E 30 mm F3.5 Macro: obrazy
E 30 mm F3.5 Macro: obrazy
Świat w zbliżeniu

E 30 mm F3,5: obiektyw do makrofotografii (SEL30M35)

Niewielki i lekki SEL30M35 jest prawdziwym obiektywem makro 1:1 o minimalnej odległości ustawiania ostrości 2,4 cm. Szczegóły w zbliżeniach charakteryzuje doskonała rozdzielczość i kontrast.

W połączeniu z aparatami α Sony z mocowaniem E obiektywy APS-C z mocowaniem E gwarantują uzyskanie efektów jak za pomocą większego aparatu.

Okragla przeslona gwarantujaca uzyskanie efektu bokeh
Płynne rozmywanie tła

W miejsce standardowej, wielokątnej przesłony, obiektyw ten został wyposażony w 7-głowicową, okrągłą przesłonę, gwarantującą uzyskanie bardziej naturalnego efektu rozmycia bokeh.

Wysoka jakość optyki

Asferyczne elementy obiektywu minimalizują zniekształcenia, a elementy ze szkła ED (Extra-low Dispersion) gwarantują doskonały kontrast, rozdzielczość i odwzorowanie kolorów.

Szybkie i inteligentne ustawianie ostrości

Mechanizm wewnętrznego ustawiania ostrości sprawia, że tubus obiektywu jest nieruchomy, co pozwoliło na uzyskanie bardziej kompaktowego rozmiaru, szybko działającej automatycznej regulacji ostrości i zredukowanych minimalnych odległości dla ustawiania ostrości.

Ilustracja konfiguracji obiektywu
Konfiguracja obiektywu

[1] Soczewka asferyczna  [2] Szkło ED (o bardzo małej dyspersji)

Funkcja przeniesienia modulacji obiektywu SEL30M35
Wykres MTF

[1] Kontrast (%)  [2] Odległość od środka optycznego obiektywu (mm)  [3] Częstotliwość przestrzenna  [4] 10 par linii/mm  [5] 30 par linii/mm  [6] Maks. przysłona  [7] Przysłona F8  [8] Wartości radialne  [9] Wartości styczne

Zaktualizowaliśmy tę stronę w celu wprowadzenia następującej poprawki: aparaty Sony z mocowaniem typu E nie zawierają stabilizatora obrazu SteadyShot. Wcześniejsza, błędna informacja została więc usunięta.

Dane techniczne i charakterystyka

  • Lekki, zwarty makroobiektyw zapewniający wysoką jakość obrazu

  • Idealny do fotografowania w zbliżeniu kwiatów, owadów

  • Wypełniające kadr zbliżenia dzięki powiększeniu 1:1

  • Minimalna odległość robocza między przetwornikiem obrazu a obiektem wynosząca 9,5 cm

  • Wyposażony w asferyczne elementy obiektywu i szkło ED

Minimalna odległość od obiektu
0,095 m (0,32 ft)
Maksymalne powiększenie (krotność)
1,0x
Średnica filtra (mm)
49 mm
Waga
138 g (4 7/8 oz)

Zawartość opakowania

Osłona obiektywu (ALC-SH113: zakłada jak przykrywka obiektywu), Przednia przykrywka obiektywu, Tylna przykrywka obiektywu

Firma Sony jest zaangażowana nie tylko w oferowanie produktów, usług i treści, które zapewniają ekscytujące wrażenia, ale też w pracę nad zerowym śladem ekologicznym firmy we wszystkich naszych działaniach biznesowych Dowiedz się więcej o firmie Sony i środowisku

Recenzje

Co mówią użytkownicy