RX10 II z obiektywem 24–200m F2.8: obrazy
RX10 II z obiektywem 24–200m F2.8: obrazy
RX10 II z obiektywem 24–200m F2.8: obrazy
RX10 II z obiektywem 24–200m F2.8: obrazy
RX10 II z obiektywem 24–200m F2.8: obrazy
RX10 II z obiektywem 24–200m F2.8: obrazy
RX10 II z obiektywem 24–200m F2.8: obrazy
RX10 II z obiektywem 24–200m F2.8: obrazy
RX10 II z obiektywem 24–200m F2.8: obrazy
RX10 II z obiektywem 24–200m F2.8: obrazy

Cechy

Przetwornik obrazu CMOS Exmor RS® typu 1,0" i efektywnej rozdzielczości 20,2 MP

Pierwszy na świecie przetwornik Stacked CMOS typu 1,0" z układem DRAM umożliwia nagrywanie w bardzo zwolnionym tempie (do 40x) i zapewnia krótki czas otwarcia migawki (1/32 000 s) przekraczający możliwości ludzkiej percepcji. Rozbudowany obwód umożliwia jeszcze szybsze przetwarzanie sygnału i ponad pięciokrotnie szybszy odczyt niż obwody w konwencjonalnych modelach.

Procesor BIONZ X™: lepszy wygląd szczegółów;faktur

Aparaty cyfrowe przetwarzają światło przechwycone przez przetwornik na obraz cyfrowy. Jako że procesor, który wykonuje to przekształcenie, jest równie ważny jak używany obiektyw i przetwornik, aparat cyfrowy RX10 II wykorzystuje szybki procesor BIONZ™ X. To właśnie on zapewnia bardziej naturalne szczegóły, większy realizm zdjęć i filmów, pełniejsze przejścia tonalne i mniejszy poziom szumów.

Jasny obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar® T* F2.8 z zoomem

Obiektyw ZEISS Vario-Sonnar® T* z zoomem zapewnia stałą, dużą przysłonę (F2,8) w zakresie ogniskowych 24–200 mm. Obiektyw składa się z 7 asferycznych elementów i pozwala robić atrakcyjne zdjęcia z małej odległości, a filmy i zdjęcia przekształca w dzieła sztuki. Profesjonalny pierścień ręcznej regulacji zapewnia kontrolę nad zoomem i przysłoną (możliwość włączania i wyłączania dźwięku kliknięcia w celu zapewnienia cichej pracy) i nie tylko.

Bezpośrednie nagrywanie filmów 4K za pośrednictwem samego aparatu

Aparat RX10 II może rejestrować filmy 4K o wysokiej dokładności bezpośrednio na karcie pamięci umieszczonej w korpusie, co pozwala ograniczyć efekty mory i „schodków”. Układ scalony o dużej skali integracji, obsługujący dużą ilość danych dzięki szybkiemu odczytowi wszystkich pikseli, pozwala ograniczyć zniekształcenia ruchomych obiektów powstające wskutek tzw. efektu „rolling shutter”.

Nagrywanie w bardzo zwolnionym tempie do 40x

Wybierając tryb HFR za pomocą pokrętła trybu pracy, można z łatwością tworzyć filmy w zwolnionym tempie i uwieczniać dynamiczne wydarzenia z dokładnością do tysięcznych sekundy. Do wyboru są następujące liczby klatek na sekundę: 960/1000, 480/500 lub 240/250 (NTSC/PAL), co umożliwia dopasowanie ustawień do prędkości ruchomego obiektu. Jakość obrazu jest zbliżona do Full HD w przypadku 240/250 kl./s i HD w przypadku 480/500 kl./s w trybie priorytetu jakości. Tryb wyzwalania wstecznego umożliwia zarejestrowanie od 2 do 4 sekund wydarzeń mających miejsce przed naciśnięciem przycisku filmowania, dzięki czemu można nagrać decydujący moment.

Przeciwdziałająca zniekształceniom migawka z czasem otwarcia 1/32 000 s

Przeciwdziałająca zniekształceniom migawka o czas otwarcia do 1/32 000 s minimalizuje występowanie zniekształceń związanych ze zjawiskiem określanym jako rolling shutter. Niebywale krótki czas otwarcia migawki umożliwia robienie zdjęć z efektem rozmycia tła dzięki dużemu otworowi przysłony — nawet w niezwykle jasnym otoczeniu aż do 19 EV.

Szybki i precyzyjny autofokus: nawet w czasie 0,09 s

Najkrótszy czas automatycznej regulacji ostrości w aparacie RX10 II wynosi 0,09 s. Aby nie umknęła Ci żadna ulotna chwila, ten uniwersalny obiektyw jest wyposażony także w szybki i niezawodny silnik SSM (Super Sonicwave Motor), który gwarantuje płynne i bardzo precyzyjne nastawianie ostrości współpracujące z funkcją Fast Intelligent AF.

