Najbardziej stylowe słuchawki na targach IFA 2016

Poznaj najnowsze słuchawki bezprzewodowe MDR-1000X firmy Sony z funkcją osłabiania zewnętrznego hałasu

Sala wypełniona setkami najnowszych i najwspanialszych gadżetów audio? To brzmi jak niespełnione marzenie audiofila. W rzeczywistości wizja ta jest realizowana już od 1924 roku podczas targów elektronicznych IFA. To sławne na cały świat wydarzenie było miejscem premiery wielu znanych dziś i uwielbianych produktów. Można tam znaleźć zarówno urządzenia do osobistego użytku, takie jak niesamowite słuchawki, smartfony czy laptopy, jak i zaawansowany sprzęt AGD w rodzaju kuchenek mikrofalowych czy pralek. 

Targi IFA to jedna z największych imprez branżowych w świecie elektroniki użytkowej. Co roku odbywają się w Berlinie, gromadząc za każdym razem niemal 250 tys. odwiedzających. To główne miejsce spotkań najważniejszych detalistów, kupujących i ekspertów branżowych, którzy zapoznają się tu z nowinkami z całego świata.

Podczas targów IFA 2016 zaprezentowano różne nowości — od systemów domowej rozrywki po sprzęt AGD — ale wszystkim towarzyszyła ogromna ekscytacja. Najwięcej mówiło się o smukłych i funkcjonalnych słuchawkach MDR-1000X firmy Sony wyposażonych w najnowsze technologie. To najlepsze na rynku słuchawki osłabiające zewnętrzne hałasy*, które w roku 2017 będą otwierać listę życzeń każdego audiofila. 

Użytkownicy wybierają brak przewodów

W roku 2023 wartość branży bezprzewodowych słuchawek i urządzeń audio może wynieść nawet 38,5 mld USD. 

Fakty są takie, że słuchawki bezprzewodowe i wszelkie inne gadżety audio pozbawione przewodów stale zyskują na popularności. Zgodnie z raportem opublikowanym przez Transparency Market Research branża bezprzewodowych urządzeń audio, której wartość w roku 2014 wynosiła 6,9 mld USD, do 2023 roku osiągnie pułap 38,5 mld USD. Jednym z czynników będących powodem spodziewanego wzrostu ma być zwiększony popyt na zaawansowane funkcje produktów, takie jak zastosowana w modelu MDR-1000X innowacyjna technologia osłabiania zewnętrznych hałasów.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie niezwykłe możliwości oferują słuchawki Sony MDR-1000X.

Najnowsza technologia dźwięku i efektowny wygląd  

Słuchawki MDR-1000X to jeden z tych tegorocznych produktów audio, które trzeba koniecznie mieć. Zastosowano w nich nową, niezwykłą technologię i ciekawe detale konstrukcyjne. MDR-1000X będą doskonałym wyborem dla tych, którym zależy na połączeniu wysokiej jakości odtwarzanej muzyki z komfortem i funkcjonalnością. 

W modelu słuchawek MDR-1000X zastosowano najlepszą na rynku technologię osłabiania zewnętrznego hałasu*. Wykorzystuje ona nowe przetworniki akustyczne wysokiej czułości, które usuwają niepożądane dźwięki, a także system podwójnych czujników hałasu, który za pomocą zewnętrznego i wewnętrznego mikrofonu wykrywa i kompensuje dźwięki otoczenia. Słuchawki oferują wysoką jakość dźwięku połączoną z szeregiem funkcji i ustawień audio, które w każdej sytuacji poradzą sobie z hałasem.

Słuchawki Sony MDR-1000X wyróżniają się jeszcze jedną cechą — to technologia SENSE ENGINE. Dzięki zastosowaniu funkcji osłabiania hałasów i mechanizmu poprawy dźwięku SENSE ENGINE podnosi ogólną jakość brzmienia i pozwala wybrać sposób reprodukcji dźwięku. 

Te słuchawki oferują szereg ustawień, które pozwalają wybrać, jak wiele dźwięków z zewnątrz powinno docierać do Twoich uszu. Jeżeli muzyka to dla Ciebie sposób na ucieczkę od świata, możesz zablokować wszystkie hałasy za pomocą funkcji Osobisty optymalizator NC. Pozwoli Ci to w pełni rozkoszować się ulubionymi utworami nawet w głośnej kawiarni albo w zatłoczonym tramwaju. 

