. Sony dołożyło wszelkich starań, by generował pełny dźwięk przy mniejszych rozmiarach. Ponieważ jest mniejszy od typowych urządzeń tego rodzaju, do jego transportu potrzeba znacznie mniej energii.

Elegancka obudowa, bogaty dźwięk, mniejsze opakowanie

Sony dba zarówno o komfort użytkowania, jak i środowisko naturalne. Ta pomysłowa konstrukcja brzmi świetnie i jest o ponad 50% mniejsza — zarówno samo urządzenie, jak i jego opakowanie, mniejsze jest więc zużycie zasobów, co pozwala nam zbliżyć się do naszego celu – zerowego śladu ekologicznego. 

Niewielki rozmiar HT-SF200 ma znaczenie dla zrównoważonego rozwoju

Świetna konstrukcja dla ludzi i dla środowiska

Efektywność ekologiczna była kluczowym celem projektowym HT-SF200. Dążono do stworzenia uniwersalnego soundbara z pełnym dźwiękiem i o zmniejszonej objętości, aby znacząco poprawić wydajność logistyki i transportu.

Małe, atrakcyjna konstrukcja
Małe, atrakcyjna konstrukcja

Proste, jednoelementowa konstrukcja jest łatwiejsza w ustawieniu. W porównaniu z soundbarami, które mają oddzielny subwoofer, objętość produktu zmniejszono o prawie 80%.

Rezygnacja ze zbędnych elementów
Rezygnacja ze zbędnych elementów

HT-SF200 waży tylko 2,3 kg – to aż 65% mniej niż konwencjonalny zestaw subwoofer-soundbar. Jego niewielka konstrukcja dyskretnie integruje się z wystrojem pomieszczenia.

Mniejszanie rozmiary to większa skuteczność transportu
Mniejszanie rozmiary to większa skuteczność transportu

Objętość zapakowanego produktu zmniejszono o ok. 59%, dzięki czemu zwiększyła się liczba produktów na palecie. Przyczynia się to do około 63% redukcji emisji CO2 na produkt i większej wydajności obsługi podczas transportu.

Innowacyjna konstrukcja akustyczna zapewnia mocny bas

Sony opracowało nowatorskie rozwiązania generowania bogatego, mocnego basu w niewielkim soundbarze. Specjalne kanały dźwiękowe prowadzące od zintegrowanego głośnika niskotonowego do portów basowych na obu końcach soundbara zapewniają wysokiej jakości dźwięk z dyskretnego, eleganckiego urządzenia.

Kluczowy był wewnętrzny subwoofer

Teppei Itagaki

Sony Home Entertainment & Sound Products Inc.

Teppei Itagaki

W odpowiedzi na potrzeby wciąż rosnącego rynku soundbarów w zakresie dopasowania do wnętrza, oszczędzania miejsca i swobodnego ustawiania, staraliśmy się nie tylko umieścić subwoofer we wnętrzu, ale też zrobić to w o połowę mniejsze przestrzeni. Istnieją pewne problemy związane z internalizacją subwoofera, w tym tłumienie dużych drgań mechanicznych, aby bas mógł płynnie emanować bez wpływu na inne głośniki. Duża moc wyjściowa wzmacniacza wymagana przez subwoofer musi być również efektywnie dostarczana z zasilacza o małej objętości. Rozwiązywaliśmy te problemy po kolei.

Miniaturyzacja i internalizacja subwoofera pozwoliły nam również osiągnąć cele środowiskowe, takie jak oszczędność w wykorzystaniu materiałów i bardziej wydajny transport.

Zobacz więcej produktów Sony z funkcjami ekologicznymi

Nowe opakowanie z recyklingu robota aibo
Nowe opakowanie z recyklingu robota aibo

Oto nowe rewolucyjne opakowanie. Robot aibo jest dokładnie zapakowany i chroniony przed uszkodzeniami dzięki filcowemu opakowaniu wyprodukowanemu w 50% z butelek PET (politereftalan etylenu) pochodzących z recyklingu.

PlayStation
PlayStation®

Odkryj zachwycające wirtualne światy dzięki PlayStation®. Zobacz, jak w prawdziwym świecie firma Sony dba o ograniczanie wpływu na środowisko i oszczędność energii.

Słuchawki nauszne
Słuchawki nauszne

Firma Sony dąży do ochrony zasobów naturalnych między innymi poprzez znaczące ograniczenie użycia plastiku w opakowaniach słuchawek.