FE 24mm F1.4 GM

Pełne dane techniczne i charakterystyka

SEL24F14GM

Parametry obiektywu

Mocowanie
Mocowanie Sony E
Format
Pełna klatka 35 mm
Ogniskowa (mm)
24
Ogniskowa w przeliczeniu na format 35 mm (APS-C)
36
Grupy/elementy obiektywu
10 - 13
Kąt widzenia (35 mm)
84゚
Kąt widzenia (APS-C)
61゚
Maksymalna przysłona (F)
1,4
Minimalna przysłona (F)
16
Listki przysłony
11
Przysłona kołowa
Tak
Minimalna odległość od obiektu
0,24 m (0,79 ft)
Maksymalne powiększenie (krotność)
0,17
Średnica filtra (mm)
67
Stabilizacja obrazu (SteadyShot)
– (zintegrowana z obudową)
Typ osłony
Tulipanowa z mocowaniem bagnetowym

Wymiary i waga

Wymiary (średn. × dł.)
75,4 × 92,4 mm (3 × 3-3/4")
Waga
445 g (15,7 oz)

Zawartość opakowania

  • Osłona (model): ALC-SH154
  • Przednia przykrywka obiektywu: ALC-F67S
  • Tylna przykrywka obiektywu: ALC-R1EM
  • Torba
Placeholder

Cechy

FE 24mm F1.4 GM: obraz

Niezwykła rozdzielczość F1.4 w ruchomym obiektywie stałoogniskowym

Zaawansowana technologia umożliwia uzyskanie doskonałej wydajności G Master oraz wysokiej rozdzielczości i naturalnego efektu bokeh nawet przy ustawieniu najwyższej wartości przysłony F1.4. Obiektyw jest zarówno kompaktowy, jak i najlżejszy w swojej klasie, co pozwala w pełni wykorzystać przenośność związaną z mocowaniem typu E. Zapewnia również szybki i precyzyjny napęd AF oraz wysoką sterowność i niezawodność – to doskonały wybór dla profesjonalistów.

FE 24mm F1.4 GM: obraz

Doskonała rozdzielczość w całym kadrze

Dwie soczewki XA (eXtreme Aspherical) w konstrukcji optycznej spełniającej surowe wymagania G Master umożliwiają uzyskanie stabilnej wysokiej rozdzielczości na całym obszarze obrazu. Trzy soczewki ze szkła ED (Extra-low Dispersion) skutecznie redukują aberrację chromatyczną. Ta innowacyjna konstrukcja optyczna minimalizuje odblaski strzałkowe, co pozwala na odpowiednie odwzorowanie punktowych źródeł światła.

Sprawdź

FE 24mm F1.4 GM: obraz

Soczewki ze szkła ED pozwalają kontrolować aberrację kolorów

Aby zminimalizować osiową i boczną aberrację chromatyczną i tym samym zapewnić optymalną ostrość całego obrazu, w obiektywie zastosowano trzy soczewki ze szkła niskodyspersyjnego ED (Extra-low Dispersion).

Sprawdź

FE 24mm F1.4 GM: obraz

Wspaniała konstrukcja optyczna, która wiernie odwzorowuje punktowe źródła światła

Nowoczesna konstrukcja optyczna wykorzystująca dwa precyzyjne elementy XA pozwala ograniczyć odblaski strzałkowe – to częsty problem związany z aberracją w obiektywach z dużą przesłoną. Odblaski strzałkowe to zjawisko nienaturalnego rozkładania się punktowych źródeł światła, przypominające ptaka rozwijającego skrzydła. Efekt nasila się na obrzeżach obrazu. Naturalna reprodukcja źródeł punktowych jest szczególnie ważna przy scenach z gwiazdami lub światłami miasta.

Sprawdź

Ilustracja objaśniająca strukturę powłoki Nano AR

Powłoka Nano AR redukująca odblaski

Nasza oryginalna technologia Nano AR to doskonałe rozwiązanie, które pozwala ograniczyć odbijanie się światła wewnątrz obiektywu mogące powodować odblaski i „duszki”. Dzięki temu można uzyskać maksymalny kontrast i maksymalną jasność w najróżniejszych warunkach. (1. Powłoka Nano AR / 2. Szkło / 3. Światło przechodzące)

Sprawdź

FE 24mm F1.4 GM: obraz

Małe wymiary i lekka konstrukcja

Nowa optyczna konstrukcja zmniejsza średnicę obiektywu, wykorzystując dwa elementy XA – jeden przy przednim obiektywie. W połączeniu z nowym systemem do ustawiania ostrości DDSSM waży ona zaledwie 445 g. Mniejsza waga i mniejszy rozmiar sprawiają, że ten obiektyw idealnie nadaje się do kompaktowych korpusów z mocowaniem typu E.

