DOCZEPIANY MONITOR LCD CLM-FHD5

Pełne dane techniczne i charakterystyka

CLM-FHD5

LCD

Panel LCD
TFT (normalna czerń)
Rozmiar obrazu
5 cali
Kąt widzenia
Około 80° / około 80°
Optymalny rozmiar obrazu (ok.) (szer. × wys.)
110 × 61,9 mm
Rozdzielczość
1920 × 1080 pikseli
Współczynnik kształtu obrazu
16:9

Wymiary i waga

Wymiary (szer. x wys. x gł.)
Około 139 × 100 × 23,1 mm (bez wystających elementów)
Waga
Około 270 g (tylko jednostka centralna)

Dane ogólne

Zasilanie
Napięcie stałe 6,8 V (akumulator Sony z serii V, NP-FV50, NP-FV70, NP-FV100), Napięcie stałe 7,2 V (akumulator Sony z serii M, akumulator Sony z serii W), Napięcie stałe 7,4 V (akumulator Sony z serii V, NP-FV100A), Napięcie stałe 7,6 V (AC-PW10AM)
Pobór mocy
Około 5,5 W
Temperatura w warunkach przechowywania
Od około -20 °C do +60 °C

Interfejs

Wejścia / Wyjścia
Gniazdo wejścia HDMI: HDMI (typu A)(1); gniazdo zasilania: napięcie stałe 7,6 V, Wbudowane wyjście na głośniki: monofoniczny, około 0,5 W; gniazdo słuchawkowe: mini jack stereo Ø3,5(1)

Inne

Temperatura w środowisku pracy
Od około 0°C do 40°C

Zawartość opakowania

  • Adapter stopki(1)
  • Osłona przeciwsłoneczna(1)
  • Zasilacz(1)
  • Przewód HDMI (Mini HDMI) (około 45 cm, typ A–typ C)(1),
  • przewód HDMI (Micro HDMI) (około 45 cm, typ A–typ D)(1)
  • Pokrowiec(1)
  • Papierowa dokumentacja
Placeholder

Cechy

Doczepiany monitor LCD CLM-FHD5: obraz

Niewielki, zgodny z Full HD

Monitor CLM-FHD5 został zaprojektowany jako idealny dodatek do aparatów kompaktowych. Jest on w stanie wyświetlać obraz Full HD na większym ekranie, zastępując wizjer aparatów o wysokiej liczbie pikseli. Można go używać do precyzyjnego nastawiania ostrości.

Doczepiany monitor LCD CLM-FHD5: obraz

Powiększ obraz i przyjrzyj mu się dokładnie

Naciśnij środek przycisku ZOOM/SELECT, aby przełączać pomiędzy stopniami powiększenia: 1x, 3x, 6x. W przypadku powiększenia 3x i 6x obszar powiększony można przenieść w żądane miejsce, aby dokładnie sprawdzić ostrość, poprzez naciskanie przycisku ZOOM/SELECT (w górę / w dół / w lewo / w prawo).

Doczepiany monitor LCD CLM-FHD5: obraz

Funkcja wyróżniania krawędzi wyostrzonych obiektów umożliwia natychmiastową kontrolę ostrości

Funkcja wyróżniania krawędzi wyostrzonych obiektów dostępna w monitorze wyświetla w czerni i bieli cały obraz z wyłączeniem obszaru o względnie wysokiej ostrości, który jest wyświetlany na czerwono. Pozwala to natychmiastowo sprawdzić, czy ostrość została dobrze ustawiona. Ta funkcja jest także dostępna w przypadku powiększonych obszarów. Dla różnych powiększeń są używana różne poziomy wyróżniania.

Doczepiany monitor LCD CLM-FHD5: obraz

Funkcja wyświetlania przekłamań kolorów (False Color) pokazuje rozkład poziomów sygnału wideo

Wyświetla ona poziomy sygnału wideo całości wejściowego sygnału w postaci rozkładu kolorów. Dzięki temu użytkownik może dokładnie ustawiać i regulować poziomy ekspozycji. Używanych jest sześć kolorów — czerwień oznacza 108% (poziom sygnału wideo) lub więcej, a fiolet oznacza 3% (poziom sygnału wideo) lub mniej.

Doczepiany monitor LCD CLM-FHD5: obraz

Uproszczone sprawdzanie prześwietlenia / niedoświetlenia

Funkcja oznaczania poziomu wideo (Video Level Marker) koloryzuje określone poziomy jasności obrazu wideo, aby zapewnić optymalną ekspozycję i kolor skóry na wybranym przez użytkownika docelowym poziomie sygnału wideo. W odniesieniu do wybranego przez użytkownika poziomu kolor ciemnoszary oznacza niski poziom sygnału wideo (obszary o niskiej ekspozycji), a kolor jasnoszary oznacza wysoki poziom sygnału wideo (obszary o wysokiej ekspozycji).

