Projektory nowej generacji

Laserowe projektory firmy Sony, dzięki którym zrobisz wrażenie na publiczności i ograniczysz negatywny wpływ na środowisko. Są niezwykle łatwe w utrzymaniu, a przy tym zapewniają doskonałą wydajność, szybkość reakcji i wygodę.

Projektor z przyszłości

Firma Sony przywiązuje dużą wagę do wydajności swoich produktów, co wymaga niezwykle starannej pracy nad nimi. Laserowe źródło światła, które nie wymaga praktycznie żadnych dodatkowych czynności, minimalizuje pobór mocy, a natychmiastowo uruchamiający się system 3LCD pozwala oszczędzać czas i energię.

[1] Model z tradycyjną lampą [2] Modele Sony z laserem [3] Czas

Koniec z wymienianiem lamp
Koniec z wymienianiem lamp 

Dzięki laserowemu źródłu światła starczającemu na 20 000 godzin i braku konieczności wymiany lamp te projektory są praktyczne i opłacalne. Wydajność laserowych źródeł światła przekłada się na mniejsze zużycie energii i brak konieczności zajmowania się stanem lamp, co sprawia, że projektory te lepiej nadają się do zamontowania na suficie.

Szybkie uruchamianie pozwala oszczędzać czas i energię

Dzięki laserowemu źródłu światła Sony Z-Phosphor™ projektor szybko uruchamia się i zamyka, co pozwala oszczędzać czas i energię. Tryb przyciemniania światła pozwala oszczędzić więcej energii (do 95% w porównaniu z pracą przy pełnej mocy), redukując moc światła, kiedy projektor jest włączony, ale nieużywany. Tryb obrazu dopasowuje moc światła do treści.

Szybkie uruchamianie pozwala oszczędzać czas i energię

[1] Jasność [2] Upływ czasu
[3] Laserowe modele Sony [4] Model z tradycyjną lampą

Laserowe źródło światła – bez rtęci

W przeciwieństwie do innych zaawansowanych projektorów, które wykorzystują tradycyjne lampy, laserowe źródło światła firmy Sony Z-Phosphor™ nie zawiera rtęci. Ten projektor daje doskonałą jakość obrazu i jest łatwy w obsłudze oraz ogranicza wpływ na środowisko.

Najnowsza generacja projektorów laserowych

Najnowsze projektory laserowe 3LCD firmy Sony zapewniają porównywalną jasność i jakość obrazu do tradycyjnych projektorów z lampami typu UHP, są jednak wyposażone w lampy o dłuższej żywotności i są łatwiejsze w utrzymaniu, a także szybciej się uruchamiają i wyłączają.

Technologia projektorów laserowych
Technologia projektorów laserowych

Laserowe źródło światła za pomocą jasnoniebieskiego lasera produkuje fosforowy materiał, który następnie tworzy światło. Rezultatem są stabilne i wyraziste kolory RGB.

Nowa era projektorów laserowych
Nowa era projektorów laserowych

Stworzony przez firmę Sony panel LCD nowej generacji BrightEra™ pozwala na 20 000 godzin pracy.

Tsuneharu Nomura
Stworzony z myślą o przyszłości

Tsuneharu Nomura

Główny inżynier ds. źródeł światła, dział budowy projektorów

Przez lata standardowe zaawansowane projektory używane w biznesie wykorzystywały lampy zawierające rtęć. W przeciwieństwie do nich laserowe źródła światła będące półprzewodnikami uruchamiają się natychmiastowo i nie potrzebują wymiany przez długi czas.
Zawsze kieruję się naszą polityką rozwoju, myśląc o tym „czego chcą klienci”. Musimy brać pod uwagę zarówno oczekiwania klientów, którzy nie chcą zajmować się „wymienianiem lamp” i oczekują „szybkiego uruchamiania się”, a także troskę o środowisko, na którym również zależy naszym klientom.
W przypadku nowych technologii i rozwoju produktów zawsze istnieją przeszkody. Laserowe projektory w coraz większym stopniu spełniają oczekiwania klientów, musimy jednak pamiętać o środowisku także podczas przyszłych projektów.

Projektory z laserowym źródłem światła 3LCD
Projektory z laserowym źródłem światła 3LCD

Więcej o technologii firmy Sony