Distagon T* FE 35 mm F1.4 ZA: obrazy
Distagon T* FE 35 mm F1.4 ZA: obrazy
Jasny, szerokokątny obiektyw ZEISS Distagon do aparatów z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu

Ten obiektyw ZEISS Distagon o ogniskowej 35 mm i jasności F1,4 jest przystosowany do współpracy z pełnoklatkowymi matrycami obrazu. Doskonale sprawdza się przy fotografowaniu na co dzień oraz robieniu zdjęć krajobrazów. Ułatwia też fotografowanie z ręki w pomieszczeniach i w warunkach słabego oświetlenia, na przykład nocą. Przy szerszym otwarciu 9-listkowej przysłony kołowej uzyskuje się małą głębię ostrości, która ułatwia nadanie miękkiego wyglądu nieostrym fragmentom tła na zdjęciach portretowych, ślubnych itp. — lista tematów, które można utrwalić tylko bardzo jasnym obiektywem F1,4, jest naprawdę długa. Minimalna odległość od fotografowanego obiektu wynosi 30 cm, dlatego możliwe jest także fotografowanie kwiatów i podobnych obiektów.

Zgodność
Pełnoklatkowe aparaty z mocowaniem typu E
Pełnoklatkowe aparaty z mocowaniem typu E
Aparaty z mocowaniem typu E i matrycą APS-C
Aparaty z mocowaniem typu E i matrycą APS-C
Przykładowe zdjęcia
Konfiguracja obiektywu

Produkty ZEISS słyną z jakości. Ten obiektyw został wyprodukowany i skalibrowany z przeznaczeniem do współpracy z urządzeniami Sony. Zastosowanie powłoki T* przyczynia się do poprawy kontrastu i kolorystyki obrazu.

Wykres MTF

Funkcja przeniesienia modulacji (MTF) określa zdolność obiektywu do reprodukcji drobnych szczegółów. Podstawę jej wyznaczenia stanowi pomiar kontrastu w obrazie przedstawiającym gęsto rozmieszczone linie.

Dane techniczne i charakterystyka

  • Stałoogniskowy obiektyw szerokokątny ZEISS 35 mm do pełnoklatkowych matryc obrazu

  • Powłoka przeciwodblaskowa ZEISS T* skutecznie osłabiająca poświatę

  • Bezpośredni napęd silnikiem SSM — szybkie i dokładne nastawianie ostrości

  • 9-listkowa przysłona kołowa: piękne rozmycie (bokeh) nieostrych fragmentów

  • Konstrukcja odporna na kurz i wilgoć

Minimalna odległość od obiektu
0,3 m (0,98 ft)
Maksymalne powiększenie (krotność)
0,18x
Średnica filtra (mm)
72 mm
Waga
630g (22,3 oz)

Zawartość opakowania

Osłona obiektywu (ALC-SH137: tulipanowa z mocowaniem bagnetowym), Przednia przykrywka obiektywu, Tylna przykrywka obiektywu, Torba

Firma Sony jest zaangażowana nie tylko w oferowanie produktów, usług i treści, które zapewniają ekscytujące wrażenia, ale też w pracę nad zerowym śladem ekologicznym firmy we wszystkich naszych działaniach biznesowych Dowiedz się więcej o firmie Sony i środowisku

Recenzje

Co mówią użytkownicy