E 20 mm F2.8: obrazy
E 20 mm F2.8: obrazy
Kompaktowy szerokokątny obiektyw stałoogniskowy

E 20 mm F2,8: stałoogniskowy obiektyw szerokokątny (SEL20F28)

Smukly (20,4 mm) i lekki obiektyw typu „nalesnik” gwarantuje niezwykle efekty. Idealnie nadaje sie do zdjec we wnetrzach, fotografii przyrodniczej i wykonywania szybkich ujec.

W połączeniu z aparatami α Sony z mocowaniem E obiektywy APS-C z mocowaniem E gwarantują uzyskanie efektów jak za pomocą większego aparatu.

Przysłona kołowa: większą miękkość nieostrych fragmentów obrazu
Miękko rozmyte tło

Zamiast standardowej przysłony w kształcie wielokąta w obiektywie zastosowano 7-listkową przysłonę kołową, gwarantującą uzyskanie bardziej naturalnego efektu rozmycia „bokeh”.

Wysoka jakosc optyki

Asferyczne elementy obiektywu utrzymują kontrast na wysokim poziomie (nawet przy szeroko otwartej przesłonie) oraz minimalizują zakłócenia i płaskość obrazu.

Szybkie i inteligentne ustawianie ostrości

Mechanizm wewnetrznego ogniskowania gwarantuje szybsze i bardziej precyzyjne automatyczne ustawianie ostrosci oraz umozliwia konstruowanie obiektywów o mniejszej masie, w których dodatkowo ustawienie ostrosci mozliwe jest od mniejszej odleglosci.

Zaktualizowaliśmy tę stronę w celu wprowadzenia następującej poprawki: aparaty Sony z mocowaniem typu E nie posiadają stabilizatora obrazu SteadyShot. Wcześniejsza, błędna informacja została więc usunięta.

Dane techniczne i charakterystyka

  • Wyjątkowo smukła (20,4 mm) i lekka konstrukcja z metalowym wykończeniem

  • Soczewki asferyczne redukują zniekształcenia i aberrację

  • Okragła przesłona umożliwiająca uzyskanie efektu rozmycia

  • Płynna, cicha praca systemu AF

  • Ogniskowa w przeliczeniu na format APS-C: 30 mm

Minimalna odległość od obiektu
0,2 m (0,66 ft)
Maksymalne powiększenie (krotność)
0,12x
Średnica filtra (mm)
49 mm
Waga
69 g (2,4 oz)

Zawartość opakowania

Osłona obiektywu (ALC-SH113: zakłada jak przykrywka obiektywu), Przednia przykrywka obiektywu, Tylna przykrywka obiektywu

Firma Sony jest zaangażowana nie tylko w oferowanie produktów, usług i treści, które zapewniają ekscytujące wrażenia, ale też w pracę nad zerowym śladem ekologicznym firmy we wszystkich naszych działaniach biznesowych Dowiedz się więcej o firmie Sony i środowisku

Recenzje

Co mówią użytkownicy