α9 II

Zrodzony z pasji zawodowców

Niewiarygodna szybkość aparatu α9, która zmieniła zasady gry w fotografii sportowej i newsowej, została wzbogacona o możliwości zwiększające produktywność profesjonalistów.

Dostępna jest nowa wersja oprogramowania.
Stworzony dla szybkości, niezawodności i efektywności

Aparat α9 II ma rozwiązania, które spełniają oczekiwania profesjonalistów, w tym także złożone opcje pracy i łączność sieciową ułatwiające pracę w plenerze, niezawodność działania w niedostępnych terenach oraz niezrównaną szybkość.

Galeria zdjęć z aparatu a9 II
Galeria zdjęć z aparatu α9 II
Zdjęcie sytuacyjne z zawodów parakolarskich
Dopracowana szybkość działania
Zaawansowany autofokus
Zaawansowany autofokus
Zdjęcie góry z ośnieżonym wierzchołkiem
Wysoka jakość obrazu
Zaawansowane wsparcie organizacji pracy
Zaawansowane wsparcie organizacji pracy
Elastyczność i niezawodność
Elastyczność i niezawodność
Stworzony do szybkiej pracy
Uwiecznij ulotne wcześniej chwile, które tworzą historię
Seria 20 zdjęć narciarzy
Duża szybkość zdjęć seryjnych — maks. 20 kl./s

Innowacyjny pełnoklatkowy przetwornik Exmor RSTM CMOS i procesor BIONZ XTM współpracują w trybie zdjęć seryjnych z funkcją śledzenia AF/AE, osiągając szybkość 20 kl./s. Niezwykła szybkość i potężny bufor pozwolą uchwycić tę najważniejszą z chwil.

Fotografowanie bez efektu zaciemnienia
Fotografowanie bez efektu zaciemnienia

Elektroniczna migawka eliminuje zaciemnienie typowe dla lustrzanek. Obiekt widać przy zwalnianiu migawki w widoku na żywo 60 kl./s, z minimalnym opóźnieniem zdjęć seryjnych.
(A) Zdjęcie bez efektu zaciemnienia (B) Zdjęcie z efektem zaciemnienia

Obliczenia AF/AE do 60 razy na sekundę.
Obliczenia AF/AE do 60 razy na sekundę.

Światło dociera do przetwornika bez mechanicznych zakłóceń. Połączenie bezlusterkowej konstrukcji i technologii zwiększających szybkość zapewnia AF/AE na pełnoklatkowej płaszczyźnie ogniskowej.
(1) obliczenia AF/AE (2) 60 razy/s. (3) 20 kl./s.

Elektroniczna migawka o czasie otwarcia do 1/32000 s.
Elektr. migawka: czas otwarcia do 1/32000 s.

Elektroniczna migawka o czasie otwarcia do 1/32 000 s. przewyższa migawki mechaniczne, kreując nową ekspresję obrazu. Pozwala utrzymać mniejszą głębię ostrości bez filtra ND nawet w jasnym świetle.
(Tryb A 1/20 000 s. F8.0 ISO 1000, zdjęcie z α9)

Brak rozpraszających dźwięków
Brak rozpraszających dźwięków

Elektroniczna migawka niwelująca zniekształceniami pozwala na ciche uchwycenie sceny, bez ryzyka, że odgłos mechanicznego lustra lub migawki zakłóci na przykład napięcie podczas wydarzeń sportowych.

Fotografowanie bez migotania
Fotografowanie bez migotania

Wykrywane jest migotanie sztucznych źródeł światła, a migawki odpowiednio ustawiana, by ograniczyć anomalia ekspozycji i kolorów (przy krótkich czasach otwarcia migawki) oraz w zdjęciach seryjnych.
Redukcja migotania [1] WŁ. [2] WYŁ.

10 kl./s z mechaniczną migawką
10 kl./s z mechaniczną migawką

Mechaniczna migawka umożliwia teraz robienie zdjęć seryjnych z prędkością do 10 kl./s i może być również używana z lampą błyskową. Możesz skorzystać ze zdjęć seryjnych o dużej szybkości w zależności od sytuacji.

Uwaga: ten aparat został wyposażony w migawkę elektroniczną i mechaniczną. Funkcje opisane w tej sekcji odnoszą się przede wszystkim do działania migawki elektronicznej, chyba że zaznaczono inaczej.

