E 10 – 18 mm F4 OSS: obrazy
E 10 – 18 mm F4 OSS: obrazy
Superszerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy

E 10 – 18 mm F4 OSS (SEL1018)

Od szerokich krajobrazów po ujęcia wnętrz z niezwykłą perspektywą — wszystkie zdjęcia wykonywane są z całkowitą precyzją, nawet w warunkach słabego oświetlenia.

W połączeniu z aparatami α Sony z mocowaniem E obiektywy APS-C z mocowaniem E gwarantują uzyskanie efektów jak za pomocą większego aparatu.

Płynne, pozbawione rozmazań obrazy

Wbudowana w obiektyw stabilizacja obrazu Optical SteadyShot gwarantuje uzyskanie plynnych, pozbawionych rozmazan zdjec i filmów wideo, nawet przy ujeciach z reki.

Okragla przeslona gwarantujaca uzyskanie efektu bokeh
Płynne rozmywanie tła

W miejsce standardowej, wielokątnej przesłony, obiektyw ten został wyposażony w 7-głowicową, okrągłą przesłonę, gwarantującą uzyskanie bardziej naturalnego efektu rozmycia „bokeh”.

Wysoka jakość optyki

Asferyczne części obiektywu minimalizują szumy, a szklane elementy ED (Extra-low Dispersion) zapewniają pierwszorzędny kontrast i rozdzielczość, nawet przy długości ogniskowej 10 mm.

Szybkie i inteligentne ustawianie ostrości

Mechanizm wewnetrznego ustawiania ostrosci sprawia, ze tubus obiektywu jest nieruchomy, co pozwolilo na uzyskanie bardziej kompaktowego rozmiaru, szybko dzialajacej automatycznej regulacji ostrosci i zredukowanych minimalnych odleglosci dla ustawiania ostrosci.

Dane techniczne i charakterystyka

  • Minimalna ogniskowa 10 mm: możliwość uzyskania wyjątkowo szerokiego kąta ujęcia

  • Maksymalny otwór przysłony F4: brak szumów nawet przy fotografowaniu w słabym świetle

  • Szkło Super ED minimalizujące zniekształcenia i poprawiające ostrość obrazów

  • Stabilizacja Optical SteadyShot pozwala na wolne od rozmyć zdjęcia z ręki

  • Ogniskowa w przeliczeniu na format 35 mm: 15 – 27 mm

Minimalna odległość od obiektu
0,25 m (0,82 ft)
Maksymalne powiększenie (krotność)
0,1x
Średnica filtra (mm)
62 mm
Waga
225 g (8 oz)

Zawartość opakowania

Osłona obiektywu (ALC-SH123: tulipanowa z mocowaniem bagnetowym), Przednia przykrywka obiektywu, Tylna przykrywka obiektywu

Firma Sony jest zaangażowana nie tylko w oferowanie produktów, usług i treści, które zapewniają ekscytujące wrażenia, ale też w pracę nad zerowym śladem ekologicznym firmy we wszystkich naszych działaniach biznesowych Dowiedz się więcej o firmie Sony i środowisku

Recenzje i nagrody

Co mówią użytkownicy