Zdjęcia seryjne do 14 kl./s ze zredukowanym niedoświetlaniem cieni

Nowy, niezwykle szybki przetwornik obrazu — pomimo wysokiej rozdzielczości 20,2 MP — sprawia, że aparat cechuje się jeszcze wyższą prędkością odczytu i umożliwia rejestrowanie do 14 kl./s w trybie zdjęć seryjnych. Dzięki temu można uchwycić wszystkie ulotne chwile lub wyrazy twarzy.

Jasny wizjer XGA OLED Tru-Finder™ ułatwia kreatywną pracę

Wizjer elektroniczny (EVF) o wysokim kontraście zapewnia dużą rozdzielczość rzędu 2 359 000 punktów. Znakomita rozdzielczość i elektroluminescencja umożliwiają wyświetlanie najdrobniejszych szczegółów, ułatwiając precyzyjną kompozycję.

Profesjonalna obsługa i funkcje

Profesjonalna obsługa za pomocą pierścienia ręcznej regulacji umożliwia ręczne regulowanie ustawiań aparatu, a stopka Multi Interface pozwoli używać różnych akcesoriów przeznaczonych dla zaawansowanych fotografów. Solidna obudowa ze stopu magnezu uodparnia wszystkie części (w tym przyciski i pokrętła) na kurz i wilgoć, więc idealnie nadaje się do pracy w plenerze.

Podłączanie do smartfona lub tabletu jednym dotknięciem

Zdjęcia i filmy błyskawicznie prześlesz do smartfona lub tabletu z Androidem, korzystając z pobranej do aparatu aplikacji Imaging Edge Mobile i wbudowanej łączności Wi-Fi® i NFC™ (Near Field Communication) – wystarczy zbliżyć do niego urządzenie mobilne. Jednym dotknięciem można aktywować również aplikację Smart Remote Embedded umożliwiającą zdalne sterowanie aparatem z urządzenia mobilnego i rozpoczynanie/zatrzymywanie nagrywania filmu.

Sprawdź

Współpraca z serwisem PlayMemories Camera Apps (PMCA)

Oto aparat, który z upływem czasu może się stawać coraz bardziej funkcjonalny. Jak to możliwe? Dzięki stale powiększającej się ofercie serwisu PlayMemories Camera Apps, zawierającego aplikacje do zdalnego sterowania oraz przetwarzania zdjęć i filmów z użyciem efektów specjalnych. Ich instalowanie jest bardzo proste: można to zrobić za pośrednictwem komputera lub przy użyciu łącza Wi-Fi® wbudowanego w aparat.

Zobacz szczegóły

Do wyboru profesjonalna jakość XAVC S i format AVCHD

Format XAVC S, rozwiązanie dla poważnych filmowców, zapewnia niską kompresję, wysoką jakość filmów i minimalny poziom zakłóceń, nawet w scenach pełnych ruchu. Dostępny jest też format AVCHD ułatwiający edycję i udostępnianie. Aparat wykorzystuje kodek obsługujący nagrywanie filmów 4K z maks. przepływnością 100 Mb/s i umożliwia nagrywanie obrazu w rozdzielczości Full HD.

Zróżnicowane funkcje filmowania umożliwiają profesjonalną obsługę

Wiele funkcji nagrywania filmów, w tym profile obrazu (określające charakter nagrania poprzez zmianę podstawowych parametrów, np. efektów chromogenicznych i regulację przejścia tonalnego), krzywa gamma S-Log2 (rozszerzająca zakres dynamiczny nagrania w celu zredukowania możliwości wystąpienia efektów prześwietlonego tła lub tzw. „black crush”), TC/UB, sterowanie zapisem, nagrywanie filmu w dwóch formatach itp.

Dzięki szerokiemu zakresowi czułości ISO można fotografować praktycznie wszędzie

Czułość do ISO 12800 zapewnia wyraźniejsze obrazy przy bardzo słabym oświetleniu. Tryb Auto ISO może automatycznie określać najbardziej odpowiednie ustawienia lub użytkownik może ustawić czułość ręcznie, nawet do ISO 80. Aparat umożliwia również ustawienie dolnej granicy czasu otwarcia migawki w ustawieniach trybu Auto ISO.

Dostosowanie działania przycisku zapewnia twórczy komfort

W dostosowaniu aparatu do własnego stylu pracy pomaga również przycisk o programowanej funkcji (C), do którego można przypisać jedną z ponad 40 dostępnych funkcji. Przypisując często używaną funkcję lub wybrane ustawienie do przycisku, można ułatwić ich wywoływanie podczas pracy. Dzięki temu dostęp do wybranych funkcji można uzyskać jednym palcem, co zapewnia szybszą, bardziej intuicyjną obsługę aparatu.

Opcja Dual Rec — fotografowanie podczas nagrywania filmu

Aparat umożliwia fotografowanie z rozdzielczością 17 MP podczas nagrywania filmu. Aparat pozwala robić zdjęcia w niebywale wysokiej jakości, nawet podczas nagrywania filmu. Nowa funkcja automatycznego zapisu w dwóch trybach (Dual Rec) sprawia, że aparat automatycznie wykonuje zdjęcia podczas nagrywania filmu. Wybierz częstotliwość funkcji automatycznego zapisu w dwóch trybach spośród następujących ustawień: duża, standardowa i mała.