Pełnoklatkowy przetwornik „stacked CMOS” z pamięcią
Pełnoklatkowy przetwornik „stacked CMOS” z pamięcią

Pełnoklatkowy 24,2-megapikselowy przetwornik obrazu przechowuje dane w pamięci wewnętrznej, umożliwiając błyskawiczny odczyt. Przetwornik CMOS oraz ulepszony silnik procesora obrazu BIONZ X zapewniają prawdziwą cyfrową swobodę.
[ Struktura w technologii BSI z wbudowaną pamięcią ]
(1) Obszar pikseli (2) Wbudowana pamięć (3) Szybki obwód przetwarzania sygnału (4) Silnik procesora obrazu

Zachwycająca wydajność autofokusa
4D FOCUS: szeroki system AF
4D FOCUS: szeroki system AF

Dzięki AF z 693-polową detekcją fazy i 425-polową detekcją kontrastu czujnik zapewnia szeroki autofokus o wysokiej gęstości pokrywający 93% obrazu.

4D FOCUS: szybki system AF
4D FOCUS: szybki system AF

Ulepszony, szybki mechanizm Fast Hybrid AF sprawia, że aparat α9 II błyskawicznie ostrzy nawet w słabym świetle, doskonale rejestrując obiekt.

Zdjęcie sportowca uprawiającego lekkoatletykę na wózku inwalidzkim
4D FOCUS: niezawodne śledzenie obiektów

Ciągły autofokus ze zoptymalizowanym algorytmem zapewnia znacznie większą dokładność i ułatwia śledzenie. Stale aktywny mechanizm AF umożliwia śledzenie ruchu obiektu nawet podczas wyzwalania migawki.

Łącze 4D FOCUS
Więcej o systemie 4D FOCUS
Prędkość i sztuczna inteligencja

Funkcje śledzenia w czasie rzeczywistym oraz Eye AF w czasie rzeczywistym zostały stworzone z myślą o szybkim, precyzyjnym i inteligentnym śledzeniu obiektu przy wykorzystaniu algorytmów opartych na SI oraz przetwarzania ogromnym ilości danych w czasie rzeczywistym.

Śledzenie w czasie rzeczywistym na bazie SI
Śledzenie w czasie rzeczywistym na bazie SI

Po wybraniu obiektu ostrość zostaje precyzyjnie na nim ustawiona po wciśnięciu przycisku spustu migawki do połowy. Zmiany pozycji są precyzyjnie śledzone, co zapewnia swobodę kadrowania i umożliwia koncentrację na najlepszym ujęciu.

W oparciu o technologię
W oparciu o technologię

Algorytm rozpoznawania AI wydajnie przetwarza dane z przetwornika obrazu: kolor, wzór, odległość, twarz i oczy i zapewnia wysoką dokładność.
(1) Twarz [AI] (2) Oczy [AI] (3) Kolor (4) Wzór (5) Odległość (6) Przetwarzanie w czasie rzeczywistym

Natychmiastowe ustawienie ostrości na jednym oku
Natychmiastowe ustawienie ostrości na jednym oku

Nawet gdy inny obiekt przesunie się przed obiektywem, funkcja Real-time Eye AF może utrzymać ostrość na oczach wybranego obiektu, gdy przycisk migawki wciśnięty jest do połowy, albo po naciśnięciu AF-ON lub niestandardowego przycisku. 

Wybór prawego/lewego oka
Wybór prawego/lewego oka

Za pomocą niestandardowego przycisku możesz nawet wybrać konkretne oko przed lub w trakcie fotografowania. Pozwala to skupić się na kompozycji, oświetleniu i innych szczegółach.

Eye AF do fotografowania zwierząt
Eye AF do fotografowania zwierząt

Szybka i precyzyjna automatyczna detekcja i śledzenie oka ludzkiego i zwierzęcego znacznie zwiększa szanse na sukces przy fotografowaniu zwierząt dzikich lub domowych.

Więcej funkcji AF daje pewność tworzenia wspaniałych obrazów
Niezawodny nawet przy słabym świetle
Niezawodny nawet przy słabym świetle

Zaawansowane algorytmy AF zwiększają precyzję autofokusa w słabym świetle nawet do EV-3. „Priorytet ostrości w napędzie przysłony” umożliwia dokładniejsze ustawianie ostrości w słabym świetle i przy zwiększonej przysłonie.

