E 18 – 55 mm F3.5-5.6 OSS: obrazy
Kompaktowy obiektyw zoom 3x ze stabilizacją obrazu

E 18 – 55 mm F3,5-5,6 OSS: obiektyw zmiennoogniskowy (SEL1855)

Obiektyw SEL-1855 pozwala na komfortowe kadrowanie i rejestrowanie krajobrazów, szybkich ujec, portretów i innych rodzajów zdjec. Wbudowana stabilizacja obrazu gwarantuje, ze wszystkie obrazy beda wyrazne, nawet gdy zostana robione z reki i w slabym swietle.

W połączeniu z aparatami α Sony z mocowaniem E obiektywy APS-C z mocowaniem E gwarantują uzyskanie efektów jak za pomocą większego aparatu.

Płynne, pozbawione rozmazań obrazy

Wbudowana w obiektyw stabilizacja obrazu Optical SteadyShot gwarantuje uzyskanie plynnych, pozbawionych rozmazan zdjec i filmów wideo, nawet przy ujeciach z reki.

Okragla przeslona gwarantujaca uzyskanie efektu bokeh
Płynne rozmywanie tła

W miejsce standardowej, wielokątnej przesłony, obiektyw ten został wyposażony w 7-głowicową, okrągłą przesłonę, gwarantującą uzyskanie bardziej naturalnego efektu rozmycia bokeh.

Wysoka jakość optyki

Asferyczne elementy obiektywu utrzymują kontrast na wysokim poziomie (nawet przy szeroko otwartej przesłonie) oraz minimalizują zakłócenia i płaskość obrazu.

Szybkie i inteligentne ustawianie ostrości

Mechanizm wewnętrznego ustawiania ostrości sprawia, że tubus obiektywu jest nieruchomy, co pozwoliło na uzyskanie bardziej kompaktowego rozmiaru, szybko działającej automatycznej regulacji ostrości i zredukowanych minimalnych odległości dla ustawiania ostrości.

Ilustracja konfiguracji obiektywu
Konfiguracja obiektywu

[1] Soczewka asferyczna

Funkcja przeniesienia modulacji obiektywu SEL1855
Wykres MTF

[1] Kontrast (%)  [2] Odległość od środka optycznego obiektywu (mm)  [3] 18 mm  [4] 55 mm  [5] Częstotliwość przestrzenna  [6] 10 par linii/mm  [7] 30 par linii/mm  [8] Maks. przysłona  [9] Przysłona F8  [10] Wartości radialne  [11] Wartości styczne

Dane techniczne i charakterystyka

  • Kompaktowy, lekki i uniwersalny obiektyw z zoomem 3x

  • Wysokiej jakości wykończenie ze stopu aluminium

  • Wbudowany stabilizator obrazu (Optical SteadyShot)

  • Okragła przesłona umożliwiająca uzyskanie efektu rozmycia

  • Ogniskowa w przeliczeniu na format 35 mm: 27 – 82,5 mm

Minimalna odległość od obiektu
0,25 m (0,82 ft)
Maksymalne powiększenie (krotność)
0,3 x
Średnica filtra (mm)
49 mm
Waga
194 g (6,9 oz)

Zawartość opakowania

Osłona obiektywu (ALC-SH112: tulipanowa z mocowaniem bagnetowym), Przednia przykrywka obiektywu, Tylna przykrywka obiektywu

Firma Sony jest zaangażowana nie tylko w oferowanie produktów, usług i treści, które zapewniają ekscytujące wrażenia, ale też w pracę nad zerowym śladem ekologicznym firmy we wszystkich naszych działaniach biznesowych Dowiedz się więcej o firmie Sony i środowisku

Recenzje

Co mówią użytkownicy