α9

Tak wygląda nieuchwytne

Pasja przesuwa granice wyobraźni
Czy narzędzia nas nie ograniczają?
Prawdziwy potencjał to kwiat wolności
Gdy marzenie spotyka się z technologią, powstaje nowy aparat
Przyszłość należy do Ciebie, niezależnie od tego, gdzie jesteś

Nowe oprogramowanie jest już dostępne
Nowe oprogramowanie jest już dostępne

Aktualizacja oprogramowania do wersji 6.0 (lub nowszej) wzbogaca system Real-time Eye AF o nowy tryb Zwierzę.

Galeria zdjęć z aparatu α9
Galeria zdjęć z aparatu α9
Nowy wymiar fotograficznej prędkości

Za sprawą przełomowego przetwornika obrazu firmy Sony tradycyjne mechanizmy aparatów stają się zbędne, gdyż pozwala on na osiągnięcie prędkości i wydajności, które przekraczają możliwości urządzeń mechanicznych. Dodatkowo brak wywoływanych przez mechanizmy odgłosów i wibracji otwiera przed fotografem zupełnie nowe możliwości.

Siła napędowa rewolucji elektronicznej

Innowacyjny pełnoklatkowy przetwornik obrazu „stacked CMOS” z wbudowaną pamięcią

Używając α9 możesz zapomnieć o ograniczeniach konwencjonalnych lustrzanek, które bazują na układach mechanicznych. Korzystając z szybkiego, wielowarstwowego rozwiązania, pełnoklatkowy przetwornik obrazu o rozdzielczości 24,2 megapiksela tymczasowo zapisuje dane o dużej objętości we wbudowanej pamięci, zapewniając 20-krotnie większą szybkość odczytu. Połączenie przetwornika CMOS z ulepszonym procesorem obrazu BIONZ X oferuje totalną cyfrową swobodę fotografowania.
[Wielowarstwowa konstrukcja w technologii BSI z wbudowaną pamięcią]
(1) obszar pikseli (2) wbudowana pamięć (3) szybki układ przetwarzania sygnału (4) procesor obrazu

Zatrzymaj te chwile, których wcześniej nie dało się uchwycić
Duża szybkość zdjęć seryjnych – do 20 kl./s
Duża szybkość zdjęć seryjnych – maks. 20 kl./s

Innowacyjny pełnoklatkowy przetwornik Exmor RS CMOS i procesor BIONZ X współpracują w trybie zdjęć seryjnych z funkcją śledzenia AF/AE, osiągając szybkość 20 kl./s. Niezwykła szybkość i potężny bufor pozwolą uchwycić tę najważniejszą z chwil.

Fotografowanie bez efektu zaciemnienia
Fotografowanie bez efektu blackout

Migawki elektroniczne mają przewagę nad mechanicznymi – eliminują efekt blackout. Obraz jest widoczny nawet podczas wyzwalania migawki, z podglądem na żywo przy szybkości 60 kl./s. i minimalnym opóźnieniu w trybie zdjęć seryjnych.
(A) Fotografowanie bez efektu blackout (B) Fotografowanie z efektem blackout

Uwaga: ten aparat został wyposażony w migawkę elektroniczną i mechaniczną. Funkcje opisane w tej sekcji odnoszą się przede wszystkim do działania migawki elektronicznej.

Śledź akcję dzięki ciągłemu, niezakłóconemu obrazowi
Obliczenia AF/AE do 60 razy na sekundę.
Obliczenia AF/AE do 60 razy na sekundę.

Światło dociera bezpośrednio do przetwornika, bez mechanicznych zakłóceń. Fuzja bezlusterkowej konstrukcji i nowe zwiększające szybkość technologie zapewniają AF/AE na pełnoklatkowej płaszczyźnie ogniskowej.
(1) obliczenia AF/AE (2) 60 razy/s. (3) 20 kl./s.

Elektroniczna migawka o czasie otwarcia do 1/32000 s.
Elektr. migawka: czas otwarcia do 1/32000 s.

Elektroniczna migawka o czasie otwarcia do 1/32000 s. przewyższa migawki mechaniczne, kreując nową ekspresję obrazu. Daje możliwość utrzymania mniejszej głębi ostrości bez filtra ND, nawet w jasnym świetle.
(Tryb A 1/20000 s. F8.0 ISO 1000)

Uwaga: ten aparat został wyposażony w migawkę elektroniczną i mechaniczną. Funkcje opisane w tej sekcji odnoszą się przede wszystkim do działania migawki elektronicznej.