Ulepszona funkcjonalność ramki ostrzenia
Ulepszona funkcjonalność ramki ostrzenia

Nawet przy wciśniętym do połowy przycisku spustu migawki obszar ostrości można przesunąć w dowolne miejsce przełącznikiem wielofunkcyjnym. Kolor ramki ostrzenia może być ustawiony na czerwony lub biały, w zależności od scenerii.

Nieprzeciętna jakość obrazu
Zaawansowany przetwornik obrazu „stacked CMOS”
Zaawansowany przetwornik obrazu „stacked CMOS”

Około 24,2 efektywnych megapikseli, wysoka czułość, konstrukcja w technologii BSI, konstrukcja bez odstępów między mikrosoczewkami i inne innowacje firmy Sony zapewniają zachwycające zdjęcia w szerokim zakresie scenerii i okoliczności fotografowania.

Najnowszy system przetwarzania obrazu
Najnowszy system przetwarzania obrazu

Najnowszy silnik procesora obrazu BIONZ X współpracuje z układem o dużej skali integracji, zwiększając wydajność procesora w wysokiej rozdzielczości.

Zdjęcie góry z ośnieżonym wierzchołkiem
Znakomita jakość obrazu

Działanie z wysoką czułością aż do ISO 51 200 i wydajny algorytmu zapewniają znakomitą ekspresję obrazu, naturalny kolor skóry i płynne przejścia tonalne w rejonach takich jak niebo. Dostępne jest 14-bitowe wyjście RAW. 

Wizjer OLED Tru-Finder™ (3,68 mln pkt) Quad-VGA
Wizjer OLED Tru-Finder™ (3,68 mln pkt) Quad-VGA

Wizjer (EVF) z 3,68 mln punktów pokazuje szczegółowy obraz. Klatkaż 120 kl./s zapewnia płynny obraz wizjera z minimalnym rozmyciem obiektów. Powłoka fluorowa na zewnętrznej soczewce zmniejsza przyczepność kurzu i ułatwia czyszczenie.

Wbudowany w korpus 5-osiowy system stabilizacji obrazu
5-osiowa optyczna stabilizacja obrazu w korpusie

5-osiowa optyczna stabilizacja obrazu w korpusie zwiększa szybkość migawki o 5,5 stopnia. Stabilizacja obrazu w monitorze ułatwia kadrowanie ujęć ruchomych obiektów.
(1) obrót wokół osi pionowej (2) przechył góra/dół (3) przechył L/P

Struktura zmniejszająca rozmycie
Struktura zmniejszająca rozmycie

Firma Sony przeprojektowała migawkę, dodając amortyzowane śruby, które absorbują wszelkie wstrząsy. Ulepszony algorytm stabilizacji skutecznie redukuje rozmycie obrazu. Dźwięk migawki również został wyciszony.

Nagrywanie pięknych filmów 4K

Pełny odczyt pikseli bez łączenia ich w grupy umożliwia skompresowanie ok. 2,4 raza więcej danych, niż jest to wymagane w przypadku formatu 4K (to odpowiednik ilości danych wymaganych dla 6K) w rozdzielczości 4K 3840 x 2160. Wszechstronność dzięki wydajnemu systemowi Fast Hybrid AF, funkcjom Eye AF, Touch Tracking itd.

Nagrywanie pięknych filmów 4K
Szeroki zakres funkcji filmowania
Real-time Eye AF wspomaga filmowanie
Real-time Eye AF wspomaga filmowanie

Funkcja Real-time Eye AF działa również podczas filmowania, wykrywając oczy obiektu i śledząc jedno z nich. Aparat α9 II utrzymuje na nim ostrość, a Ty możesz skupić się na kompozycji.

Touch Tracking ustawia stałą ostrość na obiekcie
Touch Tracking ustawia stałą ostrość na obiekcie

Podczas nagrywania filmów aparatem α9 II na obiekcie dotkniętym na ekranie LCD automatycznie ustawiana jest ostrość i można go śledzić funkcją Touch Tracking. Po wykryciu ludzkiego oka włączy się funkcja Real-time Eye AF, która również je śledzi.

