α7 III

Doskonałość, której potrzebujesz.

Sony α7 III pozwala uchwycić decydujące momenty. Pełnoklatkowy przetwornik obrazu CMOS w technologii BSI i inne zaawansowane innowacje z dziedziny przetwarzania obrazu, duża szybkość reakcji, łatwa obsługa i niezawodna trwałość spełniają różne potrzeby dotyczące fotografowania.

PEŁNOKLATKOWE BEZLUSTERKOWE, E-MOUNT

Alpha 7 III z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu

ILCE-7M3 / ILCE-7M3K
Alpha 7 III z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu: obraz

Sam korpus|Korpus + obiektyw zmiennoogniskowy 28 – 70 mm

Dostępna jest nowa wersja oprogramowania. Ulepszono funkcje FTP.

W nowej wersji oprogramowania ulepszono funkcje transmisji przez FTP. W szczególności pojawiła się możliwość automatycznej transmisji przez FTP, o którą prosili klienci profesjonalni.

Kontrola nad artystyczną swobodą

Dzięki połączeniu doskonałego przetwarzania obrazu i wysokiej szybkości działania w niewielkim korpusie model α7 III zapewnia wydajność, precyzję i elastyczność, która pozwala uwieczniać niepowtarzalne chwile w dowolny sposób.

Znacznie wyższa jakość obrazu
Znacznie wyższa jakość obrazu
Ambitne cele dzięki wysokiej wydajności AF
Ambitne cele dzięki wysokiej wydajności AF
Seria zdjęć z prędkością 10 kl./s
Seria zdjęć z prędkością do 10 kl./s
Bardziej realistyczne filmy dzięki 4K HDR
Bardziej realistyczne filmy dzięki 4K HDR
Zdjęcia z wyższą gwarantowaną niezawodnością
Zdjęcia z wyższą gwarantowaną niezawodnością
Jakość obrazu ewoluuje
Odwzorowanie scen z realistycznymi szczegółami

Nowo opracowany przetwornik obrazu w technologii BSI i system przetwarzania spełnia różne potrzeby dotyczące fotografowania z wysoką jakością przetwarzania obrazu, jakiej można oczekiwać tylko od aparatu pełnoklatkowego.

Stabilne zdjęcia dzięki 5-osiowej stabilizacji
Stabilne zdjęcia dzięki 5-osiowej stabilizacji

Technologia stabilizacji o wysokiej precyzji wykorzystuje układ stabilizacji, czujniki żyroskopowe i algorytmy, aby uzyskać zalety 5-stopniowego czasu migawki w systemie, który koryguje pięć rodzajów drgań aparatu z szeroką gamą obiektywów i daje doskonałą wydajność.

14-bitowy format RAW to bogatsze przejścia tonalne
14-bitowy format RAW zapewnia przejścia tonalne

Procesor BIONZ X i układ o dużej skali integracji przetwarzają sygnały w formie 16-bitowej. Procesor wysyła dane w 14-bitowym formacie RAWw trybie zdjęć cichych lub seryjnych.

[1] Przetwornik obrazu [2] Nowy układ o dużej skali integracji i wysokiej szybkości [a] Przetwarzanie obrazów 16-bitowych

Ambitne cele dzięki wysokiej wydajności AF
4D FOCUS — działanie AF ewoluuje

Działanie AF zostało ulepszone poprzez wdrożenie i optymalne wykorzystanie tych samych usprawnień AF co w modelu α9, dlatego gdy α7 III rejestruje obiekty wykonujące nieprzewidywalne ruchy, takie jak tancerze, bokserzy i dzikie zwierzęta, nie zgubi ich łatwo.

4D FOCUS
Więcej o systemie 4D FOCUS
Niezawodny AF działa przy wartości ekspozycji wynoszącej -3
Niezawodny AF nawet przy jasności EV-3

Zaawansowane algorytmy AF pozwalają zachować wysoką precyzję nawet przy niskiej ekspozycji EV-3 i zwiększają niezawodność AF dla ciemnych scen.