Cisza rozbudza fotograficzne możliwości
Bez rozpraszającego hałasu
Bez rozpraszającego hałasu

Elektroniczna migawka niwelująca zniekształcenia umożliwia ciche fotografowanie bez mechanicznego lustra i odgłosu. Idealnie nadaje się do fotografii sportowej oraz zdjęć obiektów, które wymagają cichej pracy.

Bez niepożądanych wibracji
Bez niepożądanych wibracji

Podczas fotografowania lustrzanką występują wstrząsy w trakcie wyzwalania migawki, które powodują delikatne wibracje. Model α9 został wyposażony w elektroniczną migawkę eliminującą wibracje, która stabilizuje aparat i zapewnia idealną ostrość zdjęć.

Uwaga: ten aparat został wyposażony w migawkę elektroniczną i mechaniczną. Funkcje opisane w tej sekcji odnoszą się przede wszystkim do działania migawki elektronicznej.

Szybki, dokładny i niezawodny AF

Teraz dzięki nowym funkcjom AF wprowadzonym do aktualizacji oprogramowania ulepszony autofokus zapewnia precyzyjną ostrość i ciągłe śledzenie obiektu.

Logo 4D focus
Więcej o systemie 4D FOCUS
Prędkość i sztuczna inteligencja

Dzięki opartemu na SI rozpoznawaniu obiektów rozwija się technologia AF

Funkcje śledzenia w czasie rzeczywistym oraz Eye AF w czasie rzeczywistym zostały stworzone z myślą o szybkim, precyzyjnym i inteligentnym śledzeniu obiektu przy wykorzystaniu algorytmów opartych na SI oraz przetwarzania ogromnym ilości danych w czasie rzeczywistym.

Funkcja Eye AF w czasie rzeczywistym

Oczy fotografowanego obiektu są wykrywane w momencie naciśnięcia przycisku migawki do połowy (lub gdy naciśnięty jest przycisk AF-WŁ.), a potem nieustannie śledzone, co dodatkowo rozszerza możliwości aparatu. Można także wybrać, które oko ma być w punkcie ostrości.

Więcej funkcji AF daje pewność tworzenia wspaniałych obrazów
Niezawodny nawet przy słabym świetle
Niezawodny nawet przy słabym świetle

Uchwyć obiekty z wysoką precyzją AF przy niskim poziomie jasności – jak EV-3 przy ISO 100 – dzięki wysokiej czułości przetwornika obrazu.

Obiektywy z mocowaniem A, obsługa AF
Obiektywy z mocowaniem A, obsługa AF

System AF z 693 punktami w płaszczyźnie ogniskowej działa niezawodnie. Rób zdjęcia seryjne przy szybkości 10 kl./s. z funkcją śledzenia AF/AE podczas korzystania z obiektywów z mocowaniem typu A z adapterem mocowania (LA-EA3).

Zaawansowany mechanizm Fast Hybrid AF do nagrywania filmów
Zaawansowany Fast Hybrid AF do filmów

Bardziej stabilny AF do filmów można osiągnąć dzięki bardziej efektywnemu wykorzystaniu systemu Fast Hybrid AF z detekcją fazy w płaszczyźnie ogniskowej. Teraz nawet obiekty pojawiające się przed głównym obiektem ujęcia nie zaburzą autofokusa.

Nieprzeciętna jakość obrazu

Pełnoklatkowy przetwornik obrazu o rozdzielczości 24,2 megapiksela o czułości ISO do 204800 i szerokim zakresie dynamicznym rejestruje obraz doskonałej jakości.

Nowy przetwornik CMOS
Nowy przetwornik CMOS oferuje idealne obrazowanie

Wysoka czułość, technologia BSI, konstrukcja bez odstępów między mikrosoczewkami i inne innowacje firmy Sony – to wspaniałe zdjęcia niezależnie od warunków fotografowania. Zakres ISO: 100-51200, z możliwością rozszerzenia do ISO 50-204800, z min. poziomem szumów.