Doczepiany monitor LCD CLM-FHD5: obraz

Wyświetlanie obrazów S-Log o naturalnej jasności

Funkcje S-Log Disp. Assist pozwalają wyświetlać obrazy S-Log o stopniu jasności i kontrastu zbliżonym do tego, który jest widoczny w zwykłym trybie fotografowania. Ułatwia to nastawianie ostrości i kontrolowanie zdjęcia. Umożliwiają one także zmianę jasności, gdy zdjęcia są wyświetlane w trybie S-Log Disp. Assist (S-Log Disp. Assist Gain Adjustment).

Doczepiany monitor LCD CLM-FHD5: obraz

Wyświetlanie znaczników większej liczby kadrów telewizyjnych

Wybierz odpowiednie proporcje kadru do nagrywania filmu. Wybierz kadr 80% lub 90% do wyświetlania w jednym z dwóch współczynników kształtu i zobacz, jak obraz zostanie przycięty pod kątem wyświetlania na telewizorze. Wybierz jedno z czterech ustawień znacznika zgodnie z konkretnymi warunkami odtwarzania obrazu w telewizorze: 80% (16:9), 90% (16:9), 80% (4:3) i 90% (4:3).

Doczepiany monitor LCD CLM-FHD5: obraz

Prosta obsługa dostosowana do potrzeb

Programowane przyciski C1 i C2 mogą zapewnić bezpośredni dostęp do jednej z ośmiu często używanych funkcji (wyróżnianie krawędzi wyostrzonych obiektów, przekłamania kolorów, oznaczania poziomów wideo, głośność, jasność, kontrast, ton koloru (faza/odcień), podświetlenie). Umożliwia to szybsze i bardziej intuicyjne fotografowanie. Domyślnie do przycisku C1 przypisana jest funkcja wyróżniania krawędzi wyostrzonych obiektów, a do przycisku C2 — funkcja wyświetlania przekłamań kolorów.

Doczepiany monitor LCD CLM-FHD5: obraz

Każdy odcień dokładnie widoczny

Aby zwiększyć czytelność obrazu, można dopasować jasność, kontrast, ton koloru, podświetlenie i temperaturę barwową (balans bieli ekranu) monitora do własnych potrzeb lub do warunków fotografowania. Ponadto funkcja podglądu umożliwia sprawdzanie wpływu ustawień przed ich zapisaniem.

Doczepiany monitor LCD CLM-FHD5: obraz

Większa zgodność z innymi markami aparatów

Tylko w idealnym świecie nie rozstajemy się z aparatami firmy Sony. Aby używanie monitora CLM-FHD5 było praktyczniejsze w prawdziwym świecie, można go w prosty sposób podłączyć do wielu różnych aparatów (nie tylko firmy Sony), które mają złącze HDMI, i uzyskać obraz wysokiej rozdzielczości oraz korzystać z funkcji podglądu na żywo.

Doczepiany monitor LCD CLM-FHD5: obraz

Elastyczność pracy pod wieloma kątami

Doskonały widok pod niemal każdym kątem. Adapter stopki, w którym osadzony jest monitor, może być obracany o 180 stopni w prawo i w lewo, a także przechylany o 90 stopni do przodu i do tyłu. Monitorem można więc swobodnie manipulować, niezależnie od tego, czy jest zamocowany na statywie, w uchwycie czy na innej stabilnej powierzchni.

Doczepiany monitor LCD CLM-FHD5: obraz

Zadbaj o odpowiednią pozycję

Górne i dolne otwory na mocowania pozwalają zamocować monitor zgodnie z własnymi upodobaniami (np. za pomocą śrub) do statywu, uchwytu lub innej stabilnej powierzchni, co pozwala swobodnie umieszczać monitor w bezpieczny sposób. Dzięki temu można wyświetlać obraz z praktycznie dowolnej pozycji, w każdej sytuacji.

Doczepiany monitor LCD CLM-FHD5: obraz

Słuchaj

Monitor CLM-FHD5 zapewnia nie tylko wyświetlanie bardzo dobrego obrazu. Umożliwia on także wyraźne odtwarzanie dźwięku nagrywanego bądź nagranego na filmie. Można to zrobić dyskretnie poprzez podłączenie słuchawek do wyjścia słuchawkowego lub używać wbudowanego głośnika monofonicznego.