AF z detekcją fazy w płaszczyźnie ogniskowej obsługuje obiektywy z mocowaniem A
AF z detekcją fazy obsługuje obiektywy z mocowaniem A

AF z 693 punktami AF z detekcją fazy w płaszczyźnie ogniskowe pokrywa duży obszar i błyskawicznie reaguje oraz oferuje zalety wysokiej wydajności śledzenia nawet po zamontowaniu obiektywu z mocowaniem A przy użyciu adaptera mocowania LA-EA3.

Uchwyć oczy, by zajrzeć w duszę
Funkcja Eye AF to rewolucja w portretach

α7 III umożliwia korzystanie z funkcji Eye AF w trybie AF-C, co zapewnia szybkość i skuteczność wykrywania/śledzenia oczu podczas wykonywania zdjęć. Łatwość utrzymania optymalnej ostrości ruchomych obiektów może zupełnie zmienić zdjęcia portretowe.

Nawet jeśli twarz jest częściowo zakryta
Nawet jeśli twarz jest częściowo zakryta
Nawet jeśli obiekt patrzy w dół
Nawet jeśli obiekt patrzy w dół
Nawet pod światło
Nawet pod światło
Dotykowe sterowanie ostrością
Dotykowe sterowanie ostrością

α7 III ma funkcje nastawiania ostrości przez dotknięcie i gładzika, która umożliwia intuicyjne przeciąganie palcami ramki ostrości podczas korzystania z wizjera.

AF przy powiększaniu obrazu
AF przy powiększaniu obrazu

Zdjęcia z AF przy powiększeniu strefy ostrości w wizjerze lub na monitorze oraz powiększenie obrazu po automatycznym nastawieniu ostrości. Doskonałe rozwiązanie do nastawiania ostrości na mały obszar i fotografii z precyzyjną regulacją ostrości.

Ogólna wyższa wszechstronność ustawień AF
Ogólna wyższa wszechstronność ustawień AF

Czułość śledzenia AF dla zdjęć jest regulowana w pięciu stopniach. Strefy/punkty AF zmieniają się przy zmianie orientacji między poziomą a pionową. Ustawienia pól ostrości można przypisać do wybranych przycisków.

Uchwyć decydujące chwile
Szybkie zdjęcia seryjne pozwalają uchwycić ważne chwile

Model α7 III umożliwia wykonywanie serii zdjęć z prędkością do 10 kl./s i śledzeniem AF/AE oraz do 8 kl./s w trybie podglądu obrazu na żywo. Ponadto aparat wykonuje zdjęcia w trybie cichym z prędkością do 10 kl./s i śledzeniem AF/AE w maksymalnej rozdzielczości.

Zdjęcia seryjne dla pewniejszych rezultatów
Zdjęcia seryjne dla pewniejszych rezultatów

Tryb serii zdjęć z prędkością do 10 kl./s — lub 8 kl./s w przypadku zdjęć z podglądem obrazu na żywo — i śledzeniem pozwala rejestrować błyskawiczną akcję. W jednej serii można zarejestrować 177 obrazów JPEG (standardowe), 89 obrazów RAW z kompresją lub 40 bez kompresji.

Wykonuj zdjęcia seryjne w całkowitej ciszy
Wykonuj zdjęcia seryjne w całkowitej ciszy

Ten aparat umożliwia ciche fotografowanie z szybkością do 10 kl./s i śledzeniem AF/AE. Cisza ma kluczowe znaczenie dla różnych scen, w których nawet najmniejszy hałas może oznaczać utratę szans na idealne zdjęcie.

Fotografowanie bez migotania
Fotografowanie bez migotania

Migotanie sztucznego światła zostanie wykryte, a migawka zsynchronizowana w celu ograniczenia do minimum potencjalnej ekspozycji i niespójności kolorów na zdjęciach wykonywanych z krótkimi czasami otwarcia migawki, a także między zdjęciami seryjnymi.

Lepsze działanie podczas zdjęć seryjnych
Lepsze działanie podczas zdjęć seryjnych

Grupę zdjęć wykonanych w trybie serii zdjęć można szybko przejrzeć, usunąć lub zabezpieczyć. Można uzyskać dostęp do ekranu menu i zmienić ustawienia, a także obsługiwać odtwarzanie obrazów podczas zapisu danych.