Procesor BIONZ X
Szybszy procesor obrazu BIONZ X

Najnowsza aktualizacja oprogramowania usprawniła algorytmy przetwarzania obrazu w aparacie. Dzięki temu naturalne przejścia tonalne mogą być lepsze, a automatyczna regulacja balansu bieli do zdjęć seryjnych jest bardziej stabilna.

Przepiękne obrazowanie w formacie 4K

Wysoka rozdzielczość filmów 4K

Pełny odczyt pikseli bez łączenia ich w grupy kompresuje o około 2,4 więcej danych niż jest to wymagane w przypadku formatu 4K (to odpowiednik ilości danych wymaganych dla 6K), uzyskując obraz 4K 3840 x 2160. Ten proces nadpróbkowania oraz indywidualny odczyt wszystkich pikseli zapewniają najwyższą możliwą jakość obrazu filmów 4K.

4K
Wydajna praca i niezawodność

Obudowa ze stopu magnezu zapewnia wytrzymałość i niezawodność aparatu. Został on również wyposażony w uniwersalne funkcje ułatwiające obsługę, dzięki którym radzi sobie z wymogami profesjonalnej fotografii.

Wizjer Tru-Finder
Quad-VGA OLED Tru-Finder

Nowy wizjer elektroniczny (EVF) o rozdzielczości – 3686 mln pkt. pokazuje wyraźny obraz ze szczegółami. Legendarna powłoka ZEISS® T* znacznie osłabia odbicia. Płynne obrazy EVF powstają z szybkością 120 kl./s. umożliwiając śledzenie szybko poruszających się obiektów. Fluorowa powłoka zewnętrznej soczewki chroni obiektyw przed zabrudzeniami.

5-osiowy
5-osiowy system stabilizacji obrazu

Wbudowany 5-osiowy stabilizator wydłuża czas otwarcia migawki o 5 jednostek. Stabilizowany monitor z podglądem na żywo pozwala komponować obrazy przy fotografowaniu będących w ruchu obiektów. (1) przechył g./d. (2) obrót - oś pion. (3) przechył l./p.

Czas pracy akumulatora do użytku profesjonalnego
Czas pracy akumulatora do użytku profesjonalnego

Akumulator NP-FZ100 oferuje ok. 2-krotnie dłuższy czas pracy niż model poprzedni: NP-FW50. Możesz zrobić do 480 zdjęć bez ładowania i jeszcze zwiększyć ich liczbę za pomocą opcjonalnego uchwytu pionowego (sprzedawanego oddzielnie), mieszczącego dwa akumulatory.

Dwa gniazda na karty pamięci, obsługa UHS-II
Dwa gniazda na karty pamięci, obsługa UHS-II

Dzięki dwóm gniazdom na karty pamięci (w tym jedno obsługujące szybki zapis danych UHS-II) α9 może nagrywać jednocześnie lub naprzemiennie, oddzielać pliki RAW i JPEG, oddzielać zdjęcia od filmów i kopiować dane między kartami.

Przesyłanie plików na serwer FTP
Przesyłanie danych przez serwer FTP w tle

By sprostać wymaganiom natychmiastowego dostarczania zdjęć, aparat obsługuje przesyłanie danych przez serwer FTP w tle, zarówno podczas robienia zdjęć, jak i po ich zakończeniu. Metody przesyłania i filtrowania zostały ulepszone, by łatwiej było wybrać, które pliki należy wysłać.

Funkcja oceniania
Funkcja oceny

Funkcja oceny pozwala w dowolnym momencie ocenić fotografie, przyznając poszczególnym plikom od 1 do 5 gwiazdek. Daje Ci to większą swobodę pracy, ponieważ zdjęcia można oceniać na ekranie odtwarzania, a opcję można przypisać do dowolnego przycisku.

Grupowe wyświetlanie
Grupowe wyświetlanie zdjęć seryjnych

Grupę zdjęć wykonanych w trybie serii zdjęć można szybko przejrzeć, usunąć lub zabezpieczyć. Można uzyskać dostęp do ekranu menu i zmienić ustawienia, a także obsługiwać odtwarzanie obrazów podczas zapisywania danych.

Moje menu
Poprawiona funkcjonalność oraz My Menu

Elementy menu są rejestrowane dzięki My Menu, funkcje można przypisywać dowolnym przyciskom, pokrętła zapewniają szybki dostęp, przycisk AF-WŁ. pozwala aktywować regulację ostrości, a przełącznik wielofunkcyjny umożliwia przełączania punktów AF.

