E 18–200 mm F3.5–6.3 OSS LE: obrazy
Uniwersalny, lekki obiektyw zoom 11x

E 18–200 mm F3,5–6,3 OSS LE (SEL18200LE)

Obiektyw SEL18200LE — mniejszy i lżejszy od porównywalnych konstrukcji — pokrywa uniwersalny zakres ogniskowych, od szerokiego kąta po teleobiektyw. Doskonale sprawdza się w roli obiektywu „podróżnego” o dużej krotności zoomu.

W połączeniu z aparatami α Sony z mocowaniem E obiektywy APS-C z mocowaniem E gwarantują uzyskanie efektów jak za pomocą większego aparatu.

Płynne, pozbawione rozmazań obrazy

Wbudowana w obiektyw stabilizacja obrazu Optical SteadyShot gwarantuje uzyskanie plynnych, pozbawionych rozmazan zdjec i filmów wideo, nawet przy ujeciach z reki.

Okragla przeslona gwarantujaca uzyskanie efektu bokeh
Płynne rozmywanie tła

W miejsce standardowej, wielokątnej przesłony, obiektyw ten został wyposażony w 7-głowicową, okrągłą przesłonę, gwarantującą uzyskanie bardziej naturalnego efektu rozmycia bokeh.

Wysoka jakość optyki

Asferyczne elementy obiektywu minimalizują zniekształcenia, a elementy ze szkła ED (Extra-low Dispersion) gwarantują doskonały kontrast, rozdzielczość i odwzorowanie kolorów.

Szybkie i inteligentne ustawianie ostrości

Mechanizm wewnętrznego ustawiania ostrości sprawia, że tubus obiektywu jest nieruchomy, co pozwoliło na uzyskanie bardziej kompaktowego rozmiaru, szybko działającej automatycznej regulacji ostrości i zredukowanych minimalnych odległości dla ustawiania ostrości.

Ilustracja konfiguracji obiektywu
Konfiguracja obiektywu

[1] Soczewka asferyczna  [2] Szkło ED (o bardzo małej dyspersji)

Funkcja przeniesienia modulacji obiektywu SEL18200LE
Wykres MTF

[1] Kontrast (%)  [2] Odległość od środka optycznego obiektywu (mm)  [3] 18 mm  [4] 200 mm  [5] Częstotliwość przestrzenna  [6] 10 par linii/mm  [7] 30 par linii/mm  [8] Maks. przysłona  [9] Przysłona F8 [10] Wartości radialne  [11] Wartości styczne

Dane techniczne i charakterystyka

  • Teleobiektyw zmiennoogniskowy o krotności zoomu 11x

  • Wszechstronność zastosowań dzięki szerokiemu zakres ogniskowych

  • Stabilizacja Optical SteadyShot pozwala na wolne od rozmyć zdjęcia z ręki

  • Zaawansowana optyka z 4 asferycznymi powierzchniami

  • Ogniskowa w przeliczeniu na format 35 mm: 27 – 300 mm

Minimalna odległość od obiektu
0,5 m (1,64 ft)
Maksymalne powiększenie (krotność)
0,27x
Średnica filtra (mm)
62 mm
Waga
460 g (16,3oz.) (bez uchwytu do statywu)

Zawartość opakowania

Osłona obiektywu (ALC-SH124: tulipanowa z mocowaniem bagnetowym), Przednia przykrywka obiektywu, Tylna przykrywka obiektywu

Firma Sony jest zaangażowana nie tylko w oferowanie produktów, usług i treści, które zapewniają ekscytujące wrażenia, ale też w pracę nad zerowym śladem ekologicznym firmy we wszystkich naszych działaniach biznesowych Dowiedz się więcej o firmie Sony i środowisku

Recenzje

Co mówią użytkownicy