Realistyczne, ekspresywne filmy
Wysoka rozdzielczość 4K HDR

Oprócz nowej możliwości nagrywania fantastycznych filmów 4K, 2,4-krotnie wyższe nadpróbkowanie zapewnia nowy profil obrazu HLG (Hybrid Log-Gamma), który jest zgodny z systemem instant HDR.

HLG (Hybrid Log-Gamma) dla szybkiego przepływu pracy HDR
HLG (Hybrid Log-Gamma) – szybki przepływ pracy HDR

Nowy profil obrazu HLG obsługuje szybki przepływ pracy HDR. Filmy nagrywane w trybie HLG będą realistyczne dzięki zminimalizowaniu prześwietlaniu świateł oraz niedoświetlaniu cieni, które mogą pogorszyć jakość gradacji i szczegółów bez korekcji kolorów.

[1] Duże możliwości korygowania obrazu (wymaga korekcji kolorów)
[2] Błyskawiczny obraz wysokiej jakości (nie wymaga korekcji kolorów)  

Obsługa S-Log3 oraz zwolnionego i przyspieszonego tempa
S-Log3 i zwolnione i przyspieszone tempa

S-Log3 poprawia gradację od cieni do środka zakresu i poszerza zakres dynamiczny do 14 stopni. Możliwy wybór liczby klatek na sekundę od 1 do 120/100, co pozwala na przyspieszenie tempa do 60 razy i zwolnienie go do 5 razy.

Zbliżenie kamery FX6 używanej do filmowania
Zalety obiektywów Sony do filmowania

Poznaj cztery niepowtarzalne zalety obiektywów Sony z mocowaniem typu E przeznaczonych do filmowania. Połączenie obiektywów i kamer firmy Sony stworzy Ci lepsze warunki do produkcji filmów.

Zdjęcia z wyższą gwarantowaną niezawodnością
Niezawodne funkcje i działanie w małej obudowie

Szybsza kontrola w trakcie fotografowania, olśniewająco wyraźny obraz przez Tru-Finder, wszechstronna łączność, zwiększona wytrzymałość z różnych źródeł zasilania oraz wysoka trwałość i odporność na wilgoć i pył ułatwiają pracę z α7 III.

Dłuższy czas fotografowania między ładowaniami
Długi czas pracy akumulatora pozwala nagrywać dłuższe filmy

α7 III wykorzystuje akumulator NP-FZ100 charakteryzujący się pojemnością blisko 2,2 razy większą niż akumulator NP-FW50. Pozwala to wykonać 710 zdjęć po pełnym naładowaniu. Opcjonalna ładowarka BC-QZ1 umożliwia ładowanie szybsze niż przez port USB.

Dwa gniazda na karty pamięci, obsługa UHS-II
Dwa gniazda na karty pamięci, obsługa UHS-II

Dwa gniazda na nośniki pamięci, w tym jedno obsługujące UHS-II, umożliwiają szybkie zapisywanie danych. α7 III pozwala na jednoczesny lub naprzemienny zapis, osobne dane w formacie RAW/JPEG oraz zdjęcia/filmy i kopiowanie danych pomiędzy kartami.

My Menu: szybszy dostęp do ulubionych funkcji
My Menu: szybszy dostęp do ulubionych funkcji

Zarejestruj w nowym My Menu maksymalnie 30 często używanych elementów, aby zapewnić sobie natychmiastowy dostęp do nich. Dla własnego komfortu możesz stworzyć i dostosować optymalne menu.

Funkcja oceniania
Funkcja oceniania

Dzięki tej funkcji możesz oceniać fotografie za pomocą gwiazdek (od 1 do 5) natychmiast po ich wykonaniu. Skorzystaj z ekranu odtwarzania, aby uruchomić tę funkcję, jeśli jest przypisana do niestandardowego przycisku.

