E 16 mm F2.8: obrazy
Lekki, niskoprofilowy obiektyw do codziennego użytku

E 16 mm F2,8: obiektyw szerokokątny (SEL16F28)

Obiektyw SEL-16F28 laczy smukla budowe z szerokim katem widzenia 16 mm oraz duza przeslona maks. F2.8. Idealnie sprawdza sie zarówno w fotografii wnetrz, jak i majestatycznych scenerii.

W połączeniu z aparatami α Sony z mocowaniem E obiektywy APS-C z mocowaniem E gwarantują uzyskanie efektów jak za pomocą większego aparatu.

Przysłona kołowa: większą miękkość nieostrych fragmentów obrazu
Miękko rozmyte tło

Zamiast standardowej przysłony w kształcie wielokąta w obiektywie zastosowano 7-listkową przysłonę kołową, gwarantującą uzyskanie bardziej naturalnego efektu rozmycia „bokeh”.

Wysoka jakość optyki

Asferyczne elementy obiektywu utrzymują kontrast na wysokim poziomie (nawet przy szeroko otwartej przesłonie) oraz minimalizują zakłócenia i płaskość obrazu.

Szybkie i inteligentne ustawianie ostrości

Mechanizm wewnetrznego ustawiania ostrosci sprawia, ze tubus obiektywu jest nieruchomy, co pozwolilo na uzyskanie bardziej kompaktowego rozmiaru, szybko dzialajacej automatycznej regulacji ostrosci i zredukowanych minimalnych odleglosci dla ustawiania ostrosci.

Zaktualizowaliśmy tę stronę w celu wprowadzenia następującej poprawki: aparaty Sony z mocowaniem typu E nie posiadają stabilizatora obrazu SteadyShot. Wcześniejsza, błędna informacja została więc usunięta.

Dane techniczne i charakterystyka

  • Wyjątkowo smukła (22,5 mm) i lekka konstrukcja

  • Wysoka jakość wykończenia z aluminium

  • Zaawansowany układ optyczny z soczewkami asferycznymi

  • Idealny przy fotografowaniu i nagrywaniu filmów

  • Ogniskowa w przeliczeniu na format 35 mm: 24 mm

Minimalna odległość od obiektu
0,24 m (0,8 ft)
Maksymalne powiększenie (krotność)
0.078x
Średnica filtra (mm)
49 mm
Waga
67 g (2,4 oz)

Zawartość opakowania

Przednia przykrywka obiektywu, Tylna przykrywka obiektywu

Firma Sony jest zaangażowana nie tylko w oferowanie produktów, usług i treści, które zapewniają ekscytujące wrażenia, ale też w pracę nad zerowym śladem ekologicznym firmy we wszystkich naszych działaniach biznesowych Dowiedz się więcej o firmie Sony i środowisku

Recenzje

Co mówią użytkownicy