Jeżeli chcesz jeszcze lepiej dopasować sposób słuchania do własnych preferencji, nowe opcje trybu dźwięków otoczenia będą w sam raz dla Ciebie. Tryb głosowy pozwala słuchać muzyki bez utraty kontaktu z otoczeniem. Gdy go wybierzesz, słuchawki będą przenosić dźwięk ludzkiego głosu oraz hałasy w rodzaju samochodowego klaksonu, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo. Ten tryb świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie słyszalność dźwięków otoczenia może się przydać — w podróży, podczas dojazdów komunikacją publiczną i na spacerach po mieście. Podczas pracy i w biurze najlepiej wybrać normalny tryb dźwięków otoczenia, który pozwala w naturalny sposób odbierać dźwięki otoczenia i słuchać muzyki z zachowaniem pełnej świadomości tego, co dzieje się wokół.

Funkcja szybkiego przełączania pozwala natychmiast usłyszeć wszystko, co dzieje się wokół. Po jej włączeniu słuchawki przechodzą do normalnego trybu dźwięków otoczenia, a muzyka jest odtwarzana ciszej. W celu aktywacji tej funkcji wystarczy dotknąć ręką prawej strony obudowy słuchawek — pozwoli Ci to słyszeć otoczenie i rozmawiać bez zdejmowania słuchawek i wstrzymywania odtwarzania. 

                                                                                                          Pomarańczowy = MDR-1000X, zielony = poprzedni model słuchawek NC firmy Sony

Zaawansowana technologia tłumienia hałasu w modelu MDR-1000X 

W modelu MDR-1000X zastosowano rozwiązanie, które tłumi odgłosy otoczenia skuteczniej niż technologia w poprzednich modelach słuchawek Sony

Co ważne, słuchawki MDR-1000X zapewniają najwyższą jakość dźwięku i są pierwszym modelem, w którym zastosowano wbudowaną technologię DSEE HX™, czyli opracowane przez Sony rozwiązanie podnoszące jakość źródłowego sygnału audio do poziomu bliskiego dźwiękowi o wysokiej rozdzielczości. Dzięki niej Twoja kolekcja nagrań zyska zupełnie nowe brzmienie, a obsługa połączeń Bluetooth® LDAC™ pozwoli Ci się nim cieszyć bez krępujących ruchy kabli. 

Stała łączność i wygoda 

Chcesz, żeby słuchanie stało się jeszcze prostsze? Pomoże Ci w tym zastosowany w słuchawkach MDR-1000X czujnik dotyku. Dzięki niemu funkcjami odtwarzania, zatrzymywania, pomijania i zmiany głośności oraz aktywacją funkcji asystenta głosowego smartfona można sterować, dotykając zewnętrznej części nauszników.

To nie wszystko, bo model MDR-1000X został zaprojektowany zgodnie z najlepszymi tegorocznymi trendami we wzornictwie słuchawek i z dbałością o typowy dla Sony wyjątkowy komfort noszenia. Nowe nauszniki z pianką poliuretanową zapewniają lepsze dopasowanie, stanowiąc dodatkową barierę dla hałasów z zewnątrz i gwarantując wygodę użytkowania. Zastosowanie elastycznych materiałów, niewielkie rozmiary i możliwość składania ułatwiają zabieranie słuchawek w dowolne miejsce. Model jest dostępny w dwóch niezwykłych kolorach, więc możesz dopasować zakup do własnego stylu.

Zostań ikoną stylu z najbardziej efektownymi słuchawkami sezonu 2016 

Nie udało Ci się odwiedzić targów IFA w Niemczech i obejrzeć wystawianych tam gadżetów? Nic straconego. W tym roku możesz zadziwić znajomych dzięki parze najnowszych i najfajniej wyglądających słuchawek Sony MDR-1000X. Ich nowatorskie funkcje audio i wyjątkowa konstrukcja sprawią, że słuchanie muzyki będzie zawsze wyjątkowym doznaniem. 

* Badania prowadzone przez Sony na podstawie przepisów JEITA, stan na 1 września 2016 

Muzyka i życie: trendy i wiadomości dla melomanów i audiofilów