7.2-kanałowy amplituner do kina domowego | STR-DN1080: obrazy
7.2-kanałowy amplituner do kina domowego | STR-DN1080: obrazy
7.2-kanałowy amplituner do kina domowego | STR-DN1080: obrazy
STR-DN1080, Produkt Roku What Hi-Fi?
Najlepszy wzmacniacz kina domowego

Serwis What Hi-Fi?, założony w 1976 r., to najlepsze na świecie niezależne źródło informacji dla nabywców i posiadaczy sprzętu hi-fi i urządzeń domowej rozrywki.

Ikona 5 gwiazdek od serwisu What Hi-Fi?
Podsumowanie najważniejszych właściwości
Dźwięk o wysokiej rozdzielczości
Tak, jak chcieli artyści

Słuchając dźwięku o wysokiej rozdzielczości w jakości lepszej niż na płycie CD, poczujesz się jak w studiu. Wszystkie elementy — od sygnału po głośniki — spaja pasja do muzyki, co sprawia wrażenie, że artysta występuje tuż przed Tobą.

Wszechstronne. Wyrafinowane. Zaawansowane.

Model STR-DN1080 umożliwia użycie różnych rozwiązań głośników i oferuje obsługę technologii DTS:X oraz Dolby Atmos. Dzięki temu może odtwarzać wspaniały, kinowy dźwięk przestrzenny o intensywnym brzmieniu, który łatwo dopasować do własnych potrzeb.

Doskonała kompozycja domowego sprzętu audio

W modelu STR-DN1080 zastosowano rozwiązanie elastycznych głośników, które radzą sobie z każdym pomieszczeniem. Dzięki temu bez względu na konfigurację można zawsze cieszyć się idealnymi wrażeniami przy słuchaniu.  

Jakość jak w kinie

Pionierska technologia pola dźwiękowego łączy w sobie zaawansowane funkcje kalibracji dźwięku z płynną relokacją głośników. W efekcie powstaje fantastyczny kinowy dźwięk, który o klasę wyprzedza wszystko, czego można było dotąd posłuchać w domu.

Oczekuj na Inferno w standardzie 4K Ultra HD

Bezproblemowa kalibracja dźwięku

Dzięki połączeniu technologii kalibracji audio z wirtualną relokacją głośników funkcja D.C.A.C EX automatycznie optymalizuje częstotliwości głośników oraz wprowadza korekty czasowe i fazowe, tworząc pole dźwiękowe idealnie dostosowane do pokoju.  

Wyraźny obraz dzięki HDR

Obsługa przekazywania sygnału HDR (High Dynamic Range) pozwala na znaczną poprawę kontrastu i jasności obrazu. Zwiększa się też liczba szczegółów w cieniach i światłach, co ożywia barwy i pozwala dostrzec jeszcze więcej detali. Obsługiwane są także najnowsze standardy HDR, takie jak HDR10, HLG (Hybrid Log-Gamma) czy Dolby® Vision™.

Suwak HDR
TRADYCYJNE
HDR
HDR
Optymalna reprodukcja dźwięku
Obsługiwane formaty
Formaty plików z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości

Model STR-DN1080 obsługuje szeroki zakres formatów dźwięku o wysokiej rozdzielczości, w tym DSD i Linear PCM. Możliwe jest też odtwarzanie przy użyciu łączności USB i DLNA, a obsługa wielu kanałów zapewnia wysoką jakość dźwięku przestrzennego.

Łatwy dostęp do muzyki

Łatwy dostęp do świata muzyki i innych zasobów dzięki technologiom Chromecast (wcześniej Google Cast™) i Spotify Connect.

Wbudowany Chromecast
Wbudowany Chromecast

Możesz przesyłać strumieniowo muzykę, radio internetowe i podcasty ze swojego smartfona, tabletu lub laptopa do urządzenia audio. Wystarczy nacisnąć przycisk Cast.

Spotify
Spotify Connect

Teraz, korzystając z urządzenia audio, możesz słuchać muzyki z serwisu Spotify z aplikacją w roli pilota.