Kompatybilny z nowym wielofunkcyjnym mikrofonem
Kompatybilny z nowym wielofunkcyjnym mikrofonem

Stopka Multi Interface (stopka MI) została wzbogacona o cyfrowy interfejs audio. Korzystając z nowego mikrofonu kierunkowego ECM-B1M, można nagrywać dźwięk o wysokiej jakości przy minimalnych zniekształceniach.

Wsparcie profesjonalnej pracy
Błyskawiczne przesyłanie w standardzie 1000BASE-T
Błyskawiczne przesyłanie w standardzie 1000BASE-T

Płynny i niezawodny szybki przesył dużych zdjęć do wyznaczonego serwera FTP jest teraz dostępny poprzez złącze LAN obsługujące standard 1000BASE-T. Przesyłanie danych przez FTPS gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa.

Wspiera przesyłanie danych w tle na serwer FTP
Wspiera przesyłanie danych w tle na serwer FTP

By sprostać wymaganiom natychmiastowego dostarczania zdjęć, aparat α9 II obsługuje przesyłanie w tle na serwer FTP, zarówno podczas sesji, jak i po niej, w formatach JPEG i RAW. Można przypisać nawet dziewięć serwerów FTP.

Dodawaj notatki głosowe do swoich zdjęć
Dodawaj notatki głosowe do swoich zdjęć

Nowa funkcja Notatki głosowe pozwala nagrywać opisy dźwiękowe zdjęć lub warunków fotografowania o długości do 60 s i dołączania ich do zdjęć w formie plików .wav. IPTC i numer seryjny aparatu również mogą być osadzone w pliku ze zdjęciem.

Zdalne sterowanie z aplikacją Remote Camera Tool
Zdalne sterowanie z aplikacją Remote Camera Tool

Zdalne sterowanie jest możliwe dzięki aplikacji na komputer Remote Camera Tool, która pozwala na wygodne sterowanie, gdy dostęp dla fotografa jest utrudniony, na przykład podczas zdjęć z lotu ptaka lub widoku z dachu obiektu sportowego.

Obsługa Wi-Fi 5 GHz
Obsługa Wi-Fi® 5 GHz

Oprócz pasma 2,4 GHz dostępny jest również transfer Wi-Fi® w paśmie 5 GHz (bezprzewodowy LAN IEEE 802.11ac). Bezprzewodowe zdalne fotografowanie z poziomu komputera również jest możliwe.

Łącze USB to szybsze zdalne fotografowanie z komputera
Łącze USB to szybsze zdalne fotografowanie z komputera

Nowo dodane łącze USB Type-CTM i usprawnienia w algorytmie zdalnego fotografowania z poziomu komputera znacząco poprawiają szybkość przesyłania danych. Pliki w formacie RAW bez kompresji możesz przesyłać płynnie, nie zakłócając swego trybu pracy.

Dla zawodowców
Łatwa obsługa w pionie
Łatwa obsługa w pionie

Nowy uchwyt VG-C4EM zapewnia kontrolę dzięki optymalnej lokalizacji, rozmiarowi, kształtowi i materiałowi podobnemu do korpusu aparatu. Daje poczucie pewnej obsługi aparatu, gdy jest on trzymany pionowo.

Realizuj profesjonalne, długie sesje
Realizuj profesjonalne, długie sesje

Aparat α9 II ma baterię NP-FZ100 o dużej pojemności. Dwie takie baterie mogą być użyte w opcjonalnym uchwycie pionowym VG-C4EM, dzięki czemu możesz spokojnie realizować długie sesje zdjęciowe lub fotografować w plenerze.

Dwa gniazda na nośniki obsługujące standard UHS-II
Dwa gniazda na nośniki obsługujące standard UHS-II

Oba wejścia na nośniki pamięci zapewniają szybki zapis danych dzięki zgodności z UHS-I i UHS-II. Aparat α9 II może równocześnie lub kolejno zapisywać oddzielne dane RAW/JPEG zdjęć/filmów i kopiować dane pomiędzy kartami pamięci.

Zapisz/Wczytaj ustawienia
Zapisz/Wczytaj ustawienia

Nowa funkcja Zapisz/Wczytaj ustawienia zapisuje i odczytuje ustawienia aparatu na karcie SD, ułatwiając ich przenoszenie na inne aparaty α9 II. Opcja „Zapisz/Wczytaj ustawienia FTP” w menu „Funkcje przesyłu FTP” zachowuje i wczytuje ustawienia serwera FTP.

