Nowa technologia Bluetooth®

Jak technologia LDAC™ zmienia sposób, w jaki słuchamy muzyki bezprzewodowo

Zmienia się sposób, w jaki słuchamy muzyki. Z nadejściem nowych metod transmisji bezprzewodowej muzyki w domu i w podróży kable stają się reliktem przeszłości. W obliczu nowych technologii wykorzystujących łączność Bluetooth® warto zastanowić się, czy nie przedkładamy wygody nad jakość dźwięku.

Wiemy, że jakość dźwięku i elastyczność rozwiązań powinny iść w parze, dlatego nasi inżynierowie opracowali technologię LDAC™.

Jak działa technologia LDAC™?

Mówiąc najprościej, LDAC™ to technologia kodowania na potrzeby transmisji dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

Technologia LDAC™ w niczym nie przypomina innych dostępnych technologii kodowania zgodnych z Bluetooth®. Pozwala ona cieszyć się dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości i jakości dzięki transmisji z maksymalną prędkością 990 kb/s. To prawie trzy razy szybciej niż w przypadku zgodnej z Bluetooth® technologii SBC (ang. Low Complexity Subband Coding) działającej z prędkością 328 kb/s.

Ta technologia obsługuje kilka prędkości transmisji zależnie od parametrów połączenia, zapewniając wrażenia przy słuchaniu zgodne z intencjami artystów.

Gdzie można znaleźć technologię LDAC™

Obsługuje ją wiele produktów Sony, w tym wybrane nadajniki (Walkman® i smartfon) i odbiorniki (słuchawki i głośniki bezprzewodowe). Oto przykładowe produkty wyposażone tę innowacyjną technologię.

Nadajniki Sony

Smartfon Xperia™ Z5

Nowy smartfon Xperia™ Z5 ma wiele ciekawych funkcji, takich jak hybrydowa autoregulacja ostrości i wodoszczelna obudowa. Melomanów i audiofilów zadowolą jednak szczególnie wrażenia przy słuchaniu, jakie oferuje ten model.

Smartfon Xperia™ Z5 jet aktualnie dostępny wyłącznie w USA

Odtwarzacz Walkman® z serii NWZ-A

Odtwarzacz z serii NWZ-A umożliwia transmisję muzyki do dowolnego urządzenia z obsługą łączności Bluetooth® lub NFC. Walkman® z serii A nie tylko odtwarza dźwięk o wysokiej rozdzielczości, ale także poprawia jakość posiadanych utworów dzięki technologii DSEE HX™. Pamięć wewnętrzna o pojemności 64 GB to idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy lubią mieć całą swoją kolekcję przy sobie.

Odbiorniki Sony

MDR-1ABT: słuchawki Bluetooth®

Słuchawki bezprzewodowe MDR-1ABT są idealne dla audiofilów, którzy poza muzyką uwielbiają także styl. Cienki pałąk i skórzane nauszniki sprawiają, że nie tylko świetnie się prezentują, ale także są wygodne. Zoptymalizowane pod kątem bezprzewodowej transmisji dźwięku o wysokiej rozdzielczości przez Bluetooth® słuchawki MDR-1ABT poprawiają brzmienie ulubionych utworów.

Soundbar HT-NT5 z funkcją Bluetooth®

Soundbar HT-NT5 to pozycja obowiązkowa dla każdego melomana z zamiłowaniem technologicznym. Model ten zaprojektowano z myślą o odtwarzaniu dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Dzięki technologii LDAC™ możesz przesyłać muzykę strumieniowo ze smartfonu, tabletu lub laptopa przez Bluetooth®.

Żaden meloman nie powinien wybierać między wygodą transmisji strumieniowej a dźwiękiem najwyższej jakości. Dzięki naszej technologii LDAC™ nie musisz iść na kompromis. Wybierz jeden z wielu produktów Sony obsługujących tę innowacyjną technologię, aby słuchać ulubionych utworów w wysokiej rozdzielczości dźwięku, gdziekolwiek jesteś.

Muzyka i życie: trendy i wiadomości dla melomanów i audiofilów