Wiele usprawnionych funkcji pracy migawki

Poprawiono funkcje związane z pracą migawki. Na przykład samowyzwalacz obsługuje teraz bracketing, więc można skorzystać z tej cennej funkcji w sytuacjach, w których nie można własnoręcznie nacisnąć spustu migawki. Liczba ujęć z bracketingiem ekspozycji została zwiększona do dziewięciu.

Regulacja jasności

Na przykład funkcję rozjaśniania obrazu można przypisać do programowalnego przycisku, co ułatwi dostęp do niej podczas fotografowania rozgwieżdżonego nieba lub innych, ciemnych scen.

Funkcja MF Assist i wyróżnianie krawędzi wyostrzonych obiektów umożliwiają bardziej precyzyjną regulację ostrości

Funkcje te umożliwiają optymalizację ostrości według indywidualnych potrzeb. Asystent ręcznej regulacji ostrości powiększa docelowy obszar, umożliwiając jeszcze dokładniejsze dostosowanie ustawień, podczas gdy wyróżnianie krawędzi wyostrzonych obiektów zaznacza najostrzejszy obszar wybranym kolorem, dzięki czemu można stwierdzić, czy potrzebna jest dalsza optymalizacja ustawień.

Śledzenie ostrości w trybie AF umożliwia wykorzystanie wszystkich możliwości zdjęciowych

Aby włączyć śledzenie ostrości, wystarczy do połowy nacisnąć spust migawki. Tryb ten automatycznie dopasowuje rozmiar ramki AF do rozmiaru obiektu, poprawiając wydajność śledzenia i umożliwiając wykorzystanie każdej okazji na zrobienie zdjęcia.

Obsługa zdalnego sterowania aparatem

Gdy aparat jest podłączony do komputera, można używać zdalnego sterowania, aby robić zdjęcia lub zmieniać ustawienia aparatu za pomocą komputera podłączonego poprzez port USB. Wystarczy pobrać aplikację do zdalnego sterowania w wersji obsługiwanej przez komputer.

Współpraca z iMovie i Final Cut Pro X

Produkt jest zgodny z aplikacjami Final Cut Pro X oraz iMovie.

Imaging Edge™ Remote, Viewer i Edit

Imaging Edge™ Remote, Viewer i Edit

Skorzystaj z aplikacji Imaging Edge na komputer, aby poprawić wyniki swojej pracy. „Remote” pozwala na zdalne sterowanie podczas wykonywania zdjęć; „Viewer” umożliwia szybki podgląd, ocenę i wybranie zdjęć z biblioteki, a „Edit” pozwala na przekształcenie danych RAW na wysokiej jakości zdjęcia. Wykorzystaj w pełni pliki Sony RAW i skuteczniej zarządzaj swoim procesem produkcji.

Sprawdź

Dane techniczne

Aparat RX10 II idealnie nadaje się dla fotografów pracujących w plenerze dzięki nowemu przetwornikowi Stacked CMOS z dołączoną pamięcią. Gwarantuje on doskonałą jakość obrazu 4K, niezwykle krótki czas otwarcia migawki (1/32 000), bardzo duże zwolnienie tempa odtwarzania i wiele więcej. Obiektyw o dużej przysłonie, szeroki zakres ogniskowych oraz inne przydatne funkcje i cechy zostały zapożyczone z aparatu RX10.
  • Przetwornik obrazu Stacked CMOS typu 1,0" o rozdzielczości 20,2 MP z układem DRAM

  • Obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar® T* 24-200mm z przysłoną 2,8

  • Procesor BIONZ X: doskonałe szczegóły i mniejsze szumy

  • 4K, Ultra HD: cztery razy więcej szczegółów niż w formacie Full HD

  • Nawet 40-krotnie zwolnione tempo

Typ przetwornika
Przetwornik obrazu CMOS Exmor RS typu 1.0 (13,2 x 8,8 mm)
Liczba pikseli (efektywnie)
20,2 Mpix
Czułość ISO (fotografia) (zalecany wskaźnik ekspozycji)
Automatyka: (ISO 100–12800, możliwość wyboru górnej/dolnej granicy), 100 / 125 / 160 / 200 / 250 / 320 / 400 / 500 / 640 / 800 / 1000 / 1250 / 1600 / 2000 / 2500 / 3200 / 4000 / 5000 / 6400 / 8000 / 10000 / 12800 (z rozszerzeniem do ISO 64/80); Wieloklatkowa redukcja szumów: Automatyczna (ISO 100–12800), 100 / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 / 6400 / 12800 / 25600

Zawartość opakowania

Akumulator NP-FW50, Zasilacz sieciowy (AC-UB10C/UB10D), Przewód Micro USB, Pasek na ramię,Przykrywka obiektywu, Osłona stopki, Osłona obiektywu, Muszla oczna, Instrukcja obsługi

Firma Sony jest zaangażowana nie tylko w oferowanie produktów, usług i treści, które zapewniają ekscytujące wrażenia, ale też w pracę nad zerowym śladem ekologicznym firmy we wszystkich naszych działaniach biznesowych Dowiedz się więcej o firmie Sony i środowisku

Recenzje i nagrody

Co mówią użytkownicy