Transmisja strumieniowa dzięki wbudowanemu Chromecastowi

Przesyłaj strumieniowo muzykę, podcasty i audycje radiowe z ponad 100 aplikacji audio, takich jak YouTube Music.

Podłącz się

Dla zapewnienia współpracy z różnorodnymi urządzeniami amplituner jest wyposażony w pięć wejść i dwa wyjścia HDMI, przedni port USB oraz optyczne cyfrowe i analogowe złącza AV. Pozwalają one łatwo i szybko podłączyć telewizor, odtwarzacz Blu-ray Disc™, smartfon i wiele innych urządzeń.

HDMI®
Sześć wejść i dwa wyjścia HDMI

6 wejść i 2 wyjścia HDMI — w tym jedno wyjście przeznaczone specjalnie do obsługi drugiej strefy — zapewnia możliwość wykorzystania obecnie posiadanego sprzętu oraz rozbudowę zestawu w przyszłości.

USB
Natywne odtwarzanie DSD przez DLNA, HDMI lub USB

Materiały DSD można odtwarzać na urządzeniach podłączonych do sieci DLNA lub poprzez port USB z obsługą dźwięku o wysokiej rozdzielczości do 24 bitów i 192 kHz.

LDAC
LDAC™: technologia transmisji treści audio o wysokiej rozdzielczości

LDAC przesyła około trzykrotnie większą ilość danych (nawet przy 990 kb/s) niż Bluetooth® Audio — możesz więc cieszyć się materiałami audio w znakomitej jakości zbliżonej do dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

Dotykasz, łączysz, słuchasz

One-touch NFC upraszcza bezprzewodowe słuchanie. Aby uzyskać dźwięk Bluetooth, wystarczy dotknąć odbiornika smartfonem.

NFC BT
AirPlay
Dźwięk AirPlay

Możesz odtwarzać muzykę z urządzeń z technologią AirPlay.

Wi-Fi®
Łączność Wi-Fi®

Odtwórz dźwięk ze źródeł w Internecie lub ze swojej sieci domowej. 

Dźwięk, który nigdy Cię nie opuszcza

Strumieniowe przesyłanie muzyki w całym domu dzięki Sony | Music Center

Funkcja odtwarzania w wielu pomieszczeniach, obsługiwana przez aplikację Sony | Music Center (wcześniej SongPal), pozwala słuchać ulubionych utworów w całym domu. Aplikacja Sony | Music Center umożliwia łączenie w grupy wybranych zestawów audio Sony i strumieniowe przesyłanie muzyki do wielu pomieszczeń.

Najlepszy dźwięk dzięki doskonałej jakości podzespołów

Każdy z komponentów modelu STR-DN1080 został zaprojektowany z myślą o najwyższej jakości dźwięku.

Dane techniczne i charakterystyka

Rozszerz domowe centrum rozrywki dzięki amplitunerowi STR-DN1080 z technologią Dolby ATMOS i DTS: X. Dzięki technologi eARC możesz korzystać z najnowszych formatów dźwięku po połączeniu kablem HDMI ze zgodnym telewizorem. Elastyczne rozwiązania głośników i głośników Phantom pozwalają stworzyć idealną konfigurację audio. Złącza HDMI zgodne z technologią 4K i HDR obsługują najnowsze standardy wideo, w tym technologię ochrony zawartości HDCP 2.2 dla zawartości 4K.
  • Zgodność z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości

  • Wysokiej jakości dźwięk przestrzenny dzięki technologii Dolby ATMOS i DTS:X

  • 6 wejść/2 wyjścia HDMI pass-through 4K/60p (4:4:4), wsparcie dla HDCP 2.2 i HDR

  • Technologia NFC do nawiązywania łączności Bluetooth® za jednym dotknięciem

  • Wi-Fi®, AirPlay i wbudowany Chromecast do strumieniowej transmisji muzyki

Firma Sony jest zaangażowana nie tylko w oferowanie produktów, usług i treści, które zapewniają ekscytujące wrażenia, ale też w pracę nad zerowym śladem ekologicznym firmy we wszystkich naszych działaniach biznesowych Dowiedz się więcej o firmie Sony i środowisku

Recenzje i nagrody

Co mówią użytkownicy