E 18 – 55 mm F3.5-5.6 OSS: obrazy
Kompaktowy obiektyw zoom 3x ze stabilizacją obrazu

E 18 – 55 mm F3,5-5,6 OSS: obiektyw zmiennoogniskowy (SEL1855)

Obiektyw SEL1855 pozwala na komfortowe kadrowanie i rejestrowanie krajobrazów, szybkich ujęć, portretów i innych rodzajów zdjęć. Wbudowana stabilizacja obrazu gwarantuje ich wyrazistość, nawet gdy będą robione z ręki i w słabym świetle.

W połączeniu z aparatami α Sony z mocowaniem E obiektywy APS-C z mocowaniem E gwarantują uzyskanie efektów jak za pomocą większego aparatu.

Płynne, pozbawione rozmazań obrazy

Wbudowana w obiektyw stabilizacja obrazu Optical SteadyShot gwarantuje uzyskanie plynnych, pozbawionych rozmazan zdjec i filmów wideo, nawet przy ujeciach z reki.

Okragla przeslona gwarantujaca uzyskanie efektu bokeh
Płynne rozmywanie tła

W miejsce standardowej, wielokątnej przesłony, obiektyw ten został wyposażony w 7-głowicową, okrągłą przesłonę, gwarantującą uzyskanie bardziej naturalnego efektu rozmycia „bokeh”.

Wysoka jakosc optyki

Asferyczne elementy obiektywu utrzymują kontrast na wysokim poziomie (nawet przy szeroko otwartej przesłonie) oraz minimalizują zakłócenia i płaskość obrazu.

Szybkie i inteligentne ustawianie ostrości

Mechanizm wewnetrznego ustawiania ostrosci sprawia, ze tubus obiektywu jest nieruchomy, co pozwolilo na uzyskanie bardziej kompaktowego rozmiaru, szybko dzialajacej automatycznej regulacji ostrosci i zredukowanych minimalnych odleglosci dla ustawiania ostrosci.

Dane techniczne i charakterystyka

  • Kompaktowy, lekki i uniwersalny obiektyw z zoomem 3x

  • Wysokiej jakości wykończenie ze stopu aluminium

  • Wbudowany stabilizator obrazu (Optical SteadyShot)

  • Okragła przesłona umożliwiająca uzyskanie efektu rozmycia

  • Ogniskowa w przeliczeniu na format 35 mm: 27 – 82,5 mm

Minimalna odległość od obiektu
0,25 m (0,82 ft)
Maksymalne powiększenie (krotność)
0,3 x
Średnica filtra (mm)
49 mm
Waga
194 g (6,9 oz)

Zawartość opakowania

Osłona obiektywu (ALC-SH112: tulipanowa z mocowaniem bagnetowym), Przednia przykrywka obiektywu, Tylna przykrywka obiektywu

Firma Sony jest zaangażowana nie tylko w oferowanie produktów, usług i treści, które zapewniają ekscytujące wrażenia, ale też w pracę nad zerowym śladem ekologicznym firmy we wszystkich naszych działaniach biznesowych Dowiedz się więcej o firmie Sony i środowisku

Recenzje

Co mówią użytkownicy