Imaging Edge™ Remote, Viewer i Edit
Imaging Edge™ Remote, Viewer i Edit

Skorzystaj z aplikacji Imaging Edge na komputer. Użyj „Remote”, by zdalnie kontrolować nagrywanie; „Viewer” umożliwi szybki podgląd, ocenę i wybranie zdjęć z biblioteki, a „Edit” pozwala na przekształcenie danych RAW na wysokiej jakości zdjęcia. Wykorzystaj w pełni pliki Sony RAW i skuteczniej zarządzaj swoim procesem produkcji.

Ilustracja
Imaging Edge™ Webcam

Program Imaging Edge Webcam zmienia aparat Sony w kamerę internetową o wysokiej jakości, której można używać w wielu aplikacjach do transmisji na żywo i wideokonferencji.

Broszura
Broszura
α9 α9 II: ustawienia systemu AF
α9 α9 II: ustawienia systemu AF
Współpraca z iMovie i Final Cut Pro X
Współpraca z iMovie i Final Cut Pro X

Ten produkt jest zgodny z Final Cut Pro X oraz iMovie.

Dane techniczne i charakterystyka

Duża szybkość zdjęć seryjnych do 20 kl./s, fotografowanie bez niedoświetlenia, podgląd na żywo ze śledzeniem AF/AE, czas otwarcia migawki do 1/32 000 s, cicha migawka niwelująca zniekształcenia bez wibracji, czułość ISO do 204800 (rozszerzona), doskonała użyteczność w profesjonalnym stylu i zaawansowane filmowanie 4K.
  • Pełnoklatkowy przetwornik obrazu „stacked CMOS” 35 mm, z wbudowaną pamięcią, 24,2 megapiksela

  • Procesor obrazu BIONZ X

  • Duża szybkość zdjęć seryjnych wynosząca nawet 20 kl./s przy włączonym śledzeniu AF/AE

  • 693 punkty detekcji fazy AF szerokiego obszaru i 425 punktów AF z detekcją kontrastu

  • 5-osiowa stabilizacja obrazu o skuteczności odpowiadającej czasowi otwarcia migawki dłuższemu o 5,0 stopni

Współpraca z obiektywami
Obiektywy Sony z mocowaniem typu E
Typ przetwornika
Pełnoklatkowy (35,6 x 23,8 mm) przetwornik obrazu CMOS Exmor RS®
Liczba pikseli (efektywnie)
Około 24,2 megapiksela
Czułość ISO
[Fotografie] Mechaniczna migawka: ISO 100–51 200 (wartości ISO od ISO 50 do ISO 204 800 można nastawiać jako rozszerzony zakres ISO), automatyczna (ISO 100–6400, możliwość wyboru górnej/dolnej granicy), elektroniczna migawka: ISO 100–25 600 (wartości ISO od ISO 50 można nastawiać jako rozszerzony zakres ISO), automatyczna (ISO 100–6400, możliwość wyboru górnej/dolnej granicy), [Filmy] odpowiednik ISO 100–51 200 (wartości ISO do ISO 102 400 można nastawiać jako rozszerzony zakres ISO), automatyczna (ISO 100–6400, możliwość wyboru górnej/dolnej granicy)
Czas pracy baterii / akumulatora (fotografie)
Około 480 zdjęć (wizjer) / około 650 zdjęć (monitor LCD) (norma Camera & Imaging Products Association)
Typ wizjera
Wizjer elektroniczny (kolorowy) 1,3 cm (typ 0,5"), Quad-VGA OLED
Typ monitora
7,5 cm (3,0"), TFT

Zawartość opakowania

Przewód zasilający, Akumulator NP-FZ100, Osłona przewodu, Zasilacz sieciowy: AC-UUD12, Ładowarka BC-QZ1, Pasek na ramię, Przykrywka korpusu, Osłona stopki akcesoriów, Muszla oczna, Przewód micro USB

Firma Sony jest zaangażowana nie tylko w oferowanie produktów, usług i treści, które zapewniają ekscytujące wrażenia, ale też w pracę nad zerowym śladem ekologicznym firmy we wszystkich naszych działaniach biznesowych Dowiedz się więcej o firmie Sony i środowisku

Recenzje i nagrody

Co mówią użytkownicy