Słuchawki dla maniaków filmowych

Najlepsze słuchawki do oglądania filmów z kinową jakością dźwięku 

W ostatnich latach wśród publiczności filmowej dała się zauważyć tendencja do oglądania poza kinem. Z tego powodu potrzeba znalezienia najlepszych słuchawek filmowych stała się jeszcze bardziej nagląca. Według raportu z 2015 roku, który opublikowała Statistica, prawie 60 procent osób zamiast wieczornego wyjścia do kina wybiera oglądanie filmów we własnym domu. 

60 procent osób wybiera oglądanie filmów w domowym zaciszu

Powiedzmy sobie szczerze: słuchanie słynnej ścieżki dźwiękowej z filmu „Zjawa” albo śpiewanie wraz z Elsą z „Krainy Lodu” nie będzie już tym samym, jeżeli dźwięk docierający do Twoich uszu straci na jakości. Często trudno znaleźć czas i miejsce, żeby obejrzeć film bez ściszania dźwięku. Twój sublokator może akurat przygotowywać się do ważnego egzaminu, a sąsiedzi zza ściany mogą być wyjątkowo wyczuleni na nocne hałasy... Rozwiązanie będzie zawsze jedno: sięgnąć po bezprzewodowe słuchawki Bluetooth®, które pozwolą Ci swobodnie cieszyć się fantastycznym dźwiękiem bez przeszkadzania otoczeniu. 

Wśród miłośników kina trafiają się wielbiciele najrozmaitszych rodzajów filmów. Nie inaczej jest w przypadku dźwięku i słuchawek używanych podczas seansów. Dla tych, którzy oglądają w podróży, odpowiednim wyborem będą słuchawki z funkcją tłumienia hałasu. Fani pełnych suspensu dreszczowców powinni z kolei wybrać model, który zapewni odpowiednią moc i przestrzenność dźwięku. Aby ułatwić Wam wybór, przygotowaliśmy listę najlepszych słuchawek filmowych oraz innych gadżetów do kina domowego. Nie chcemy, żeby cokolwiek Wam umknęło. 

Najlepszy sposób, aby poprawić dźwięk ze słuchawek 

Masz ochotę na film i chcesz, żeby dźwięk był najwyższej jakości? Zastanów się nad inwestycją w sprzęt audio do kina domowego, który sparujesz ze swoimi słuchawkami bezprzewodowymi obsługującymi Bluetooth®. Dzięki temu zyskasz możliwość korzystania z możliwości listwy głośnikowej lub amplitunera wielokanałowego bez przeszkadzania innym. 

Mamy także propozycję dla tych, którzy woleliby coś mniejszego, ale nadal dysponującego sporym zapasem mocy: smukłą listwę głośnikową Sony HT-NT5. To zamknięte w wyjątkowo cienkiej obudowie urządzenie ma mocne trójdrożne głośniki i 6 niezależnych wzmacniaczy, dzięki którym może odtwarzać dźwięk o wysokiej rozdzielczości oraz wirtualny dźwięk przestrzenny. 

Tym, którzy poważnie myślą, aby odrobinę udoskonalić swój domowy zestaw rozrywkowy, polecamy z kolei sięgnięcie po amplituner wielokanałowy kina domowego Sony STR-DN1070. Oferuje on pełnię możliwości audio wraz z obsługą dźwięku o wysokiej rozdzielczości oraz dźwięku przestrzennego Dolby® TrueHD i jest w stanie sprawić, że oglądanie filmów stanie się bardziej angażujące i realistyczne. Łącząc te urządzenia ze swoimi słuchawkami Bluetooth®, zapewnisz sobie kinowe doznania na własnej kanapie. 

