5 DJ-ów, których na pewno zauważysz

na festiwalu TomorrowWorld 2015

TomorrowWorld to amerykańska edycja belgijskiego festiwalu muzycznego Tomorrowland, która odbędzie się 25–27 września tego roku w Atlancie w stanie Georgia. Nie bez powodu TomorrowWorld otrzymał nominację w kategorii najlepszego wydarzenia muzycznego International Dance Music Awards. TomorrowWorld gości setki DJ-ów (tak, setki), ma luksusowe pole kempingowe i uważany jest za największy w Ameryce festiwal muzyczny dla publiczności powyżej 21 roku życia. Słynie z widowiskowych, bajecznych scen. Każda z nich ma niepowtarzalny wygląd i charakter wykreowany z disneylandowską dbałością o szczegóły. Na kogo więc z największą niecierpliwością czekamy w tegorocznym programie festiwalu?

Poznaj pięciu fenomenalnych DJ-ów, którzy na pewno zadziwią nas w tym roku na festiwalu muzycznym TomorrowWorld.

1. Adventure Club

Ten duet grający elektroniczną muzykę dance, który tworzą mieszkający w Montrealu

Leighton James i Christian Srigley, wywołuje fale wielkości tsunami w świecie EDM. Ich charakterystyczne brzmienie jest mieszanką pięknego melodyjnego dubstepu z wzruszającymi żeńskimi wokalami. Sięgnij po swoje ulubione słuchawki i zakosztuj wywołującego gęsią skórkę utworu „Gold” z udziałem malezyjskiej piosenkarki i autorki tekstów Yuny, by zafundować sobie prawdziwą ucztę dla uszu.

2. Ferry Corsten

DJ Ferry Corsten z Holandii jest uznany za pioniera w prod. muz. trance.

Od lat 90. nagrywał klasyczne już dziś utwory w stylu trance pod licznymi pseudonimami, między innymi System F, Moonman i Gouryella. Ostatnio tworzy muzykę w szerszym stylu elektronicznym, gra zarówno electro, jak i melodyjny trance. Sprawdź teaser jego najnowszego utworu „Reborn” — i poczekaj, aż zabrzmią basy!

3. Flux Pavilion

Ten brytyjski DJ występuje od 2008 roku.

Nie jest jednak tylko mistrzem gramofonu. Gra również na perkusji, gitarze, saksofonie i fortepianie! Punktem zwrotnym w jego karierze była wizyta w londyńskim klubie Fabric:

„Nigdy nie chodziłem do klubów, bo nie czułem się akceptowany na tej scenie; wydawała mi się zbyt pretensjonalna, zbyt wypielęgnowana. Potem zobaczyłem, jak Rusko gra w Fabric, i to zmieniło moje spojrzenie na wszystko. Skakał dookoła w wielkim tekturowym kapeluszu, który miał kształt ptaka, i grał najbardziej ekstrawagancką muzykę, jaką w życiu słyszałem. Byłem zachwycony.”

5. Martin Garrix

Jeśli wpadł Ci gdzieś w ucho utwór „Animals” (a komu nie wpadł?), to zapewne wiesz też o istnieniu tego 19-letniego holenderskiego DJ-a i producenta. „Animals” trafił do pierwszej dziesiątki przebojów w ponad 10 krajach, a w Belgii i Wielkiej Brytanii zajął pierwsze miejsce. Garrix uważa, że największy wpływ na jego karierę wywarł DJ Tiësto. To właśnie widok Tiësto grającego na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 roku zainspirował Garrixa, żeby zostać DJ-em.

4. Tiësto

Weteran i gwiazda trance.

Symbol elektronicznej muzyki dance. Tiësto został wybrany DJ-em nr 1 na liście stu najlepszych DJ-ów na świecie w plebiscycie czytelników DJ Magazine trzy razy z rzędu, w latach 2002-2004. Otrzymał nagrodę Grammy za zremiksowaną wersję „All Of Me” Johna Legenda na 57. dorocznej ceremonii rozdania nagród Grammy — i jesteśmy pewni, że nie będzie to ostatnia nagroda Grammy w jego dorobku.

Oto nasza pierwsza piątka DJ-ów, choć w programie festiwalu jest też mnóstwo innych talentów! Na kogo z największą niecierpliwością czekasz w tym roku?