FE 24mm F1.4 GM: obraz

Piękniejszy efekt dzięki 11 listkom przysłony

Przysłona obiektywu zbudowana jest z 11 listków (to najczęstsza liczba w obiektywach α) i ma kształt koła, który jest utrzymywany, nawet gdy obiektyw jest przysłonięty o jeden stopień lub dwa. Dzięki temu łatwo jest uzyskać piękny i sferyczny efekt bokeh. Efekt jest delikatny i równy, co pozwala mocno uwydatnić obiekt.

Sprawdź

FE 24mm F1.4 GM: obraz

Nowy wydajny system DDSSM został zoptymalizowany pod kątem tego obiektywu

Nowy, wydajny system DDSSM (Direct Drive SSM) do ustawiania ostrości pozwolił zmniejszyć rozmiary i obniżyć wagę, a jednocześnie zapewnia trzy razy większy ciąg niż poprzedni system. Nowe możliwości systemu DDSSM pozwalają na szybsze, bardziej precyzyjne i cichsze automatyczne ustawienie ostrości, dając doskonałe rezultaty podczas filmowania i fotografowania.

Sprawdź

FE 24mm F1.4 GM: obraz

Łatwe wyłączanie dźwięku klikania podczas filmowania

Pierścień przysłony zapewnia natychmiastową reakcję, której profesjonaliści potrzebują zarówno do robienia zdjęć, jak i nagrywania filmów. Zależnie od potrzeb można włączyć lub wyłączyć pracę skokową. W trybie pracy skokowej pierścień wydaje dźwięk kliknięcia ułatwiający precyzyjne ustalenie zakresu obrotu, co jest dobrym wyborem w przypadku robienia zdjęć. Po wyłączeniu pracy skokowej pierścień przysłony działa płynniej i ciszej, zapewniając sprawną i cichą kontrolę podczas filmowania.

Sprawdź

FE 24mm F1.4 GM: obraz

Płynne, uniwersalne działanie

Przycisk blokady ostrości można dostosować w menu. Użytkownik może użyć drugiej funkcji przycisku blokady ostrości, np. włączyć siatkę linii, która pozwala sprawdzić kompozycję podczas robienia zdjęć krajobrazów, albo włączyć regulację balansu bieli, aby dostosować go do warunków oświetlenia lub stworzyć określoną atmosferę.

Sprawdź

Duża niezawodność w trudnych warunkach

Pierścień regulacji ostrości obłożony jest gumowym materiałem, który ułatwia sterowanie przy niskich temperaturach. Blokada osłony obiektywu zapobiega jego otwarciu przy transporcie, a konstrukcja odporna na kurz i wilgoć przyczynia się do lepszych wyników podczas zdjęć robionych na dworze.

Sprawdź

FE 24mm F1.4 GM: obraz

Wszechstronny system nastawiania ostrości w zasięgu palców

Za pomocą przełącznika trybu ostrości można szybko przełączać tryb ręcznego i automatycznego nastawiania ostrości, co pozwala dostosować się do zmiennych warunków.

FE 24mm F1.4 GM: obraz

Przednia soczewka pokryta fluorytową powłoką

Fluorowa powłoka przedniej soczewki chroni przed zanieczyszczeniami (odciskami palców, kurzem, wodą, olejem i błotem) i ułatwia czyszczenie.

Sprawdź

FE 24mm F1.4 GM: obraz

Doskonały czas reakcji i liniowa regulacja ostrości

Pierścień regulacji ostrości ma funkcję Linear Response MF, która odpowiada za doskonałą i dynamiczną kontrolę ostrości w trybie ręcznym. Ostrość zmienia się liniowo wskutek obrotu pierścienia regulacji ostrości, co zapewnia precyzję niezbędną do szybkiego i dokładnego ustawienia ostrości.

Sprawdź