Technologia w parze z wzornictwem

Przedstawiamy dyrektora artystycznego Sony ds. produktów audio

Słuchanie muzyki może być przyjemniejsze dzięki dźwiękowi wysokiej jakości. Zdaniem naszego dyrektora artystycznego ds. produktów audio, Tomoakiego Takumy, dźwięk o wysokiej rozdzielczości powinien stać się częścią życia każdego miłośnika muzyki. Do obowiązków Tomoakiego należy dbanie o prawidłową współpracę zespołów projektantów i inżynierów dźwięku. To dzięki niej mogą powstawać produkty stanowiące idealne połączenie technologii i wzornictwa zapewniające klientom najlepsze wrażenia ze słuchania.

Oto jak Takuma projektuje sprzęt o wysokiej rozdzielczości dźwięku zaspokajający potrzeby miłośników muzyki.

Szersza perspektywa

Takuma dołączył do zespołu Sony w 2001 r., a do działu audio trafił w roku 2010. Obecnie na stanowisku dyrektora artystycznego tego działu nadzoruje produkcję i projektowanie słuchawek nausznych i dousznych, a także innych projektów audio.

Takuma odpowiada za znajdywanie inspiracji stojących za poszczególnymi produktami Sony. Bada grupy docelowe użytkowników i ich styl życia, starając się poznać ich ulubione gatunki muzyczne.

— Kierownik ds. produktów i inżynierowie dźwięku skupiają się na samym produkcie — mówi Takuma. — Natomiast projektant musi patrzeć z szerszej perspektywy, uwzględniając sposób wykorzystania produktów Sony na co dzień.

Równowaga pomiędzy technologią a wzornictwem

Zbytnie ukierunkowanie technologiczne może czasem utrudniać obsługę produktu. Z tego względu Takuma projektuje produkty uniwersalnie wygodne w użyciu.

Zdaniem Takumy dźwięk o wysokiej rozdzielczości ma sprawiać przyjemność. Słuchacze powinni całkowicie oddać się przyjemności słuchania ulubionych utworów w najwyższej jakości dźwięku.

W kwestii wzornictwa dla Takumy liczą się drobiazgi. To one robią największą różnicę. Choć nie zawsze widoczne dla użytkownika to właśnie szczegóły nadają muzyce barwę i charakter.

Przyszłość słuchania muzyki

Naszym priorytetem jest tworzenie technologii audio i produktów, które nie tylko świetnie wyglądają, ale także znakomicie brzmią. Gdy Takuma rozpoczynał projektowanie słuchawek h.ear on, zadbał o to, aby wyglądały stylowo i modnie. Bywał na koncertach muzyki elektronicznej (EDM) i poznawał scenę muzyczną, aby odkryć kolory i szczegóły, które mógł wykorzystać w projekcie.

Dzięki Takumie produkty Sony są technologicznie łatwe w obsłudze bez ustępstw w kwestii wzornictwa.

Muzyka i życie: trendy i wiadomości dla melomanów i audiofilów