Rozbudowane opcje łączności ułatwiają pracę
Rozbudowane opcje łączności ułatwiają pracę

Gniazdo USB Type-C™ zgodne z USB 3.1 pierwszej generacji zapewnia płynne i bezproblemowe szybkie przesyłanie danych PC Remote w przypadku dużych plików obrazów rejestrowanych podczas fotografowania w połączeniu z komputerem.

Imaging Edge™ Remote, Viewer i Edit
Imaging Edge™ Remote, Viewer i Edit

Skorzystaj z aplikacji Imaging Edge na komputer. Użyj „Remote”, by kontrolować i monitorować nagrywanie w czasie rzeczywistym; „Viewer” umożliwi szybki podgląd, ocenę i wybranie zdjęć z biblioteki, a „Edit” pozwala na przekształcenie danych RAW na wysokiej jakości zdjęcia. Wykorzystaj w pełni pliki Sony RAW i skuteczniej zarządzaj swoim procesem produkcji.

Capture One (dla Sony)
Capture One dla Sony

Capture One Express (dla Sony) to oprogramowanie do edycji zdjęć RAW i zarządzania obrazami, z narzędziami edycyjnymi. Capture One Pro (dla Sony) zapewnia więcej narzędzi do obróbki grafik oraz funkcji fotografowania aparatem podłączonym do komputera.

Ilustracja
Imaging Edge™ Webcam

Program Imaging Edge Webcam zmienia aparat Sony w kamerę internetową o wysokiej jakości, której można używać w wielu aplikacjach do transmisji na żywo i wideokonferencji.

Dane techniczne i charakterystyka

Zupełnie nowy przetwornik obrazu i system przetwarzania obrazu jeszcze bardziej poprawiają jakość obrazów. Poprawiona ogólna wydajność systemu AF, duża szybkość zdjęć seryjnych wynosząca nawet 10 kl./s, możliwość nagrywania filmów 4K oraz radykalnie poprawiona funkcjonalność w porównaniu z aparatem α7 II pozwalają uwieczniać najważniejsze chwile.
  • Pełnoklatkowy przetwornik obrazu CMOS 35 mm o rozdzielczości 24,2 MP z technologią BSI

  • Zakres czułości do ISO 51200 (możliwość rozszerzenia zakresu od 50 do 204800 w przypadku zdjęć)

  • System Fast Hybrid AF z 693 punktami AF z detekcją fazy oraz 425 punktami AF z detekcją kontrastu

  • Duża szybkość zdjęć seryjnych wynosząca nawet 10 kl./s przy włączonym śledzeniu AF/AE

  • Możliwość nagrywania filmów 4K HDR

Współpraca z obiektywami
Obiektywy Sony z mocowaniem typu E
Typ przetwornika
Pełnoklatkowy (typu 35 mm, 35,6 × 23,8 mm) przetwornik obrazu CMOS Exmor R
Liczba pikseli (efektywnie)
Około 24,2 megapiksela
Czułość ISO (zalecany wskaźnik ekspozycji)
Fotografie: ISO 100-51200 (wartości ISO od ISO 50 do ISO 204800 można nastawiać jako rozszerzony zakres ISO), automatyczna (ISO 100-12800, możliwość wyboru górnej/dolnej granicy), filmy: Odpowiednik ISO 100–51200 (wartości ISO do ISO 102400 można nastawiać jako rozszerzony zakres ISO), automatyczna (ISO 100–12800, możliwość wyboru górnej/dolnej granicy)
Czas pracy baterii / akumulatora (fotografie)
Około 610 zdjęć (wizjer) / około 710 zdjęć (monitor LCD) (norma Camera & Imaging Products Association)
Typ wizjera
Wizjer elektroniczny (kolorowy) 1,3 cm (typ 0,5"), XGA OLED
Typ monitora
7,5 cm (3,0"), TFT
Firma Sony jest zaangażowana nie tylko w oferowanie produktów, usług i treści, które zapewniają ekscytujące wrażenia, ale też w pracę nad zerowym śladem ekologicznym firmy we wszystkich naszych działaniach biznesowych Dowiedz się więcej o firmie Sony i środowisku

Recenzje i nagrody

Co mówią użytkownicy