Najlepsze słuchawki do oglądania filmów bezprzewodowo 

Słuchawki MDR-XB650BT EXTRA BASS Bluetooth®

Słuchawki z obsługą Bluetooth® to doskonałe rozwiązanie dla tych zapalonych kinomanów, którzy chcieliby korzystać z bezprzewodowej swobody bez rezygnacji z doskonałej jakości dźwięku. Słuchawki Bluetooth® dają się łatwo zsynchronizować z telefonem, komputerem i tabletem, więc podczas oglądania możesz zachować kontakt ze światem. Najlepsze doznania zapewnią Ci słuchawki Bluetooth® MDR-XB650BT EXTRA BASS. Mają one potężne przetworniki i obsługują szeroki zakres częstotliwości, co w połączeniu z wysokiej klasy podzespołami pozwala uzyskać dźwięk jak z konfiguracji surround i zapewnia wyjątkową jakość. Większy niż w przypadku innych słuchawek Bluetooth zakres częstotliwości zapewnia maksimum swobody podczas oglądania. Możesz śmiało uzupełnić zapas popcornu, wypuścić psa na trawnik albo wybrać się po koc — nie stracisz połączenia, a jakość dźwięku pozostanie wysoka. Dodatkowo, dzięki wbudowanemu w słuchawki mikrofonowi, możesz odbierać połączenia telefoniczne, a funkcja Sony One Touch pozwoli Ci łatwo przełączać się między urządzeniami.

Najlepsze słuchawki do filmów akcji 

Słuchawki MDR-XB950BT EXTRA BASS Bluetooth®

Myśl o basie zazwyczaj przywołuje skojarzenia z rapem czy elektroniczną muzyką taneczną. To jednak nie wszystko, bo bas odgrywa ważną rolę także w filmach. Szczególne znaczenie ma dla miłośników filmów akcji — aby doświadczyć tego na własnej skórze, obejrzyj dudniącego od niskich tonów „Thora”, „Wojnę światów” albo „Park jurajski”. Jeśli chcesz, żeby basy w filmach brzmiały jak w kinie, sięgnij po słuchawki Bluetooth® MDR-XB950BT EXTRA BASS firmy Sony. Znajdziesz w nich technologię Extra Bass, która łączy neodymowe przetworniki w rozmiarze 1,57 cala z systemem Beat Response Control. Basy będą tak potężne, że Twoje serce zabije mocniej przy każdej wielkiej scenie. 

Najlepsze słuchawki do oglądania filmów poza domem

Słuchawki h.ear on Wireless NC

Nikt nie lubi, gdy podczas oglądania najlepszej sceny filmu do jego uszu dociera nagle syrena przejeżdżającej karetki albo szczekanie psa. Słuchawki z funkcją osłabiania zewnętrznego hałasu pozwolą Ci na pełen relaks bez rozpraszających odgłosów. Zgadza się — nie trzeba już cofać filmu do fragmentu, z którego nie udało Ci się niczego usłyszeć. Słuchawki osłabiające zewnętrzne hałasy nie tylko eliminują odgłosy otoczenia, ale także podnoszą ogólną jakość dźwięku w filmie. Według serwisu CNET pozwalają usłyszeć subtelne detale, takie jak odgłos strzałów w oddali albo szum fal na plaży. Polecamy wypróbować słuchawki h.ear on Wireless NC, które dzięki możliwości odtwarzania dźwięku o wysokiej rozdzielczości i cyfrowemu tłumieniu hałasów zapewniają krystaliczną czystość brzmienia. Z kolei opracowana przez Sony technologia LDAC pozwala im przekazywać trzykrotnie więcej informacji niż w przypadku zwykłych urządzeń audio z obsługą Bluetooth®, więc dźwięk w każdym filmie może być naprawdę wyjątkowej jakości. 

Wszystko jedno, czy wolisz stare komedie, czy jesteś fanem serii „Szybcy i wściekli” — słuchawki o lepszej jakości dźwięku w każdych warunkach zapewnią Ci lepsze wrażenia z oglądania. Dlatego przed kolejnym wieczornym seansem zrób popcorn, przygotuj słuchawki i ciesz się kinową jakością audio w swoich ulubionych filmach. 

Polecane artykuły

Zestaw kina domowego – konfiguracja

Zestaw kina domowego – konfiguracja

Jak skonfigurować swój pierwszy system audio kina domowego

Sony EXTRA BASS

Podkręć bas

Sprawdź, co stoi za powalającym dźwiękiem modeli Sony EXTRA BASS

Muzyka i życie: trendy i wiadomości dla melomanów i audiofilów