Najlepszy prezent na drogę w 2016 r.

Pomysł na prezent na drogę w tym sezonie dla miłośników podróży

Wybór prezentu na drogę dla lubiących podróżować członków rodziny lub znajomych może być trudny. Z pewnością widzieli już większość z cudów świata, odwiedzili najlepsze muzea oraz restauracje, obejrzeli zachód słońca w różnych zakątkach świata i nie tylko. Może się wydawać, że mają już wszystko, jednak jest jeszcze kilka wspaniałych prezentów, które na pewno umilą im drogę. Podróżni często potrzebują słuchawek, aby zająć się czymś podczas długich lotów transoceanicznych, aby, gdy zatęsknią, posłuchać dźwięków związanych z domem oraz żeby towarzyszyły im, gdy będą się zachwycać pięknem nowego miejsca. 

Podróże międzynarodowe są bardzo popularne 

Firma Visa przewiduje, że do roku 2025 na międzynarodową wycieczkę wybierze się 280 mln rodzin z całego świata. Globalnie to jedna rodzina na osiem. 

Podróżowanie po świecie nigdy nie było tak popularne. Firma Visa przewiduje, że do roku 2025 na międzynarodową wycieczkę wybierze się 280 mln rodzin z całego świata. Globalnie to jedna rodzina na osiem. Ci wszyscy podróżni będą musieli zabrać odpowiedni bagaż, aparat fotograficzny oraz słuchawki eliminujące hałas, aby w pełni cieszyć się podróżą.  

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego słuchawki eliminujące hałas Bluetooth® MDR-1000X są najlepszym prezentem na drogę dla podróżnych na każdy etap wycieczki w tegorocznym sezonie urlopowym.  

Początek podróży z doskonałym prezentem na drogę

Każda wielka międzynarodowa podróż zazwyczaj zaczyna się na zabieganym lotnisku. Słuchawki MDR-1000X to doskonały prezent na drogę, który uczyni poruszanie się po lotnisku znacznie przyjemniejszym oraz zmniejszy poziom stresu związanego z międzynarodową podróżą. Wyposażono je w funkcję Ambient Sound, która pozwala użytkownikowi wyeliminować hałas dobiegający z otoczenia podczas słuchania ulubionych utworów. Wystarczy nacisnąć guzik po lewej stronie słuchawek. Podróżni usłyszą ważne komunikaty dotyczące lotu, ponieważ model MDR-1000X rozpoznaje ludzki głos i może go wychwycić w trybie głosowym funkcji Ambient Sound. 

Podczas czekania w kolejce do kontroli bezpieczeństwa lub do wejścia na pokład podróżni mogą użyć panelu znajdującego się po boku słuchawek, aby zmienić utwór. Nie trzeba szukać telefonu ani przenośnego odtwarzacza w bagażach. Wystarczy przesunąć palcem po nauszniku i nacisnąć go, aby zmienić utwór, skorygować głośność lub aktywować funkcje asystenta głosowego smartfonu. 

Przygotowanie do długiego lotu z ulubionymi słuchawkami podróżnymi

Podróżni, jak tylko wsiądą na pokład i umieszczą w schowku bagaż podręczny, lubią posłuchać muzyki, aby umilić sobie długi lot. Ten prezent na podróż — słuchawki eliminujące hałas — został stworzony do rozrywki podczas monotonnych, 18-godzinnych lotów na drugi koniec świata. MDR-1000X to pierwsze słuchawki na rynku z wbudowaną technologią DSEE HX™, dzięki której jakość dźwięku wszystkich skompresowanych plików zostanie udoskonalona do niemal wysokiej rozdzielczości. Bogaty i czysty dźwięk będzie miłą odskocznią od nużącej podróży. Wykonane z uretanu nauszniki dobrze przylegają do ucha, dzięki czemu dobrze izolują dźwięki z otoczenia i pozwalają wygodnie odbyć długą podróż.

Urządzenie korzysta z wiodącej na rynku technologii osłabiania zewnętrznego hałasu, dzięki której nie słychać dźwięków wydawanych przez innych pasażerów. Nowe sterowniki o dużej czułości skutecznie wyciszają chrapanie innych pasażerów, a technologia Dual Noise Sensor pozwala zrównoważyć hałas otoczenia przy użyciu zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych mikrofonów. Używając funkcji Quick Attention, użytkownik może jednym ruchem ściszyć muzykę, aby porozmawiać ze stewardessą. Wystarczy położyć jedną rękę na nauszniku, a muzyka ściszy się, umożliwiając np. zamówienie posiłku lub napoju. 

Przygoda zaczyna się z najlepszym prezentem na podróż

Pamiętajcie: podróż nie kończy się po lądowaniu. Słuchawki MDR-1000X mogą nie tylko zapewnić rozrywkę ukochanej osobie podczas lotu, ale również po dotarciu na miejsce. Stworzono je, aby umilić wędrówkę po zagranicznych bulwarach oraz poruszanie się komunikacją miejską. Funkcja Ambient Sound w trybie normalnym zapewnia bezpieczeństwo, gdyż podczas słuchania ulubionych albumów nie eliminuje dźwięków niezbędnych w codziennym życiu, np. odgłosów ruchu ulicznego. 

Jest to prezent na podróż wykorzystujący technologię Bluetooth® oraz LDAC, dzięki któremu można bezprzewodowo słuchać ulubionych utworów w doskonałej jakości dźwięku przez całą podróż. Technologia LDAC umożliwia transmisję do trzech razy większej ilości danych w porównaniu do podobnych technologii kodowania zgodnych z Bluetooth®, co sprawia, że można słuchać utworów w najlepszej jakości dźwięku. Słuchawki MDR-1000X można zabrać ze sobą wszędzie, ponieważ wyposażono je w składane, obrotowe nauszniki, dzięki którym łatwo jest przechować je w walizce. 

Funkcja eliminowania hałasu oraz niesamowita jakość dźwięku sprawiają, że słuchawki MDR-1000X to doskonały prezent na drogę dla wielu poszukiwaczy przygód. Z pewnością sprawią, że czas spędzony poza domem bardziej utkwi w pamięci. Nieważne, gdzie bliski Twemu sercu podróżnik wyruszy po urlopie — na pewno pomyśli o Tobie, gdy założy słuchawki MDR-1000X. 

Muzyka i życie: trendy i wiadomości dla melomanów i audiofilów