Wydajna selekcja zdjęć
Wydajna selekcja zdjęć

Oceniaj za pomocą gwiazdek i zabezpieczaj zdjęcia, wyświetlając i przeglądając zdjęcia na miejscu. Możesz również przeglądać duże kolekcje zdjęć, przeskakując co 10 lub 100 klatek, a także grupowo przeglądać zdjęcia seryjne.

Ulepszone menu interfejsu
Ulepszone menu interfejsu

Ilustracje domyślnych ustawień na ekranie menu ułatwiają użytkowanie urządzenia. Ponadto, korzystając z przedniego pokrętła lub przycisku Fn możesz jedną ręką zmieniać zakładki menu.

Creators’ Cloud
Platforma Creators' Cloud

Creators’ Cloud to platforma łącząca technologię aparatów i kamer Sony ze sztuczną inteligencją w chmurze w celu ułatwienia pracy twórczej, od zdjęć po produkcję. To także miejsce do nawiązywania kontaktów i współpracy z innymi twórcami. Poznaj serwisy internetowe i aplikacje na telefon lub komputer, które integrują sprzęt z aplikacjami i usługami do zdjęć i produkcji.

Broszura α9
Broszura
α9 α9 II ustawienia systemu AF
α9 α9 II: ustawienia systemu AF
iMovie i Final Cut Pro X
Współpraca z iMovie i Final Cut Pro X

Ten produkt jest zgodny z Final Cut Pro X oraz iMovie.

Dane techniczne i charakterystyka

Ulepszone działanie, niezawodność i łączność spełniają potrzeby zawodowców, zapewniając, poza niezawodnym autofokusem, zdjęcia seryjne do 20 kl./s bez efektu zaciemnienia, zdjęcia w trybie cichym, a także bezwibracyjną migawkę niwelującą zniekształcenia.
  • Pełnoklatkowy przetwornik obrazu „stacked CMOS” 35 mm 24,2 megapiksela z wbudowaną pamięcią

  • Procesor obrazu BIONZ X™

  • Zdjęcia seryjne 20 kl./s ze śledzeniem AF/AE

  • Szeroki zakres AF z 693-polową detekcją fazy oraz 425-polową detekcją kontrastu

  • Gniazdo LAN 1000BASE-T i obsługa Wi-Fi® 5 GHz umożliwiają szybki transfer danych

Współpraca z obiektywami
Obiektywy Sony z mocowaniem typu E
Typ przetwornika
Pełnoklatkowy (35,6 x 23,8 mm) przetwornik obrazu CMOS Exmor RS®
Liczba pikseli (efektywnie)
Około 24,2 megapiksela
Czułość ISO
[Fotografie] Mechaniczna migawka: ISO 100–51 200 (wartości ISO od ISO 50 do ISO 204 800 można nastawiać jako rozszerzony zakres ISO), automatyczna (ISO 100-12 800, możliwość wyboru górnej/dolnej granicy), elektroniczna migawka: ISO 100–25 600 (wartości ISO od ISO 50 można nastawiać jako rozszerzony zakres ISO), automatyczna (ISO 100-12 800, możliwość wyboru górnej/dolnej granicy), [Filmy] odpowiednik ISO 100–51 200 (wartości ISO do ISO 102 400 można nastawiać jako rozszerzony zakres ISO), automatyczna (ISO 100-12 800, możliwość wyboru górnej/dolnej granicy)
Czas pracy baterii / akumulatora (fotografie)
Około 500 zdjęć (wizjer) / około 690 zdjęć (monitor LCD) (norma Camera & Imaging Products Association)
Typ wizjera
Wizjer elektroniczny (kolorowy) 1,3 cm (typ 0,5"), Quad-VGA OLED
Typ monitora
7,5 cm (3,0"), TFT
Firma Sony jest zaangażowana nie tylko w oferowanie produktów, usług i treści, które zapewniają ekscytujące wrażenia, ale też w pracę nad zerowym śladem ekologicznym firmy we wszystkich naszych działaniach biznesowych Dowiedz się więcej o firmie Sony i środowisku

Recenzje i nagrody

Co mówią użytkownicy