FE 12-24mm F4 G

Pełne dane techniczne i charakterystyka

SEL1224G

Parametry obiektywu

Mocowanie
Mocowanie Sony E
Format
Pełna klatka 35 mm
Ogniskowa (mm)
12–24
Ogniskowa w przeliczeniu na format 35 mm (APS-C)
18–36
Grupy/elementy obiektywu
13-17
Kąt widzenia (35 mm)
122゚–84゚
Kąt widzenia (APS-C)
99°–61°
Maksymalna przysłona (F)
4
Minimalna przysłona (F)
22
Listki przysłony
7
Przysłona kołowa
Tak
Minimalna odległość od obiektu
0,28 m (0,92 ft)
Maksymalne powiększenie (krotność)
0,14
Średnica filtra (mm)
– (niedołączane)
Stabilizacja obrazu (SteadyShot)
– (zintegrowana z obudową)
System zoomu
Ręczny
Zgodność telekonwertera (×1,4)
-
Zgodność telekonwertera (×2,0)
-
Typ osłony
Tulipanowa z nieruchomym ekranem

Wymiary i waga

Wymiary (średn. × dł.)
87 x 117,4 mm (3-1/2 x 4-5/8˝)
Waga
565 g (20 oz)

Zawartość opakowania

  • Przednia przykrywka obiektywu: Dedykowana
  • Tylna przykrywka obiektywu: ALC-R1EM
  • Torba
Placeholder

Cechy

FE 12-24mm F4 G: obraz

Wysoka rozdzielczość przy bardzo szerokich kątach

Obejmujący najszerszy możliwy zakres w przypadku pełnoklatkowego obiektywu z mocowaniem typu E, zoom obiektywu FE 12-24mm F4 G oferuje niespotykany potencjał ekspresji podczas fotografowania pejzaży, krajobrazów miejskich, architektury i innych rozległych obiektów. Zaawansowana superszerokokątna optyka pozwala uchwycić rozległe sceny z wyrazistą perspektywą, zapewniając jednocześnie znakomitą rozdzielczość i wyrazistość.

FE 12-24mm F4 G: obraz

Doskonała rozdzielczość w całym kadrze

Cztery soczewki asferyczne w innowacyjnym układzie optycznym skutecznie eliminują aberracje, które bywają problematyczne w przypadku obiektywów szerokokątnych. Ten niezwykły obiektyw umożliwia uzyskanie doskonałej rozdzielczości w całym zakresie ogniskowych, która jest w pełni zgodna z koncepcją G Lens.

Sprawdź

FE 12-24mm F4 G: obraz

Większa rozdzielczość i kontrast dzięki szkłu Super ED

Jedna soczewka ze szkła Super ED (o bardzo małej dyspersji) i trzy elementy ze szkła ED są rozmieszczone strategicznie w celu zminimalizowania aberracji chromatycznej. Dzięki skutecznej redukcji aberracji chromatycznej uzyskano poprawę ostrości i klarowności obrazu.

Sprawdź

FE 12-24mm F4 G: obraz

Czystość i kontrast w dowolnym świetle

Firmowa powłoka Sony Nano AR eliminuje niepożądane odbicia, które mogą powodować powstawanie poświaty i tzw. duszków przy fotografowaniu pod światło oraz w innych wymagających warunkach, zapewniając niezmiennie wysoki kontrast i wyrazistość. Zredukowanie poświaty w szerokim zakresie kątów padania światła zapewnia większą elastyczność kadrowania i kompozycji. (1. Powłoka Nano AR / 2. Szkło / 3. Światło przechodzące)

Sprawdź

FE 12-24mm F4 G: obraz

Kompaktowy, lekki i przenośny

Zaawansowany układ optyczny pozwala na znaczne zmniejszenie całkowitej długości tubusu obiektywu, a także średnicy przedniego elementu, a jednocześnie zapewnia najwyższe możliwe parametry optyczne niezależnie od ogniskowej i ustawień przesłony. Niewielkie wymiary i waga 565 g (20 oz) sprawiają, że jest to idealny obiektyw dla osób, dla których liczy się łatwe przenoszenie i mobilność.

FE 12-24mm F4 G: obraz

Cichy i szybki system AF do zdjęć oraz filmów

Chociaż prędkość i precyzja systemu AF są niezbędne do szybkiego rejestrowania i niezawodnego śledzenia obiektu, cicha praca aparatu jest niezwykle ważna podczas nagrywania filmów. Ten obiektyw wyposażony jest w zaawansowany wewnętrzny mechanizm ostrości, za który odpowiada silnik Direct Drive SSM firmy Sony (DDSSM), który zapewnia szybkie i dokładne śledzenie ostrości oraz płynną, cichą pracę urządzenia.

Sprawdź

Zalety przy nagrywaniu filmów

Maks. przysłona F4 w całym zakresie ogniskowych umożliwia robienie zdjęć przy stałej ekspozycji. Zaawansowany system AF ze znakomitą szybkością i dokładnością umożliwia precyzyjne śledzenie obiektów przy zachowaniu szerokiego kąta i pozwala na uzyskanie imponującej perspektywy filmowej.

FE 12-24mm F4 G: obraz

Płynne, uniwersalne działanie

Programowalny przycisk blokady ostrości, któremu można przypisać inne funkcje, dodatkowo ułatwia obsługę, a przełącznik AF/MF ustawia tryb pracy obiektywu zależnie od sytuacji. Ręczne nastawianie ostrości jest szybkie i pozwala na reakcję z minimalnym, niemal niezauważalnym opóźnieniem.

Sprawdź

FE 12-24mm F4 G: obraz

Duża niezawodność w trudnych warunkach

Konstrukcja obiektywu jest odporna na kurz oraz wilgoć i zapewnia dodatkową ochronę i niezawodną pracę w trudnych warunkach. Większa pewność podczas fotografowania przy wietrze lub w kropiącym deszczu.

Sprawdź

FE 12-24mm F4 G: obraz

Zintegrowana osłona obiektywu

Wbudowana osłona obiektywu skutecznie blokuje padające światło, które może powodować powstawanie poświaty i tzw. duszków, a także pozwala zachować wyrazistość i kontrast obrazu nawet przy najszerszych kątach obiektywu. Znajdującą się w zestawie przykrywkę obiektywu nakłada się bezpośrednio na wbudowaną osłonę.